Oficer z Chicago, który zabił Laguana McDonalda, wkrótce zostanie zwolniony z więzienia

CHICAGO – Kiedy obecny był były oficer policji Chicago, Jason Van Dyke Skazany w sprawie morderstwa w 2018 r. 17-letni Laguan McDonald’s, niektórzy mieszkańcy Chicago dostrzegli obietnicę sprawiedliwości: Mr. Van Dyke odsiaduje karę więzienia za 16-krotne zastrzelenie czarnoskórego nastolatka, co zostało nagrane kamerą na desce rozdzielczej i szeroko oglądane przez publiczność.

Trzy lata do prawie siedmiu lat więzienia, powiedział White. Van Dyke został zwolniony z więzienia, poinformowali w czwartek urzędnicy z Illinois Corrections. Działacze w Chicago powiedzieli, że Z zadowoleniem przyjęli propozycję Van Dyke’a uwolnienia i wezwali urzędników federalnych do zarejestrowania przeciwko niemu zarzutów dotyczących praw obywatelskich, twierdząc, że jego wyrok jest znacznie niższy niż sprawiedliwy wyrok za morderstwo.

Pan. Wcześniejsze zwolnienie Van Dyke’a podlegało przepisom stanu Illinois, które zapewniały więźniom dobre zachowanie. Aktywiści od dawna krytykowali pierwotny wyrok – 81 miesięcy – jako zbyt łagodny.

Ale czy wziąć udział w demonstracji zaplanowanej na czwartek czy też p. Rzecznik rodziny powiedział, że nie zamierza protestować przeciwko uwolnieniu Van Dyke’a. Wielki wujek McDonald’s, ks. – powiedział Marvin Hunter.

„Sprawiedliwość, naszym zdaniem, jest karana” – powiedział. „Jason Van Dyke powrót do więzienia i dostanie 100 lub 1000 lat nie przyniesie korzyści nikomu w tym kraju”.

W październiku 2014 r. Zabójstwo McDonalda zwraca uwagę na wykroczenia czarnej policji wobec mieszkańców Chicago, powodując zmiany w policji – teraz władze Noś kamery ciała podczas pracy – i zwolnił swojego przełożonego z pracy. Upadek na wideo, które zostało udostępnione opinii publicznej 13 miesięcy po morderstwie i Dopiero na polecenie sędziegoRahm Emanuel, ówczesny burmistrz Chicago, był powszechnie postrzegany z powodu swojej decyzji o nie kandydowaniu na trzecią kadencję.

Obecnie jest ambasadorem USA w Japonii. Emanuel został skonfrontowany z pytaniami o sposób prowadzenia sprawy. Zapytanie o potwierdzenie Ostatni rok.

READ  KAI Commuter dodaje 8 usług w pierwszym dniu roboczym po święcie Eid

Pan. Wśród pytań dotyczących uwolnienia Van Dyke’a, burmistrz Lori Lightfoot, wybrany w 2019 roku, potwierdził wpływ serii na sprawę i bronił swojego rekordu w sprawach policyjnych. Na konferencji prasowej w tym tygodniu opisał, że próbował chronić swoją córkę, nie oglądając filmu z strzelaniny po tym, jak został wydany w 2015 roku.

„To był bardzo trudny i trudny czas w naszym mieście” – powiedziała pani Lightfood. „Myślę, że wielu ludzi nosi ten szok do dziś, a innym się to podoba”.

Pan. Po zabójstwie McDonalda, zanim została burmistrzem, pani Lightfood kierowała grupą. Znalazłem formę formalnego rasizmu W Departamencie Policji w Chicago. Powiedział, że po tym nastąpią ulepszenia, w tym szkolenie policji i nadzór.

„Zaszła pewna zmiana – nie wystarczy” – powiedział. „Nie wystarczająco długo, by mogła sobie pozwolić na wyobraźnię”.

Pan. Van Dyke, pierwszy funkcjonariusz policji w Chicago, który został skazany za morderstwo na służbie od prawie 50 lat, został oskarżony o morderstwo drugiego stopnia i 16 przypadków ciężkich karabinów szturmowych za każdą wystrzeloną kulę. Prokuratorzy zażądali co najmniej 18 lat więzienia, ale sędzia Vincent Cogan skazał go na mniej niż połowę tego.

Sędzia Kaugan Pan Van Dyke został skazany tylko za morderstwo; Kary za słabą liczbę baterii mogą skutkować dłuższym pozbawieniem wolności.

W 2015 roku pan William Galloway, działacz społeczny, który naciskał na udostępnienie nagrania wideo z morderstwa McDonalda, opisał reakcję na strzelaninę i skazanie jako ważny moment dla Chicago.

„W końcu dostaliśmy policjanta” – Mr. – powiedział Calloway. „Wymiar sprawiedliwości nie wydał mu wyroku proporcjonalnego do jego zbrodni, ale zasądził sprawiedliwy wyrok o morderstwie, co dało nam nadzieję na dalszą walkę”.

Po wezwaniu urzędników Chicago do południowo-zachodniej części miasta, pan. McDonald został postrzelony i zabity, aby zbadać skargę, że mężczyzna próbował włamać się do pojazdów na podwórzu ciężarówek z nożem. Urzędnicy powiedzieli, że pan McDonald był ścigany iw pewnym momencie zażądał wysłania na miejsce funkcjonariusza z paralizatorem. Wkrótce potem, panie Van Dyke przybył na miejsce, a pan McDonald wystrzelił, gdy wydawało się, że dystansuje się od oficerów.

READ  Wall St spada, gdy ceny ropy rosną, Nasdaq potwierdza bessę

Pan. Galloway oraz inni działacze i członkowie rodziny – p. Babcia McDonalda, w tym Tracy Hunter, pojawiła się przed sądem federalnym w Chicago w czwartek po południu. Planują powtórzyć swoje żądania federalnego dochodzenia w sprawie praw obywatelskich w sprawie śmierci McDonalda.

Senatorów Dick Durbin i Dummy Duckworth z Illinois reprezentował prokurator generalny Merrick P. We wtorek do Garland wystosowano pismo z prośbą o aktualizację informacji na temat śledztwa rozpoczętego w 2015 roku przez wymiar sprawiedliwości. Rzecznik sądownictwa odmówił komentarza na temat sytuacji. Dochodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *