Gdy Elon Musk zmienia zdanie na Twitterze, whiplash dla personelu w dzień wolny

Elon Musk opuszcza Twitter Board: Elon Musk wycofał się z planu dołączenia do zarządu Twittera w weekend.

Twitter Inc. pracownicy mieli mieć poniedziałek wolny na comiesięczny „dzień odpoczynku”. Ale Elon Musk sprawił, że trudno było nie myśleć o pracy.

Musk, miliarder, który ujawnił w tym miesiącu, że stał się największym indywidualnym udziałowcem Twittera, wycofał się z planu dołączenia do zarządu firmy w weekend. Kilka dni wcześniej dyrektor generalny Parag Agrawal położył podwaliny pod przyjazną relację, zapraszając Muska do członkostwa w zarządzie. Firma była tak pewna, że ​​zaakceptowałby, że wymieniła Muska jako członka zarządu na swojej stronie internetowej poświęconej relacjom inwestorskim. Pan Agrawal zorganizował również w tym tygodniu sesję pytań i odpowiedzi z Muskiem i pracownikami.

Dla niektórych pracowników zmiana ta sygnalizowała chaos: Musk zamierzał nadal wysyłać swoje krytyki Twittera do ponad 80 milionów obserwujących na stronie, bez żadnego wymogu działania w najlepszym interesie firmy. Pytania i odpowiedzi zostały anulowane.

W swoim ogłoszeniu pod koniec niedzieli Agrawal określił zaskakującą decyzję Muska jako dobrą dla Twittera, ale ostrzegł przed „rozproszeniem uwagi”.

Whiplash jest przytłaczający, powiedzieli pracownicy. Atmosfera wśród pracowników na Twitterze jest „bardzo zestresowana”, a pracownicy „pracują razem, aby pomóc sobie nawzajem przez cały tydzień”, mówili niektórzy, prosząc, aby nie wymieniać ich podczas omawiania wewnętrznych szczegółów firmy.

W ostatnich dniach Musk zamieścił na Twitterze pomysły dotyczące produktów, od wyeliminowania reklam dla członków usługi subskrypcji Twittera po przekształcenie części swojej siedziby w San Francisco w schronisko dla bezdomnych. Bez miejsca w zarządzie nie ma już ograniczeń co do tego, ile akcji może kupić, ani co do jego tweetowania; Jeden z pracowników wyraził zaniepokojenie, że Musk „dopiero się rozkręca, co jest niefortunne”. Wielu pracowników określiło tę sytuację jako „gówniany pokaz”.

READ  Liz Cheney zaprzecza, jakoby Kevin McCarthy dyskutował o rezygnacji Trumpa po styczniu. 6

Niektórzy pracownicy Twittera mieli mieszane uczucia co do udziału w sesji Zapytaj mnie o cokolwiek z Muskiem. Mogło to wyjaśnić, czy Musk zamierzał być przyjazny, czy wrogo nastawiony do swojego kołka, ale mogło również wywołać dalsze pytania o to, jak reagować na jego zachcianki.

„Natychmiastowy, mrożący efekt Muska był czymś, co bardzo mnie niepokoiło” – napisał na portalu społecznościowym Rumman Chowdhury, dyrektor zespołu badawczego ds. AI na Twitterze.

W międzyczasie fani Muska na Twitterze zaczęli krytykować produkt, podążając za jego przykładem. „Twitter ma piękną kulturę przezabawnej konstruktywnej krytyki i widziałem, że ucichło z powodu jego sługusów atakujących pracowników” – powiedział Rumman Chowdhury.

Nagła zmiana serca Muska nad miejscem w zarządzie również wywołała spekulacje na temat jego końcowej gry. Nie wchodząc do zarządu Musk, który jest właścicielem nieco ponad 9% udziałów w firmie, nie jest już objęty umową o zawieszeniu, która ograniczyłaby jego udział do 14,9%.

„Ta decyzja Elona nie wróży dobrze Twitterowi”, ponieważ mógłby zwiększyć swój udział, publikując coraz bardziej wrogie rzeczy na temat platformy, powiedział Matt Navarra, konsultant ds. mediów społecznościowych. „Twitter myślał, że posiadanie Trumpa na platformie jest trudne. Elon Musk będzie korporacyjnym koszmarem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *