Mark Zuckerberg może wkrótce stracić swoją pierwszą dziesiątkę w rankingu miliarderów

Meta Platforms, firma znana wcześniej jako Facebook (pełne wyżywienie), miał swój najgorszy dzień kiedykolwiek na giełdzie w czwartek, po zgłoszeniu rzadkiego spadku zysków i stagnacji liczby użytkowników oraz przedstawieniu niejasnej oceny perspektyw firmy, która intensywnie inwestuje w rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość.

„Ta w pełni zrealizowana wizja jest wciąż odległa”, powiedział Zuckerberg podczas rozmowy z analitykami. „I chociaż kierunek jest jasny, nasza droga przed nami nie jest jeszcze doskonale zdefiniowana”.

Akcje firmy zamknęły się o ponad 26%, tracąc prawie 240 miliardów dolarów z wartości rynkowej.

37-letni Zuckerberg posiada ponad 398 milionów akcji Meta, czyli 14,2% firmy, według zgłoszenia SEC z lutego 2021 r., najnowszego dostępnego zgłoszenia.

Po katastrofie dyrektor generalny i współzałożyciel ma teraz 89,6 miliardów dolarów, tylko 400 milionów więcej niż Ambani, który kontroluje Reliance Industries i jest najbogatszym człowiekiem w Azji, według rankingu Bloomberga.

Oprócz raportu o katastrofalnych zarobkach, Meta po raz pierwszy ujawniła, ile pieniędzy wydaje na przejście do metawersu. Firma odnotowała również niewielki, ale uderzający spadek liczby aktywnych użytkowników Facebooka w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie od poprzedniego kwartału.

Czwartek był przypomnieniem, jak ogromna stała się Meta. Jej kapitalizacja rynkowa spadła o kwotę większą niż wycena większości spółek publicznych, w tym Oracle i Cisco (CSCO). Strata była też prawie tak duża, jak Disneya (DIS) całkowita wartość.

– Przyczyniły się do tego Clare Duffy i Julia Horowitz.

READ  KPU wyznaczyła 74 osoby do ochrony kandydatów na prezydenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *