Top 25 jutra dzisiaj: profile USC, Clemson Playoff poprawiają się dzięki postępom w rankingach futbolu uniwersyteckiego

Wąski jak brzytwa margines błędu w futbolu uniwersyteckim jest widoczny w wynikach i wynikach od 12. tygodnia. To był tydzień, w którym tablica wyników pokazała dwie niespodzianki dla 25 najlepszych drużyn, ale byliśmy o kilka odbić od całkowitego chaosu. Rankingi piłkarskie szkół wyższych.

Numer 1 Kentucky poparł Georgię do czerwonej strefy, obejmując 10-punktowe prowadzenie na 5 minut przed końcem czwartej kwarty, zanim niecelny gol z gry i strata po upadkach sprawiły, że była niepokonana. Nie. 2 Ohio State ma trzypunktową przewagę pod koniec meczu z Maryland na drodze przeciwko nierankingowemu przeciwnikowi. Tymczasem nie. 3 Michigan i nie. 4 TCU oba wygrały rzutami z gry w ostatniej sekundzie. Gdyby kilka zagrań (lub nawet kilka kopnięć) przyniosło różne wyniki, 25 najlepszych wyborców AP miałoby trudne zadanie uporządkowania rzezi na swoich zaktualizowanych kartach do głosowania.

Nie oznacza to, że praca wyborcy będzie łatwa po sobotnich wynikach wyborów.

Debaty na temat tej pracy będą w pełni widoczne w porównaniu z ostatnimi wynikami z udziałem Tennessee po szokującej porażce 63-38 w Karolinie Południowej. Wolontariusze mają teraz bilans 9-2 i wygrali zarówno z Alabamą, jak i LSU, chociaż Tennessee może pokonać jednego lub obu wrogów SEC, takich jak 22-punktowy faworyt sobotniej nocy. Po tym, jak Ole Miss przegrała drugi tydzień z rzędu, podobna obrona będzie niżej w rankingu, tym razem w nierankingowym Arkansas. Rebelianci spadli do 8-3 i zabrakło im jednego punktu do wysadzenia w powietrze w zeszłym tygodniu, szukając wysokiej jakości zwycięstw, a wyborcy będą musieli zdecydować, jak cenne są bliskie wygrane z Kentucky i Texas A&M w porównaniu z innymi zespołami, które przegrały trzy.

Do końca wieczoru pięć z 16 najlepszych drużyn z rankingu AP Top 25 poniesie straty, co da reszcie wiele okazji do awansu. Być może największe korzyści z ograniczonego zamieszania odniosły USC i Clemson, z których każdy zajął się biznesem (w inny sposób), aby utrzymać się na szczycie swoich konferencji w 13. tygodniu. Jeśli obaj odniosą sukces, wybór College Football Playoff może być bardzo trudny. Wyniki zostaną ogłoszone w niedzielę egzaminacyjną.

Oto jak naszym zdaniem będzie wyglądać nowa lista AP Top 25 w niedzielę:

1. Gruzja (ostatni tydzień — 1): Nieobecność oczywistego pretendenta do miejsca nr 1 pozostaje taka sama, ponieważ Bulldogs zajmują pierwsze miejsce po wygranej 16-6 z Kentucky.

READ  Turyści z Bali ostrzegli po ataku psa na popularnej plaży

2. Stan Ohio (2): Buckeyes wciąż mogą zdobyć kilka pierwszych punktów po zdobyciu punktów w wygranym 43-30 meczu z Maryland, ale wyborcy śledzący wyniki w ciągu dnia zauważą, że w czwartej kwarcie była to głęboka gra za trzy punkty. Początkujący rozgrywający, Dallon Hayden, zanotował przełomowy występ, zdobywając 146 jardów i trzy przyłożenia, kiedy Ohio State przezwyciężyło wczesny deficyt i przejęło kontrolę nad meczem w trzeciej kwarcie, wszystkie po przerwie.

3. Michigan (3): Michigan ma wiele powodów do zmartwień, jeśli chodzi o wyjście z sobotniego zwycięstwa nad Illinois – od stanu zdrowia Blake’a Coruma po to, jak często rzuty z gry kończą się szansami na zdobycie gola – ale to wystarczy, aby wygrać. Pierwsza piątka w rankingu.

4. TCU (4): Sezon marzeń TCU trwa. Rozgrywający Max Duggan prowadził dwie strzelanki w czwartej kwarcie. Przewidujemy, że wyborcy AP utrzymają skład z zeszłego tygodnia, ale przy mniejszej liczbie wyborców w puli play-offów sytuacja może być bardziej zmienna. TCU wszedł niedzielny No. 4, ale we wtorek wieczorem może być 3 dzięki zwycięskiej bramce z gry w Baylor.

5. USC (7): Trojany prowadziły 14:0 po pierwszej kwarcie i pokonały Bruins o 17 punktów w ostatnich 45 minutach, wygrywając 48:45. Gdy Tennessee upada, a USC walczy o miejsce w meczu o mistrzostwo Pac-12, trojany muszą osiągnąć LSU z dwiema porażkami, zajmując piąte miejsce.

6. LSU (6): Tygrysy świętowały Dzień Seniora, demontując UAB 41-10. Następna w kolejce jest wycieczka do College Station, aby zmierzyć się z Texas A&M, a następnie gra o mistrzostwo SEC przeciwko Georgii.

7. Clemson (9): Dzięki zwycięstwu 40-10 nad Miami, Tygrysy wygrały 40 kolejnych meczów u siebie. Dzięki niektórym sobotnim wynikom z innych miejsc, perspektywy CFP Clemsona są lepsze. To dopiero dziewiąta seria 40 meczów u siebie w historii FBS, pierwsza od czasu, gdy Nebraska wygrała 47 meczów u siebie z rzędu w latach 1991-98.

8. Tennessee (5): Kontuzja gwiazdy QB Hendona Hookera dodała warstwy frustracji do programu, którego nadzieje na playoffy nie spełniły się w starciu z wrogiem z dywizji.

9. Alabama (8): Bez większych zmian w wygranym 34-0 meczu z FCS Austin Bay.

10. Oregon (12): Pokonując Utah, Ducks wydają się mieć pewność, że znajdą się w pierwszej dziesiątce, ale jaki jest pułap? Poszukaj Oregon na 8. miejscu, ale według naszej oficjalnej prognozy załoga Dona Lanninga uplasuje Utes na 10. miejscu.

READ  „Jestem gotowy do negocjacji” z Putinem, ale jeśli się nie powiodą, może to oznaczać „trzecią wojnę światową”

11. Stan Pensylwania (11): Pomimo zamieszania wokół pozycji Penn State w sondażach, Nittany Lions byli jedną z niewielu drużyn w rankingu, które w pełni spełniły oczekiwania co do dominacji, wygrywając 55-10 z Rutgers.

12. Waszyngton (15): Huskies awansowaliby z pierwszą szesnastką i wygrali 54-7 z Kolorado.

13. Notre-Dame (18): Notre Dame ma teraz bilans 40-7 w meczach sezonu regularnego przeciwko ACC od czasu przystąpienia do umowy terminarza w 2014 roku, po zwycięstwie 44-0 nad Boston College. The Fighting Irish, z bilansem 8-3 w tym roku, zamknęli swój bilans u siebie po 28. z rzędu wygranej w sezonie regularnym z przeciwnikiem ACC. W przyszłotygodniowym finale sezonu zasadniczego zmierzą się z USC.

14. Stan Kansas (19): Zwycięzcy trzech z ostatnich czterech, Wildcats zbliżają się do miejsca w meczu o mistrzostwo Wielkiej 12 po zdobyciu 41 punktów na tablicy w pierwszej połowie i obronie wczesnej przewagi w drodze do 17-punktowej wygranej z Wirginią Zachodnią. Zwycięstwo nad rywalem Kansas w przyszłym tygodniu zapewni Kansas State szansę na rewanż z TCU w Dallas o tytuł konferencji.

15. UCLA (16): Bruins stracili 14-punktową przewagę w pierwszej kwarcie i czteropunktową przewagę w trzeciej kwarcie, gdy przegrali z Trojanami w kluczowym miejscu. Ze stratami jeden po drugim, a teraz trzema w ciągu ostatnich pięciu tygodni, dobra wola UCLA zdobyta na początku sezonu może teraz zostać przeoczona, biorąc pod uwagę trudny okres wyłączenia.

16. Utah (10): Rachunek pojawia się w następstwie rankingu Utah, drużyny z trzema porażkami w ciągu roku, ale wygranej z jedyną drużyną Pac-12, która przegrała tylko raz. Pokonanie USC zapewniło pewną siłę w rankingu, aby przezwyciężyć straty z Florydą i UCLA, ale teraz Utah wchodzi do dyskusji na temat drużyn z trzema porażkami po porażce z Oregonem, a przewaga Bruins zadecyduje o tym, jak wypadną te drużyny. Na szczycie rankingów.

17. Stan Floryda (20): Seminoles zdobyli przyłożenia w pięciu z sześciu posiadań w pierwszej połowie i nie pozwolili, by wizyta z Luizjany zamieniła mecz w pojedynek, wygrywając 49-17.

18. Tulan (21): Oczekiwano, że czwartkowe starcie AAC z SMU będzie trudnym sprawdzianem dla Zielonej Fali po porażce z UCF w zeszłym tygodniu, ale Mustangi przewrócili piłkę pięć razy w wygranym 59-24 meczu z Tulane. To powinno spodobać się wyborcom.

READ  PBJS Casehadan pokryje koszty leczenia chorych urzędników wyborczych

19. Cincinnati (22): Teraz 9-2 po 20-punktowej wygranej, Cincinnati może po raz czwarty z rzędu wystąpić w grze AAC, jeśli pokona Tulane w piątek po Święcie Dziękczynienia.

20. Karolina przybrzeżna (23): Sobotni mecz z Wirginią został odwołany, ponieważ szkoła i społeczność poświęciły sobotę na uhonorowanie trzech graczy UVA, którzy zginęli w strzelaninie na kampusie w zeszły weekend.

21. Karolina Północna (13): Najlepsza Karolina Północna pod względem rankingu to tylko dwie porażki po porażce 21-17 u siebie z Georgia Tech. Spadek z 13. miejsca w tabeli to najtrudniejsza z korekt w tym momencie sezonu, ale spadek byłby dramatyczny, biorąc pod uwagę zarówno rozczarowujący wynik (przegrana z 21-punktowym faworytem), jak i brak profilu. Zwycięstwa na wysokim poziomie.

22. Stara panna (14): Ostatnie cztery wyniki Ole Miss dają niewielki wgląd w to, jak Rebelianci radzą sobie z najlepszymi drużynami w kraju. Są trzy porażki – 25 z LSU, 6 z Alabamą i 15 z nierankingowym Arkansas – i samotna wygrana na trzy w Texas A&M. Ole Miss ma bilans 7-4 i kilka meczów poza czołową 25, pomimo zwycięstwa w pierwszej dziesiątce z bilansem 9-2. Teraz kręci się tam zespół Lane’a Kiffina. miejsce w rankingu po sobotniej porażce z Fayetteville.

23. Stan Oregon (25): Beavers wygrali osiem meczów po raz pierwszy od 2012 roku po zwycięstwie 31-7 nad Arizona State. Będą mieli szansę umocnić swoje szanse na dokończenie sezonu w meczu z Oregonem w przyszłym tygodniu.

24. Teksas (NR): Planujemy powrót Longhornów do szeregów. Teksas nie tylko znalazł się poza pierwszą 25 w zeszłotygodniowej ankiecie, ale będzie trochę „szoku naklejek” dla wyborców, którzy spodziewali się, że sobotni mecz w Kansas będzie potencjalnym zdenerwowaniem. Wygrana Longhorns 55-14.

25. UCF (17): UCF będzie miał spadek w każdym głosowaniu po przegranej 17-14 z Marynarką Wojenną, ale Rycerze wciąż mogą zdobyć wystarczającą liczbę głosów, aby zakończyć w pierwszej 25. Teraz 8-3, UCF wygrywa z Tulane i Cincinnati. Ale straty dla Louisville, ECU i marynarki wojennej. Podchorążowie weszli do meczu z wynikiem 3:7, przynosząc Rycerzom najgorszą porażkę w sezonie. Jednak UCF to zespół, który ma tylko trzy porażki i dwa zwycięstwa z 25 najlepszymi zespołami.

Przewidywany wyjazd: stan Oklahoma (24)