EKSKLUZYWNIE: Mark Meadows stosuje się do DOJ Subpoena na rozprawie 6 stycznia

Meadows przekazał te same materiały, które dostarczył do House Select Committee badającej atak na Kapitol, podało źródło, wypełniając obowiązki wezwania Departamentu Sprawiedliwości, które nie zostało wcześniej ujawnione.

W zeszłym roku Meadows przekazała tysiące wiadomości tekstowych i e-maili komisji Izby Reprezentantów, zanim przestała współpracować. Przemówienia, które wygłosił między dniem wyborów 2020 a inauguracją Joe Bidena, wcześniej uzyskane przez CNN, dały wgląd w jego działalność w Białym Domu, chociaż nie przekazał setek przesłań.

Oprócz byłego szefa sztabu Trumpa, Bena Williamsona, jeden z czołowych przedstawicieli Białego Domu Meadows, również otrzymał niedawno wezwanie do sądu przysięgłych, inne źródło zaznajomione z tą sprawą powiedziało CNN. Wezwanie było podobne do tych, które otrzymali inni w orbicie Trumpa. Wysłuchał zeznań i zapisów związanych z próbami zmiany wyborów 6 stycznia i 2020 roku. Williamson współpracował wcześniej z Komitetem 6 stycznia. Odmówił komentarza do CNN.

Meadows stosuje się do nakazu sądowego, ponieważ 6 stycznia Departament Sprawiedliwości wszczyna dochodzenie w sprawie prawie każdego aspektu wysiłków byłego prezydenta Donalda Trumpa, aby odwrócić jego przegraną wyborczą w 2020 r. – w tym spisków o oszustwa wyborców i prób odepchnięcia. bezpodstawne oskarżenia o oszustwa wyborcze i przepływ pieniędzy na wsparcie tych różnych inicjatyw; CNN zgłoszone w tym tygodniu.

Adwokat Meadows odmówił komentarza. Departament Sprawiedliwości nie odpowiedział na prośby CNN o komentarz.

Federalni śledczy wydali co najmniej 30 wezwań sądowych do osób powiązanych z Trumpem, w tym czołowych urzędników zajmujących się zbieraniem funduszy i wcześniejszymi operacjami kampanii.

Jako szef sztabu Białego Domu, Meadows znajdował się w centrum wysiłków Trumpa zmierzających do obalenia wyborów w ciągu dwóch miesięcy między dniem wyborów a inauguracją Bidena. Meadows skontaktował się z kilkoma urzędnikami, próbując wykryć nieprawidłowości wyborcze i wszczął różne plany obalenia wyborów. SMS-y odebrane przez CNN Łąki zgłoszone do Komisji Selekcyjnej Izby Reprezentantów. Nawet łąki Podzielał bezpodstawne teorie spiskowe Wraz z przywódcami Departamentu Sprawiedliwości Trump próbował uzyskać pomoc Departamentu Sprawiedliwości w swoim nacisku, a wybory zostały mu skradzione.

Po tym, jak Meadows przestał współpracować z komisją Izby Reprezentantów, Kongres skierował go do Departamentu Sprawiedliwości za pogardę dla Kongresu. Departament Sprawiedliwości odmówił ścigania go za pogardę na początku tego roku.

READ  Wystąpienie Trumpa ally Douga Mastriano 6 stycznia kończy się bez odpowiedzi na pytania, źródło mówi

Nie jest jeszcze jasne, czy Departament Sprawiedliwości będzie szukał dodatkowych materiałów od Meadows w ramach toczącego się śledztwa kryminalnego, co może doprowadzić do prawnej walki o przywileje wykonawcze.

Po przeszukaniu przez FBI domu i kurortu Trumpa na Florydzie w zeszłym miesiącu, Meadows przekazał nieodzyskane wiadomości tekstowe i e-maile z okresu pracy w administracji do Archiwów Narodowych. CNN wcześniej zgłoszone. W zeszłym roku Meadows rozmawiał z Trumpem o dokumentach, które przywiózł do Mar-a-Lago, które chciały odzyskać Archiwum Narodowe.
Trumpowi doradzono zerwanie wszelkich kontaktów z Meadows, a niektórzy prawnicy Trumpa uważają, że Meadows może znaleźć się na celowniku śledczych i obawiają się, że może zostać świadkiem faktów, jeśli zostanie zmuszona do współpracy. CNN zgłoszone w zeszłym miesiącu. Jednak źródło zaznajomione z ich relacją powiedziało, że Trump i Meadows rozmawiali kilka razy.

Inne źródło opisało ich związek jako „nie taki, jaki był kiedyś” w Białym Domu, ale powiedziało, że nadal są w związku, ponieważ Trump narzekał na Meadows innym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *