EKSKLUZYWNIE: Mark Meadows stosuje się do DOJ Subpoena na rozprawie 6 stycznia

Meadows przekazał te same materiały, które dostarczył do House Select Committee badającej atak na Kapitol, podało źródło, wypełniając obowiązki wezwania Departamentu Sprawiedliwości, które nie zostało wcześniej ujawnione.

W zeszłym roku Meadows przekazała tysiące wiadomości tekstowych i e-maili komisji Izby Reprezentantów, zanim przestała współpracować. Przemówienia, które wygłosił między dniem wyborów 2020 a inauguracją Joe Bidena, wcześniej uzyskane przez CNN, dały wgląd w jego działalność w Białym Domu, chociaż nie przekazał setek przesłań.

Oprócz byłego szefa sztabu Trumpa, Bena Williamsona, jeden z czołowych przedstawicieli Białego Domu Meadows, również otrzymał niedawno wezwanie do sądu przysięgłych, inne źródło zaznajomione z tą sprawą powiedziało CNN. Wezwanie było podobne do tych, które otrzymali inni w orbicie Trumpa. Wysłuchał zeznań i zapisów związanych z próbami zmiany wyborów 6 stycznia i 2020 roku. Williamson współpracował wcześniej z Komitetem 6 stycznia. Odmówił komentarza do CNN.

Meadows stosuje się do nakazu sądowego, ponieważ 6 stycznia Departament Sprawiedliwości wszczyna dochodzenie w sprawie prawie każdego aspektu wysiłków byłego prezydenta Donalda Trumpa, aby odwrócić jego przegraną wyborczą w 2020 r. – w tym spisków o oszustwa wyborców i prób odepchnięcia. bezpodstawne oskarżenia o oszustwa wyborcze i przepływ pieniędzy na wsparcie tych różnych inicjatyw; CNN zgłoszone w tym tygodniu.

Adwokat Meadows odmówił komentarza. Departament Sprawiedliwości nie odpowiedział na prośby CNN o komentarz.

Federalni śledczy wydali co najmniej 30 wezwań sądowych do osób powiązanych z Trumpem, w tym czołowych urzędników zajmujących się zbieraniem funduszy i wcześniejszymi operacjami kampanii.

Jako szef sztabu Białego Domu, Meadows znajdował się w centrum wysiłków Trumpa zmierzających do obalenia wyborów w ciągu dwóch miesięcy między dniem wyborów a inauguracją Bidena. Meadows skontaktował się z kilkoma urzędnikami, próbując wykryć nieprawidłowości wyborcze i wszczął różne plany obalenia wyborów. SMS-y odebrane przez CNN Łąki zgłoszone do Komisji Selekcyjnej Izby Reprezentantów. Nawet łąki Podzielał bezpodstawne teorie spiskowe Wraz z przywódcami Departamentu Sprawiedliwości Trump próbował uzyskać pomoc Departamentu Sprawiedliwości w swoim nacisku, a wybory zostały mu skradzione.

Po tym, jak Meadows przestał współpracować z komisją Izby Reprezentantów, Kongres skierował go do Departamentu Sprawiedliwości za pogardę dla Kongresu. Departament Sprawiedliwości odmówił ścigania go za pogardę na początku tego roku.

READ  Najlepszym rozwiązaniem socjalnym jest Islamski Fundusz Społeczny

Nie jest jeszcze jasne, czy Departament Sprawiedliwości będzie szukał dodatkowych materiałów od Meadows w ramach toczącego się śledztwa kryminalnego, co może doprowadzić do prawnej walki o przywileje wykonawcze.

Po przeszukaniu przez FBI domu i kurortu Trumpa na Florydzie w zeszłym miesiącu, Meadows przekazał nieodzyskane wiadomości tekstowe i e-maile z okresu pracy w administracji do Archiwów Narodowych. CNN wcześniej zgłoszone. W zeszłym roku Meadows rozmawiał z Trumpem o dokumentach, które przywiózł do Mar-a-Lago, które chciały odzyskać Archiwum Narodowe.
Trumpowi doradzono zerwanie wszelkich kontaktów z Meadows, a niektórzy prawnicy Trumpa uważają, że Meadows może znaleźć się na celowniku śledczych i obawiają się, że może zostać świadkiem faktów, jeśli zostanie zmuszona do współpracy. CNN zgłoszone w zeszłym miesiącu. Jednak źródło zaznajomione z ich relacją powiedziało, że Trump i Meadows rozmawiali kilka razy.

Inne źródło opisało ich związek jako „nie taki, jaki był kiedyś” w Białym Domu, ale powiedziało, że nadal są w związku, ponieważ Trump narzekał na Meadows innym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *