Nominowany przez Trumpa zrezygnował po walce z demokratycznymi regulatorami bankowymi

Były prezydent Donald J. Republikański przywódca wyznaczonej przez Trumpa Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów powiedział w piątek, że skróci swoją kadencję. Konflikt z regulatorami Demokratycznego Banku.

Jelena McWilliams, która rozpoczęła swoją pięcioletnią kadencję jako prezydent w czerwcu 2018 roku, napisała w liście do prezydenta Bidena, że ​​zrezygnuje 4 lutego. Rezygnuje również ze stanowiska dyrektora FDIC. Pani. McWilliams jest obecnie jedynym Republikaninem w pięcioosobowym zarządzie, a jego odejście doda drugi wakat.

„Podczas mojej kadencji firma koncentrowała się na swojej podstawowej misji, jaką jest utrzymanie i wzbudzanie zaufania do naszego systemu bankowego” – napisał. „Dzisiaj banki muszą nadal utrzymywać wysoki poziom kapitału i płynności, aby wspierać udzielanie pożyczek i chronić przed potencjalnymi stratami”.

Odszedł po członku zarządu FDIC Rohit Chopra Nowy Dyrektor Biura Ochrony Finansowej Konsumentów, starania pani Demokratów o ponowne rozważenie zasad dotyczących powiązań bankowych. Pani. McWilliams a „Wrogie przejęcie” W artykule w The Wall Street Journal autorstwa innych członków zespołu.

Pani McWilliams w czasie swojej kadencji w dużej mierze trzymała się ideologicznych zasad Partii Republikańskiej. Stało się to przeszkodą w programie prezydenta Bidena, który obejmował zmianę stanowiska rządu federalnego w głównych kwestiach, takich jak zmiana klimatu i nierówności w dochodach.

Demokraci z zarządu FDIC, znanego przede wszystkim ze wspierania depozytów konsumenckich, mają swój udział w nadzorowaniu wszystkich banków w kraju, pani. McWilliams argumentował, że próby sformułowania polityki większości zostały ukamienowane.

Dyskryminacyjna walka o regulator Sleepy Bank jest uważana przez niektórych ekspertów za część wysiłków Demokratów. Pani. McWilliams, Wydany do publicznej wiadomości na początku grudnia. Pan. Chopra i dwóch innych Demokratów w grupie – długoletni członek Martin J. Grunberg i kontroler walut Michael J. Hsu – głosował przez e-mail w celu zasięgnięcia opinii publicznej na temat linków bankowych. A Raport na żądanie Nie na stronie FDIC, ale na stronie Biura Konsumenckiego kierowanego przez pana Chopra. FDIC wkrótce wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​nie zatwierdziła takiej prośby o komentarz.

READ  Nowa policja turystyczna na Bali jest zachwycona możliwością oficjalnego patrolu

Tydzień później, gru. Po spotkaniu w dniu 14. Pan. Chopra a Raport, „Takie podejście do zarządzania jest niebezpieczne i niezdrowe”. Odmawiając uznania głosów innych członków komisji, napisał, pani. McWilliams dokonał „ataku na rządy prawa”. Następnego dnia otworzył ogień. Komitety sektora bankowego kładą nacisk na spokój i przejrzystość.

Republikanin Pat Doomi, który zasiada w Senackiej Komisji Bankowej, wydał w piątek oświadczenie krytykujące demokratów za zakończenie 88-letniej historii dwupartyjnej współpracy FDIC.

„Niedawna nieodpowiedzialna próba schwytania zespołu FDIC przez reżysera Chopry i tymczasowego reżysera Groonberga odcisnęła piętno zarówno na FDIC, jak i na ich własnych rejestrach” – powiedział. Tommy napisał. „Jestem głęboko zaniepokojony, że administracja popiera radykalne zniesienie regulacji korporacyjnych i bezprecedensowe działanie podważające niezależność i integralność naszych organów nadzoru finansowego”.

CFPB nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz w wiadomości telefonicznej lub e-mailowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *