Nasdaq zakończył w środę wzrost, ponieważ akcje ustabilizowały się po dużej wyprzedaży

Nasdaq Composite wzrósł w środę, ponieważ inwestorzy próbowali znaleźć się po ponad dwóch latach jednodniowych spadków.

Nasdaq wzrósł o 0,74% do 11 719,68. S&P 500 dodał 0,34%, zamykając się na poziomie 3 946,01. Średnia przemysłowa Dow Jones wzrosła o 30,12 punktu, czyli 0,10%, do 31 135,09, po spadku o ponad 200 punktów od sesyjnych minimów.

Moderna była jednym z najlepszych wykonawców na Nasdaq, awansując o ponad 6%. Tesla wzrosła o 3,6%, a Apple o 1%.

Umiarkowane wzrosty nastąpiły po wtorkowej silnej wyprzedaży akcji. Dow spadł o ponad 1200 punktów, czyli prawie 4%, podczas gdy S&P 500 stracił 4,3%. Kompozyt Nasdaq spadł o 5,2%. Była to największa jednodniowa slajd dla wszystkich trzech średnich od czerwca 2020 roku.

Wyzwolony spadek Raport Indeksu Cen Konsumpcyjnych za sierpień pokazał inflację zasadniczą Ceny gazu wzrosły o 0,1% w skali miesiąca, pomimo spadku cen gazu.

Spokojny raport o inflacji wzbudził pytania o to, czy akcje powrócą do czerwcowych minimów, czy dalej spadną. Podsyciło to również obawy, że Rezerwa Federalna może: jeszcze bardziej podniesie stopy procentowe Rynki wyceniają ponad 75 punktów bazowych.

„Wtorkowa wyprzedaż przypomina, że ​​będziemy potrzebować wyraźnych dowodów na spadkowy trend inflacji. Spodziewamy się, że w nadchodzących miesiącach rynki pozostaną niestabilne, ponieważ wzrasta niepewność makroekonomiczna i polityczna”, powiedział Mark Hafel, dyrektor ds. finansowych UBS Global. Wealth Management powiedział w notatce do klientów.

Szerokość rynku była w środę zróżnicowana, a spadkobiercy wyprzedzili zyski na S&P 500. Nucor spadł o 11%, gdy spadły zapasy materiałów.

READ  Śledczy atakujący Kapitol celują w krąg Trumpa z powodu fałszywej sztuczki wyborczej | Atak Kapitolu USA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *