Według nowych danych z USA osoby nieszczepione są 14 razy bardziej narażone na zachorowanie na małpią grypę niż osoby zaszczepione.CNN

Kwalifikujące się osoby, które nie otrzymują Szczepionka przeciw ospie małp Według danych federalnych opublikowanych przez amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom, osoby zaszczepione są 14 razy bardziej narażone na zarażenie wirusem niż osoby zaszczepione.

Liczba ta reprezentuje pierwszą falę oficjalnych danych zebranych przez administrację Bidena Skuteczność szczepionki przeciwko ospie małp Obecnie jest administrowany w całych Stanach Zjednoczonych. Dane stanowią ważny kamień milowy w walce administracji z małpią grypą, zwłaszcza biorąc pod uwagę bezprecedensowy charakter tegorocznej epidemii.

„Istnieją ograniczone dane na temat skuteczności szczepionki ZINIOS przeciwko ospie małp w warunkach rzeczywistych” – powiedziała dyrektor CDC, dr Rochelle Walensky. „Te nowe dane dają nam pewną miarę pewności, że szczepionka działa zgodnie z przeznaczeniem”.

Kilku urzędników służby zdrowia stwierdziło, że administracja jest coraz bardziej optymistycznie nastawiona do skuteczności dwudawkowej szczepionki przeciw ospie małp Zinezos i możliwości całkowitego wyeliminowania obecnej epidemii w Stanach Zjednoczonych.

„Jesteśmy pewni badań i jeśli nadal będziemy otrzymywać szczepionki dla osób z wysokim ryzykiem choroby i jeśli nadal będziemy zachęcać do zmian w zachowaniu, które znamy, połączenie tych dwóch pozwoli nam nadal obserwować przypadki zmniejszyć i wyeliminować obecną małpią grypę w Stanach Zjednoczonych” – powiedział CNN wysoki urzędnik ds. zdrowia.

Urzędnik ostrzegł, że istnieją pewne ważne zastrzeżenia do ustaleń. Na przykład ostatnie badanie nie może powiedzieć, ile zmian ludzkie zachowanie Powiedzieli, że czynnikiem mogą być osoby zaszczepione.

„To, czego nam to nie pozwala, to być może zmiany behawioralne dla sieci seksualnych lub osób, z którymi ludzie wchodzą w interakcje” – powiedział urzędnik. „Wiemy, że geje i biseksualni mężczyźni zmienili swoje zachowania na początku epidemii małpiego pudła”.

Pozostają również nierozstrzygnięte pytania dotyczące trwałości szczepionki i czasu trwania ochrony. Urzędnicy ds. zdrowia w USA zaobserwowali ochronę przed małpią ospą u osób zaszczepionych na półpasiec już dwa tygodnie po pierwszej dawce, ale ciągła presja wywierana jest na każdego, kto może otrzymać obie dawki szczepionki w celu uzyskania maksymalnej ochrony.

READ  Instagram Stories Usterka iOS zmuszona do ponownego odwiedzenia, może zostać naprawiona za pomocą aktualizacji

„Wiemy, że jest to szczepionka dwudawkowa i nadal zachęcamy ludzi do przyjęcia drugiej dawki, ponieważ poprzednie badania wykazały, że po otrzymaniu drugiej dawki mamy głębszą odpowiedź immunologiczną” – powiedział urzędnik. powiedział.

Do tej pory podano ponad 800 000 dawek szczepionek przeciwko ospie małp, powiedział Bob Fenton, koordynator odpowiedzi na ospę małp w Białym Domu.

CDC szacuje, że 1,7 miliona homoseksualnych i biseksualnych mężczyzn w Stanach Zjednoczonych jest narażonych na wysokie ryzyko rzeżączki.

Ostatnie trendy dotyczące przypadków sugerują, że częstość występowania małpiej grypy w Stanach Zjednoczonych spada. Według danych zebranych przez CDC średnia dzienna liczba nowych zachorowań na świnkę w Stanach Zjednoczonych spada od połowy sierpnia, co jest sygnałem, że kampania szczepień działa.

Na dzień 27 września we wszystkich 50 stanach zdiagnozowano 25 300 przypadków małpiej ospy. CDC ogłosiło w środę, że rozszerza kwalifikowalność do szczepionki przeciwko ospie małp Zinezos o profilaktykę przedekspozycyjną lub PrEP.

„Poszerzając kwalifikowalność i przechodząc do ogólnokrajowej strategii PrEP, chcemy zapewnić, że ludzie z wysokim ryzykiem ospy małpiej otrzymają szczepionkę przed ekspozycją i że szczepionki będą nadal dostępne dla tych, którzy ich potrzebują” – powiedział Walensky. .

Administracja Bidena zachęca stany i hrabstwa do wykorzystywania pieniędzy, które otrzymują na choroby przenoszone drogą płciową i zdrowie psychiczne, na opłacenie wysiłków w walce z ospą małpią.

Biały Dom poprosił Kongres o autoryzację 4,5 miliarda dolarów na reakcję na małpią grypę. Ale ta prośba, wraz z prośbą o więcej pieniędzy na walkę z Covid-19, została usunięta z najnowszej wersji ustawy o krótkoterminowym finansowaniu, którą Kongres ma nadzieję uchwalić w tym tygodniu, aby uniknąć zawieszenia rządu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *