Wiceprzewodniczący ds. dialogu z działaczami na rzecz praw człowieka w Papui

JAKARTA (ANTARA) – Wiceprezydent Maruf Amin przeprowadzi dialog z działaczami na rzecz praw człowieka i sportowcami w swoim biurze w Papui w dniach 9–13 października 2023 r.

Rzecznik wiceprezydenta Masduki Baidlowi powiedział w piątek, że posunięcie to stanowi część wysiłków rządu na rzecz przyspieszenia rozwoju i dobrobytu Papuasów.

„To bardzo ważne, ponieważ wiceprzewodniczący ma mandat od prezydenta dotyczący przyspieszenia rozwoju opieki społecznej w Papui” – dodał.

Powiedział, że wiceprezydent będzie przez jakiś czas przebywał w Jayapura i będzie pracował w tamtejszym oddziale Ministerstwa Finansów.

Wizyta wiceprezydenta Amina rozpocznie się od spotkania koordynacyjnego z gubernatorami i naczelnikami okręgów pracującymi w Papui, podczas którego omówią i ocenią osiągnięcia w programach krajowych.

Amin powiedział, że chce bezpośrednio poznać aspiracje obrońców praw człowieka w Dżayapurze.

„Chce je usłyszeć bezpośrednio, a nie z wiadomości, innych osób czy regularnych raportów. Chce omówić to, co później będą relacjonować aktywiści” – dodał.

Ponadto Baitlovi powiedział, że wiceprzewodniczący przeprowadzi dialog ze sportowcami, biorąc pod uwagę niezwykły talent sportowy Papui.

Powiedział, że podczas spotkania Amin spróbuje wypełnić swoje obowiązki wynikające z Wielkiego Projektu Igrzysk Narodowych (DBON).

„Każdy region ma zalety, których nie mają inne regiony, a Papua ma niezwykły talent w dziedzinie sportu” – powiedział.

Dodał, że rozmowy ze sportowcami będą prowadzone nieformalnie, aby bezpośrednio poznać ich aspiracje.

Ponadto Amin planuje spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami, aby omówić formy współpracy biznesowej z ekspertami spoza Papui.

„Papuańczycy mają wielu przedsiębiorców. Programy (przedsiębiorcze) prowadzone w Papui może rozpocząć wielu profesjonalistów spoza Papui” – powiedział.

Powiązane wiadomości: Oczekuje się, że pobyt wiceprezydenta w Papui przyspieszy ożywienie gospodarki ludowej
Powiązane wiadomości: Wiceprzewodniczący przebywa w Papui, aby wysłuchać aspiracji miejscowej ludności i rozwiązać problemy

Przetłumaczone przez: Andy F, Kenzu
Autor: Rahmat Nasushan
Prawa autorskie © ANTARA 2023

READ  Kontrakty terminowe Dow rosną o ponad 100 punktów pierwszego dnia handlowego 2023 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *