Paryż planuje zakazać wypożyczania e-skuterów po uzyskaniu 90% głosów za ich wycofaniem

  • Burmistrz Paryża Anne Hidalgo powiedziała: Firmy zajmujące się wypożyczaniem e-skuterów nie będą miały licencji na działalność w mieście od 1 września.
  • W niedzielnej ankiecie 90% paryżan zagłosowało za usunięciem kontrowersyjnych pojazdów.
  • Tyre Mobility, jeden z trzech licencjonowanych operatorów e-skuterów w Paryżu, powiedział, że frekwencja była niska w stosunku do liczby ludności.

Elektryczne skutery Lime i Dot są zaparkowane na chodniku w Paryżu, Francja, 29 marca 2023 r.

Chesnot | Wiadomości Getty Images | Dobre zdjęcia

Burmistrz Paryża Anne Hidalgo obiecała zakazać wynajmowania e-hulajnóg w stolicy Francji po tym, jak większość mieszkańców poparła ten ruch.

Operatorzy skuterów powiedzieli, że są rozczarowani decyzją, ale mają nadzieję, że uda im się wynegocjować nowe ramy regulacyjne, aby uniknąć całkowitego zakazu.

89,03% ze 103 084 w niekontrolowanym sondażu przeprowadzonym w niedzielę. głosów Aktorzy powiedzieli, że sprzeciwiają się wolnostojącym skuterom, które są rezerwowane na krótki okres za pośrednictwem aplikacji z miasta. Były tylko dwie opcje: „za” lub „przeciw”.

„Ich bardzo jasne przesłanie staje się teraz naszym planem działania” – powiedział Hidalgo w oświadczeniu po głosowaniu powiedzieć Na konferencji prasowej hulajnogi zostaną wycofane z eksploatacji od 1 września, kiedy wygasną obecne umowy z operatorami.

Hulajnogi elektryczne wystartowały w Paryżu w 2018 roku, ale w 2020 roku liczba firm posiadających licencje na prowadzenie działalności została zredukowana do zaledwie trzech: Lime, Dot i Tire.

Dodano również warunki, takie jak ograniczenie prędkości do 20 kilometrów na godzinę i wyznaczone parkingi dla skuterów. Klienci, którzy zostawiają swoje skutery poza tymi obszarami, podlegają karze grzywny.

Krytycy skuterów twierdzą, że zaśmiecają one chodniki i drogi, ale także budzą obawy dotyczące bezpieczeństwa. Według raportu Reutera w ubiegłym roku w Paryżu doszło do 459 wypadków z udziałem e-skuterów lub podobnych pojazdów, w tym trzy ofiary śmiertelne.

READ  NFL Draft na żywo Aktualizacje: Wybieraj spośród wiadomości i analiz rundy 1

Miasta na całym świecie debatują, jak uregulować lub ograniczyć wypożyczane i posiadane hulajnogi elektryczne, które są popularne wśród turystów i niektórych osób dojeżdżających do pracy, ale przez wielu mieszkańców uważane za uciążliwe.

W Londynie wypożyczalnie skuterów działają na zasadzie próbnej do jesieni tego roku oraz Lime, Dot i Dyre. Następnie operatorzy zostaną „wybrani na podstawie ich zdolności do spełnienia surowych wymogów bezpieczeństwa i wysokich standardów operacyjnych”, według lokalnych urzędników.

Zarówno Tire Mobility z Berlina, jak i Lyme z San Francisco powiedziały, że są „rozczarowane” wiadomościami.

„Ponieważ około 93% obywateli nie idzie do urn, większość paryżan pokazała, że ​​hulajnogi elektryczne nie stanowią problemu” – powiedział Dyer w oświadczeniu dla CNBC.

„Odejście od wspólnych e-hulajnóg oznacza, że ​​Paryż izoluje się od reszty świata, gdzie główne stolice, takie jak Waszyngton, Madryt, Rzym, Londyn, Berlin czy Wiedeń, wdrażają politykę wspierającą e-hulajnogi jako sposób na ograniczenie niepotrzebnego korzystania z samochodów ”.

Dodał, że nadal współpracuje z władzami nad ramami regulacyjnymi dotyczącymi e-skuterów.

Lime powiedział w oświadczeniu: „Burmistrz Hidalgo może nadal pracować nad przyjęciem rozsądnych przepisów zamiast zakazu e-skuterów, a Paryż może uniknąć regresu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *