Biały Dom odpowiada na krytykę wypowiedzi prezydenta Bidena na temat przyszłości węgla przez Joe Manchina

Komentarz

Odpowiadając na komentarze prezydenta Bidena, że ​​dni węgla jako podstawowego źródła energii w Ameryce dobiegają końca, Biały Dom powiedział w sobotę Sen. Joe Manchin III (DW.Va.) starał się podciąć krytykę. Publiczna sprzeczka między dwoma kluczowymi Demokratami pojawiła się, gdy prezydent i inni przywódcy partii przemierzają kraj, wygłaszając przed wtorkiem swoje końcowe argumenty. Wybory.

Przemawianie na imprezie w piątek w Carlsbad w Kalifornii, aby podkreślić osiągnięcia Partii Demokratycznej. ŚredniowieczeBiden uczcił uchwalenie ustawy Chips and Science, sugerując, że nowe technologie energetyczne i elektrownie węglowe powinny odejść w przeszłość.

„Nikt nie buduje nowych elektrowni węglowych, ponieważ nawet jeśli mają cały węgiel na resztę elektrowni, nie mogą na nim polegać. Więc będzie to pokolenie wiatru” – powiedział Biden.

Później dodał: „Zamierzamy zamknąć te elektrownie w całej Ameryce i uzyskać wiatr i słońce”.

To wywołało naganę ze strony Manchina, który w sobotę nazwał komentarze „sprzeczne i oderwane od rzeczywistości”.

Manchin, który reprezentuje państwo produkujące węgiel, powiedział, że „takie komentarze są powodem, dla którego Amerykanie stracili wiarę w prezydenta Bidena”.

„Jego pozycja wydaje się zmieniać w zależności od publiczności i aktualnej polityki” – dodał Manchin. „Upolitycznienie polityki energetycznej naszego narodu przyniesie tylko więcej kosztów i więcej bólu Amerykanom”.

W równo podzielonym Senacie kluczowe części agendy Bidena często wygrywały lub przegrywały na tle Manchina. Senator prawie zahamował jedną ręką Lepszy plan Bidena Build BackPakiet wydatków socjalnych o wartości 2 bilionów dolarów.

Manchin powiedział, że Biden powinien przeprosić pracowników węgla.

„To niebezpieczne i obrzydliwe być odważnym w obliczu utraty miejsc pracy dla węgla dla mężczyzn i kobiet w Zachodniej Wirginii i w całym kraju, którzy oddali życie, aby pomóc budować i wzmacniać ten kraj” – powiedział senator.

Wkrótce potem sekretarz prasowy Białego Domu Karine Jean-Pierre wydała pojednawcze oświadczenie.

READ  Biden spotyka się z rodzicami Trevora Reeda po tym, jak protestują przed Białym Domem

„Prezydent Biden wie, że mężczyźni i kobiety z węglowego kraju zbudowali ten naród: zasilali jego huty i fabryki, utrzymywali ciepło w jego domach, szkołach i biurach” – powiedział Jean-Pierre. „Uczynili z niego najbardziej produktywny i najpotężniejszy naród na ziemi”.

Jean-Pierre powiedział w sobotę, że słowa Bidena zostały uznane za krzywdzące i zauważył, że prezydent nie ma zamiaru pozbawiać Amerykanów pracy. Stopa bezrobocia spadła poniżej 4 proc. od czasu objęcia urzędu przez Bidena, wskazując, że przed wejściem prezydenta do Białego Domu w zeszłym miesiącu było to 6,2 proc.

„Wczorajsze komentarze prezydenta zostały przekręcone, by sugerować niezamierzone znaczenie; „Przeprasza, jeśli ktoś poczuł się urażony tymi komentarzami” – powiedział Jean-Pierre. „Prezydent komentował fakt ekonomiczny i technologiczny: Ameryka ponownie znajduje się w środku transformacji energetycznej, tak jak to było na początku jako supermocarstwo energetyczne”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *