Budowa biura BPJS Kesehatan stanowi dopełnienie usług zdrowotnych IKN

JAKARTA (ANTARA) – Prezydent Indonezji Joko Widodo (Jokowi) powiedział, że budowa biurowca Państwowego Ubezpieczenia Zdrowotnego (PBJS) w nowej stolicy (IKN) stanowi dopełnienie usług zdrowotnych dla społeczności IKN.

„Po wmurowaniu kamienia węgielnego pod klaster finansowy trwa obecnie budowa biura PBJS Kesehadan i pięciu szpitali. To zakończy obsługę mieszkańców” – powiedział podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod biurowiec PBJS Kesehadan w mieście IKN. Wschodni Kalimantan w piątek.

Przy tej okazji Prezydent Stanu podkreślił obciążenie służbą zdrowia PBJS Kesehadan w latach 2015–2016.

W latach 2015–2017 często otrzymywał skargi od członków PBJS Kesehadan dotyczące stania w długich kolejkach do dostępu do opieki zdrowotnej.

Jednak po kontroli Prezydent stwierdził, że jakość usług w szpitalach obsługujących uczestników PBJS Casehadan uległa drastycznej zmianie.

„W oparciu o skargi, takie jak długie kolejki, udałem się do szpitali, aby to monitorować. Po 2020 r. sprawdziłem kolejkę w szpitalu do rejestracji i zmiana była drastyczna” – zauważył.

Pochwalił także PBJS Casehadan za postęp w ograniczaniu deficytów. Liczba zarejestrowanych członków BPJS Kesehatan również sięgnęła 267 milionów osób, co stanowi 95,7 procent ogółu ludności Indonezji.

Kończąc swoje wystąpienie Prezydent zauważył, że budowa biurowca BPJS Kesehatan będzie uzupełnieniem usług zdrowotnych dla społeczności IKN.

Wcześniej Jokowi dokonał wmurowania kamienia węgielnego pod pięć szpitali w IKN, które są obecnie w budowie, w tym Rządowy Szpital Pionowy, którego ukończenie ma nastąpić do lipca 2024 r.

20-piętrowy szpital będzie miał 250 łóżek i będzie pracowało 30 lekarzy ogólnych i 20 lekarzy specjalistów, powiedział minister zdrowia Budi Gunadi Sadiqin.

Powiązane wiadomości: Indonezja chce własnymi rękami zbudować pałac prezydencki
Powiązane wiadomości: Jokowi kontroluje budowę rządowych kwater maszynowych w nowej stolicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *