Fintechy powinny pomóc zwiększyć wydajność MMŚP poprzez cyfryzację

JAKARTA (ANTARA) – Ministerstwo Spółdzielczości oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw wezwało firmy z branży technologii finansowych do poprawy efektywności małych i średnich przedsiębiorstw poprzez cyfryzację i finanse.

„Jednym z obszarów zainteresowania jest cyfryzacja i finansowanie dla MMŚP (mikro, małych i średnich przedsiębiorstw)” – powiedział Rully Nurianto, zastępca ministerstwa odpowiedzialny za MMŚP, podczas wydarzenia „Juragan Toku’s Grand Launch” w Dżakarcie w poniedziałek. .

W erze Przemysłu 4.0 nacisk kładziony jest na cyfryzację w każdym aspekcie, podczas gdy Przemysł 5.0 promuje integrację technologii i umiejętności ludzkich w celu stworzenia elastycznych i zrównoważonych, wydajnych systemów produkcyjnych.

Wyjaśnił, że celem jest promowanie interesów i poprawa ograniczonych zasobów.

Nuryanto powiedział, że większość populacji Indonezji, młodzi ludzie, ma możliwość przyjęcia Przemysłu 5.0.

Podkreślił znaczący potencjał krajowej gospodarki cyfrowej, ponieważ 41 procent wszystkich transakcji gospodarczych ASEAN odbywa się w Indonezji.

Zauważył również duże zainteresowanie wśród graczy z sektora MMŚP przyjęciem ekologicznych praktyk biznesowych, które wynosi 94-95 proc.

„Cyfryzacja z pewnością może poprawić efektywność i produktywność MMŚP, zwłaszcza poprzez rozszerzenie marketingu, ułatwienie transakcji finansowych i rejestrowanie transakcji finansowych” – zaznaczył.

Nuryanto ujawnił, że rząd nadal rozszerza dostęp do rynku, w szczególności poprzez kompleksową cyfryzację MMŚP, i zgodnie z ustaloną polityką zapewnia, że ​​40 procent zakupów rządowych, sektora prywatnego i przedsiębiorstw państwowych to krajowe produkty MMŚP.

Według stanu na czerwiec 2023 r. w rynku cyfrowym uczestniczyło co najmniej 21 mln MMŚP z docelowej liczby 30 mln MMŚP do 2024 r. Ponadto spośród 5 milionów produktów MMŚP, na które jest ukierunkowane, 2,9 miliona produktów znajduje się na liście elektronicznej. Harmonogram.

Podkreślił również, że przedsiębiorstwa państwowe wydały 22 biliony Rp (około 1,5 miliarda USD) na zakup produktów MMŚP za pośrednictwem strony internetowej PaDi (Pasar Digital lub Digital Market), która obejmuje produkty 17 200 MMŚP.

READ  Kostaryka wybiera niezależnego Chavesa na prezydenta w zerwaniu z establishmentem

Powiązane wiadomości: Współpraca kluczem do rozwoju gospodarki cyfrowej w Indonezji
Powiązane wiadomości: Indonezja ma 40% wartości transakcji cyfrowych w ASEAN: OJK

Przetłumaczone przez: Kuntum Khaira R, Mecca Yumna
Autor: Anton Santoso
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *