Świat brzmi jak 2022, bo wariant Omigron reprezentuje plany sylwestrowe

Hongkong – kolejny rok, Kolejna odmiana.

Podobnie jak w zeszłym roku, rok 2021 kończy się pojawieniem się nowego formatu Korona wirus, Śmiało wierzy, że wynik epidemii może wyjść na jaw.

I jak dotąd Nowy wariant, Omigron, Łagodne objawy oraz wskaźniki hospitalizacji i śmiertelności wydają się być niskie, a wiele krajów na całym świecie popełnia błędy po stronie ostrzegania i wycofywania planów na Nowy Rok.

Wraz z odwołaniem fajerwerków na Łuku Triumfalnym w Paryżu, Big Ben w Londynie i Petronas Towers w Kuala Lumpur, nie będzie już tradycyjnych scen nad większością zabytków na świecie.

Godnym uwagi wyjątkiem jest Australia, pierwszy kraj, który przekroczył falę omigracji. Tutaj tradycyjnie spektakularna erupcja fajerwerków nad Sydney Harbour trwała pomimo erupcji.

„To, co ludzie chcą robić jutro wieczorem, to cieszyć się wieczorem” – powiedział premier Scott Morrison na konferencji prasowej w czwartek.

Dominic Barrott z Nowej Południowej Walii, w tym Sydney, powiedział w tym tygodniu, że ludzie powinni „wyjść i cieszyć się Nowym Rokiem”, a ponad 20 000 przypadków jest zgłaszanych codziennie w piątek.

Dzięki Omigran, bez oficjalnych fajerwerków w Auckland w Nowej Zelandii, Nowy Rok spokojnie rozpoczął swoją coroczną podróż ze wschodu na zachód.

Sydney otworzyło globalną uroczystość w stylu vintage, odzwierciedlając jego zwykłą spektakularną pirotechnikę w porcie poniżej Opery w Sydney. Ale nie będzie więcej scen niż wiele tradycyjnych zabytków na świecie, z fajerwerkami zatrzymującymi się przy Łuku Triumfalnym w Paryżu, Big Ben w Londynie i Petronas Towers w Kuala Lumpur.

Pozwolona postawa władz australijskich w zeszłym roku była zupełnie inna niż to, na co mieszkańcom Sydney pozwolono wejść do Centralnej Dzielnicy Biznesowej, kiedy ostrzegano ich przed przytulaniem i całowaniem o północy.

Nowa Zelandia jest jednym z pierwszych krajów na świecie, które powitały 2022 rok, nigdy nie zgłaszając żadnej społecznej ekspansji Omigran. Pokazy fajerwerków w całym kraju były nadal odwołane z powodu obaw rządu, ale pokaz świateł o północy odbył się w Auckland. Ograniczenia zostały niedawno zniesione w największym mieście kraju, które zostało zablokowane na 107 dni po wybuchu Delty w sierpniu.

READ  Ministerstwo PUPR ma zaktualizować JCC przed szczytem ASEAN Plus

Eleanor Rawson powiedziała przez telefon z Moss Bar w Auckland: „To bardzo pozytywne, ponieważ jesteśmy w Lockdown”, Eleanor Rosen zadzwoniła na noworoczny ET o 6 rano ze swoimi przyjaciółmi. „To pierwszy raz, kiedy jesteśmy razem, więc jest bardzo miło”.

Rasan powiedział, że wierzy w „półnormalny sposób życia” do 2022 roku i że „ludzie odnajdą w sobie poczucie równowagi i szczęścia”.

W Chinach Xi’an zamieszkuje 13 milionów Był w Lockdown od ponad tygodnia Wydarzenia zostały odwołane w kilku miastach, ponieważ koronawirus wybuchł zaledwie kilka tygodni przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Zachęca się ludzi, aby nie jeździli na najważniejsze święto w Chinach, nadchodzący Nowy Rok Księżycowy, który jest nękany przez epidemie trzeci rok z rzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *