Założyciel FTX, Sam Bankman-Fried, stoi w obliczu nowych zarzutów karnych

  • Współzałożyciel FTX, Sam Bankman-Fried, został oskarżony o cztery nowe przestępstwa w sądzie federalnym w Nowym Jorku wraz z ponownym procesem.
  • Nowy dokument obciążający szczegółowo opisuje domniemane oszukańcze zachowanie Bankmana-Frieda związane z jego firmą kryptowalutową i powiązanym funduszem hedgingowym.
  • Akt oskarżenia zawiera również nowe szczegóły dotyczące darowizn politycznych, które Bankman-Fried rzekomo kierował z naruszeniem federalnych przepisów dotyczących finansowania kampanii.

Współzałożyciel FTX, Sam Bankman-Fried, był pod wpływem czterech nowicjuszy Zarzuty karne W dodatkowym akcie oskarżenia złożonym w czwartek w sądzie federalnym w Nowym Jorku.

SBF, jak jest powszechnie znany, może zostać skazany na dodatkowe 40 lat więzienia, jeśli zostanie skazany w tej sprawie, podało źródło zaznajomione z nową liczbą.

Nowy dokument obciążający szczegółowo oszukańcze zachowanie Bankmana-Frieda w związku z jego firmą kryptowalutową i powiązanym funduszem hedgingowym, Alameda Research.

Akt oskarżenia w liczbie 12 zawiera również nowe szczegóły dotyczące darowizn politycznych, które Bankman-Fried rzekomo kierował z naruszeniem federalnych przepisów dotyczących finansowania kampanii.

Bankman-Fried jest oskarżony o kradzież depozytów klientów FTX i wykorzystanie miliardów dolarów z tych skradzionych funduszy do wspierania operacji i inwestycji FTX i Alameda, finansowania inwestycji spekulacyjnych, wpłacania datków na cele charytatywne i wzbogacania się.

Zgodnie z nowym aktem oskarżenia, odpieczętowanym w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych na Manhattanie, „próbował uzyskać wpływ na regulację kryptowalut w Waszyngtonie.

Bankman-Fried, który pozostaje wolny w związku z kaucją w wysokości 250 milionów dolarów, nie przyznał się do winy w sprawie.

Prokurator USA z Manhattanu, Damian Williams, powiedział w oświadczeniu dotyczącym nowego aktu oskarżenia: „Ciężko pracujemy i będziemy to robić, dopóki sprawiedliwości nie stanie się zadość”.

Nowy dokument opisuje, w jaki sposób Bankman-Fried prowadził nielegalny program darowizn słomy, aby wykorzystać fundusze klientów do przeprowadzenia kampanii wpływów politycznych o wartości 40 milionów dolarów.

Bankman-Fried i jej współspiskowcy „przekazali ponad 300 datków na cele polityczne o łącznej wartości dziesiątek milionów dolarów, które były nielegalne, ponieważ zostały dokonane na nazwiska darczyńców słomy lub opłacone z funduszy korporacyjnych”.

READ  Izrael ma odbyć swoje piąte wybory w ciągu czterech lat, kiedy premier Izraela Bennett ustąpi, by rozwiązać parlament

„Bankman-Fried spiskowała, aby dokonać pewnych datków politycznych w imieniu dwóch innych dyrektorów FTX, aby uniknąć publicznego zgłaszania pewnych datków w jej imieniu” – czytamy w nowym zgłoszeniu.

Były dyrektor generalny FTX, Sam Bankman-Fried, któremu postawiono zarzuty oszustwa w związku z upadkiem zbankrutowanej giełdy kryptowalut, opuszcza sąd federalny na Manhattanie 16 lutego 2023 r. w Nowym Jorku.

Eduardo Munoz | agencji Reutera

W 2022 roku dokument przytoczył jeden taki przypadek, kiedy Bankman-Fried i „ona i jej współspiskowcy zgodzili się przekazać co najmniej milion dolarów super PAC wspierającemu kandydata ubiegającego się o miejsce w Kongresie USA. kwestie pro-LGBTQ”.

Grupa spiskowców, zgodnie z dokumentem, zdecydowała się przekazać osobę zidentyfikowaną w dokumencie tylko jako „CC-1” lub Współspiskowiec 1.

Jednak w 2022 roku ówczesny dyrektor inżynieryjny FTX, Nishad Singh, przekazał 1,1 miliona dolarów na federalny PAC LGBTQ Victory Fund. Centralna Komisja Wyborcza Piłowanie.

Singh, który nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz, nie został oskarżony o żadne wykroczenie.

Zgodnie z nowym aktem oskarżenia rzekomy program finansowania kampanii SBF obejmował jego wysiłki mające na celu utrzymywanie jego datków „w ciemności” od Partii Republikańskiej.

Inny bezimienny współspiskowiec, który publicznie sprzymierzył się z konserwatywnymi republikańskimi kandydatami kierowanymi przez fundusz hedgingowy Bankman-Fried i finansowany przez Alamedę, mówi dokument.

Ponownie, dokument nie wymienia drugiego współspiskowca FTX, który rzekomo wspierał republikańskich kandydatów.

Ryan Salame, współzałożyciel FTX Digital Markets, spółki zależnej FTX, przekazał Republikanom ponad 20 milionów dolarów podczas cyklu wyborczego w 2022 roku, zgodnie z OpenSecrets, organem nadzorującym finansowanie kampanii.

Nie udało się uzyskać komentarza Salama.

Strażnik etyki zapytał o to Centralna Komisja Wyborcza Zbadaj Bankman-Fried pod kątem „poważnych naruszeń” prawa wyborczego, powołując się na przyznaną przez nią wpłatę „ciemnych” pieniędzy na rzecz grup powiązanych z Republikanami w sezonie podstawowym 2022.

READ  Maszynki do strzyżenia a Pelicans zdobywają punkty, na wynos: Brandon Ingram prowadzi Nowy Orlean, aby wygrać z Los Angeles i zdobyć Nie. 8 nasion

— Dodatkowe raporty CNBC Jima Forkina

To jest najświeższa wiadomość. Sprawdź aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *