„Trump się myli”, mówi Pence o fałszywym twierdzeniu o obaleniu wyborów

Były wiceprezydent Mike Pence w piątek udzielił swojej najbardziej zdecydowanej nagany Donaldowi Trumpowi, mówiąc, że pan. Trump „myli się”, że pan Pence miał prawo zmienić wyniki wyborów w 2020 roku, a Partia Republikańska musi zaakceptować wynik i patrzeć w przyszłość.

Przemawiając do zgromadzenia konserwatystów w pobliżu Orlando na Florydzie, były wiceprezydent powiedział, że rozumie „rozczarowanie, jakie wielu odczuwa w związku z ostatnimi wyborami”, ale odrzucił Mr. Fałszywe twierdzenia Trumpa, że ​​pan Pence mógł odrzucić wyniki Kolegium Elektorów i zmienić wynik w zeszłym roku.

„Prezydent Trump się myli” – powiedział. Pence w swoich uwagach przed Federalistycznym Towarzystwem, konserwatywną organizacją prawną. „Nie miałem prawa unieważnić wyborów”.

Komentarze oznaczały najsilniejsze odrzucenie pana Starania Trumpa o obalenie wyborów w 2020 roku przez jego byłego wiceprezydenta. Pan. Pence odmówił poddania się panu Kampania presji Trumpa w styczniu 6, aby zmienić wyniki. Od tego czasu pozostaje stosunkowo cicho w sprawie tej decyzji, w dużej mierze odmawiając bezpośredniego ataku na pana. Trump lub przypisz mu jakąkolwiek winę za podżeganie do śmiertelnego oblężenia Kapitolu. W zeszłorocznych wystąpieniach publicznych pan. Pence bronił swojej roli w stawianiu oporu panu Trump, ale nie posunął się dalej niż powiedzenie, że ci dwaj mężczyźni nigdy nie „porozumieją się oko w oko w sprawie tego dnia”.

Ale w ostatnich dniach między dwoma mężczyznami narastają napięcia. Jak Pan Pence przygotowuje się do ewentualnej kandydatury na prezydenta w 2024 roku, panie. Trump bardziej intensywnie forsował fałszywą narrację mającą na celu obwinianie jego byłego wiceprezydenta za złożenie wniosku, aby powstrzymać prezydenta Bidena przed objęciem urzędu.

Pan. Pence zarzucił swój sprzeciw w piątek jako większy niż bezpośredni moment polityczny, sugerując, że fałszywe twierdzenia forsowane przez pana. Trump i jego zwolennicy zagrozili, że podważą amerykańską demokrację.

READ  Stacey Abrams trzasnęła za zdjęciem bez maski w otoczeniu zamaskowanych dzieci

„Prawda jest taka, że ​​stawką jest coś więcej niż nasza partia czy nasze polityczne losy” – powiedział. „Jeśli stracimy wiarę w Konstytucję, nie tylko przegramy wybory – stracimy nasz kraj”.

W przemówieniu, które w dużej mierze koncentrowało się na atakowaniu polityki i historii administracji Bidena, pan. Pence wypierał się kilku fałszów popychanych przez pana. Trump i jego baza o wyborach. Opisał Jana. 6 jako „ciemny dzień” w Waszyngtonie, zrywając z prawicą swojej partii, która… próbował napisać historię na nowo opisując oblężenie jako pokojowy wiec i nazywając buntowników „więźniami politycznymi”. I namawiał pana Trump i jego partia zaakceptowali wyniki ostatnich wyborów.

„Cokolwiek przyniesie przyszłość, wiem, że tego dnia wypełniliśmy nasz obowiązek”, Mr. powiedział Pence. „Wierzę, że nadszedł czas, aby skupić się na przyszłości”.

Jego komentarze pojawiły się zaledwie kilka godzin po tym, jak Partia Republikańska głosowała za potępieniem dwóch republikańskich prawodawców za udział w dochodzeniu Izby w sprawie Jana. 6 ataków. Prawodawcy, przedstawicielki Liz Cheney z Wyoming i Adam Kinzinger z Illinois, zostali potępieni za udział w tym, co rezolucja partii określiła jako „prześladowanie zwykłych obywateli zaangażowanych w legalny dyskurs polityczny”.

Prawnicy i urzędnicy obu partii twierdzą, że wiceprezydent nie ma uprawnień do unieważniania wyborów. Pan. Pence zgadza się z tą interpretacją prawa: W liście do Kongresu wysłanym rano w dniu ataku na Kapitol, pan. Pence odrzucił twierdzenia prezydenta, pisząc, że Konstytucja „ogranicza mi domaganie się jednostronnego uprawnienia do decydowania, które głosy wyborcze należy liczyć, a które nie”.

W niedzielę pan Trump fałszywie twierdził, że pan Pence mógł „przewrócić wybory” w oświadczeniu potępiającym ponadpartyjny nacisk na przepisanie ustawy o hrabiach wyborczych z 1887 r.. Były prezydent i jego sojusznicy błędnie zinterpretowali to stuletnie prawo w swojej nieudanej próbie przekonania pana. Pensa za wyrzucenie uzasadnionych wyników wyborów. A we wtorek panie Trump powiedział, że komisja Kongresu badająca rolę jego administracji w brutalnym styczniu. Atak na Kapitol powinien zamiast tego zbadać „dlaczego Mike Pence nie odesłał głosów do ponownej certyfikacji lub zatwierdzenia”.

READ  Joe Munchin i Kirsten Cinema nie głosowali przeciwko nominacji Bidena w sądzie

Pan. Próby Trumpa, aby wpłynąć na jego wiceprezydenta, stały się przedmiotem zainteresowania komisji Izby zajmującej się śledztwem w sprawie stycznia. 6 ataku, w którym niektórzy członkowie widzą udział p. Zespół Pence’a jest niezbędny do podjęcia decyzji, czy posiada wystarczające dowody, aby skierować pana Trump do Departamentu Sprawiedliwości. Dwóch z pana Pomocnicy Pence’a zeznawał prywatnie przed komisją w tym tygodniu i pan. Prawnik Pence’a i panel rozmawiałem nieformalnie o tym, czy były wiceprezes byłby skłonny rozmawiać ze śledczymi.

Departament Sprawiedliwości również badał sposoby, w jakie pan Ataki Trumpa na pana Pence wpłynął na motłoch na Jana. 6. W niedawnych negocjacjach zarzutów w niektórych Jan. W 6 przypadkach prokuratorzy pytali obrońców, czy ich klienci przyznaliby się pod przysięgą, że szturmowali Kapitol, wierząc, że pan. Trump chciał, żeby zatrzymali pana Pens od poświadczenia wyborów.

Gdy atakujący tego dnia najechali Kapitol, niektórzy skandowali „Powiesić Mike’a Pence’a”. Pan. Trump początkowo odrzucił wezwania od doradców i sojuszników, aby ich odwołać. Od tego czasu, panie Trump bronił przyśpiewek jako zrozumiałych, ponieważ jak powiedział w wywiadzie dla Jonathana Karl z ABC News„Ludzie byli bardzo rozgniewani” z powodu wyborów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *