Google przegrywa wyzwanie przeciwko unijnej decyzji antymonopolowej, zbliżają się inne badania

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

LUKSEMBURG, 14 września (Reuters) – Google doznało w środę poważnego niepowodzenia, kiedy Europejski Sąd Najwyższy nałożył na niego grzywnę w wysokości 4,125 miliarda euro (4,13 miliarda dolarów) za używanie mobilnego systemu operacyjnego Android do podcinania rywali. Nacisk.

Jednostka amerykańskiej firmy technologicznej Alphabet (GOOGL.O) Wcześniejsze orzeczenie zostało zakwestionowane, ale decyzja została ogólnie podtrzymana przez drugi najwyższy sąd w Europie w środowym orzeczeniu, a grzywna została skromnie obniżona z 4,34 mld euro.

Jest to kara rejestracyjna za nadużycie zaufania. Unijny organ antymonopolowy nałożył grzywny antymonopolowe w łącznej wysokości 8,25 mld euro na najpopularniejszą na świecie wyszukiwarkę internetową w trzech dochodzeniach obejmujących ponad dekadę.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

To druga porażka w sądzie Google

„Sąd w dużej mierze potwierdza wniosek Komisji, że Google nałożył bezprawne ograniczenia na producentów urządzeń mobilnych z systemem Android i operatorów sieci komórkowych w celu konsolidacji swojej dominacji w wyszukiwarkach” – stwierdził sąd.

„Sąd uważa za stosowne nałożyć na Google grzywnę w wysokości 4,125 mld euro, aby lepiej odzwierciedlić wagę i czas trwania naruszenia, którego rozumowanie różni się od rozumowania niektórych Komisji” – powiedzieli sędziowie.

Google wyraził rozczarowanie, że może odwołać się w sprawach prawnych do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, najwyższego sądu w Europie.

„Jesteśmy rozczarowani, że sąd nie uchylił całkowicie tej decyzji. Android stworzył większy wybór dla wszystkich, a nie mniej, i wspiera tysiące odnoszących sukcesy firm w Europie i na całym świecie” – powiedział rzecznik.

Zachęta przeciwko wierze

Orzeczenie jest zachęcające dla unijnej szefowej antymonopolowej Margrethe Vestager po reakcji w sprawach dotyczących innych gigantów technologicznych, takich jak Intel. (WEWN.O) i Qualcomm (QCOM.O) W tym roku.

READ  Klucz łagodzenia skutków katastrof w celu zmniejszenia ofiar: Minister

Vestager uczynił swoją rozprawę z wielkimi technologiami znakiem rozpoznawczym swojej pracy, zachęcając organy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych i innych krajach do pójścia w ich ślady.

Obecnie bada biznes reklamy cyfrowej Google, jej umowę reklamową Jedi Blue z Meta (META.O)Jabłko (AAPL.O) Zasady App Store, rynek Meta i wykorzystanie danych oraz Amazon (AMZN.O) Sprzedaż online i praktyki marketingowe.

Sąd przyjął ocenę Komisji dotyczącą producenta iPhone’a Apple (AAPL.O) Nie na tym samym rynku, więc nie może stanowić bariery konkurencyjnej dla Androida.

Wsparcie sądu może wzmocnić unijne monitorowanie antymonopolowe w dochodzeniu w sprawie praktyk biznesowych Apple na rynku strumieniowego przesyłania muzyki, który według regulatora dominuje.

FairSearch, którego skarga w 2013 r. wywołała sprawę UE, powiedział, że orzeczenie jeszcze bardziej wzmocni kluczowe zasady technologiczne Vestager mające na celu ograniczenie amerykańskich firm technologicznych, które wejdą w życie w przyszłym roku.

„To zwycięstwo ośmieli komisję do wdrożenia nowych przepisów dotyczących Big Tech i ustawy o rynkach cyfrowych” – powiedział jej prawnik, Thomas Vinje.

Komisja stwierdziła w 2018 r., że Google wykorzystał Androida do zapewnienia swojej dominacji w ogólnym wyszukiwaniu internetowym poprzez płatności i ograniczenia nałożone na głównych producentów i operatorów sieci komórkowych.

Google skrytykował decyzję UE jako działającą jak niezliczone inne firmy i że takie opłaty i umowy pomagają utrzymać Androida jako bezpłatny system operacyjny, który nie nadąża za ekonomiczną rzeczywistością platform oprogramowania mobilnego.

Sprawa T-604/18 Google przeciwko Komisji Europejskiej.

(1 USD = 1,0002 euro)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Reportaż Fu Yun Che Montaż David Evans

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *