Wizyta Jokowi w Bengulu spotkała się z protestami studentów

Tempo.co, DjakartaPrzewodniczący Regionalnego Islamskiego Związku Studentów Bengulu (HMI), Joko, „planował zorganizować protest.Jokowi„Widoto odwiedził Pengulu dzisiaj, 20 lipca 2023 r.

Prezydent wyjechał do prowincji w środę po południu, 19 lipca, z bazy sił powietrznych Halim Pertanakusuma we wschodniej Dżakarcie, gdzie pozostanie przez 3 do 4 dni. Dziś planował zainaugurować płatną drogę Pengulu-Tapa Penanjung.

„Chcielibyśmy wręczyć prezydentowi Jokowi pamiątki, pokazujące obecne trudne warunki w prowincji Bengulu” – powiedział przewodniczący Bengulu HMI Maulana Taslam w oświadczeniu z czwartku, 20 lipca 2023 r.

Jednak Maulana powiedział, że miejsce i czas wiecu nie zostały jeszcze ustalone. Niektóre z zagadnień, które mają zostać opublikowane, dotyczą prawa, środowiska i infrastruktury.

„Pierwszy to konflikt między firmą a mieszkańcami wioski Pasar Seluma z Seluma w sprawie nielegalnego wydobycia piasku żelaznego” – powiedział Maulana.

Drugi to konflikt agrarny na plantacji palmy olejowej w Malin Teman w Mukkomuko. Trzeci to zniszczona infrastruktura drogowa i mostowa.

HMI będzie protestować przeciwko szkodom środowiskowym spowodowanym przez klęski żywiołowe i nielegalne wydobycie, które zagraża siedliskom słoni w Parku Narodowym Kerinsi Cheplot (TNKS). Piąty problem dotyczy elektrowni parowych Teluk Sepang (PLTU) w mieście Pengulu, które zagrażają życiu ludzi i otaczającemu je środowisku.

HMI zwrócił ponadto uwagę na represyjne działania policji w przypadku akcji masowych prowadzących do zamieszek. „HMI Pengulu wzywa prezydenta Jokowi do rozwiązania problemu w jak najkrótszym czasie” – powiedział Mulana.

Firma M Julnis

Wybór nauczyciela: Singapur wspiera wizję Jokowi polegającą na ułatwieniu firmom inwestowania w nowy kapitał

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  Bardzo mocny Mac. Trzęsienie ziemi 6.3 - 105 km na północ od Balu, Środkowy Sulawesi, Indonezja, w sobotę 9 września 2023 r. o 22:43 (GMT +8).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *