Ministrowie obawiają się, że problemy drogowe na Bali odstraszą turystów od wyspy

Udostępnij artykuł

W przypadku wielu filmów, filmów i zdjęć pięknych krajobrazów i atrakcji Bali, w mediach społecznościowych panuje równie duży ruch – w nich lub w ich pobliżu!

Problemy drogowe na Bali są dobrze udokumentowane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców, a jedno jest pewne: coś musi się zmienić, i to szybko.

Korek w Indonezji w ciągu dnia.jpg

Minister transportu Indonezji Budi Karya Sumathi odwiedził Bali przed rozpoczęciem budowy. Lekka kolej na Bali ma zostać zbudowana w 2024 roku.

Minister Sumathi wyraził nadzieję, że rozwój kolei LRT na Bali pomoże złagodzić wiele problemów w sieci drogowej wyspy.

Minister Sumathi powiedział: „Obszar ten doświadcza obecnie chronicznych zatorów w ruchu drogowym i jeśli nie uporamy się z tym problemem, zaszkodzi to reputacji Bali jako międzynarodowego kierunku turystycznego”.

@pimlicopil Uwielbiam spokój Bali #poliruch #Poli #Indonezja #Transport indonezyjski #ubud #ubudruch #Korek uliczny #Korek uliczny #Pokój i spokój #pokój #piccadillycircus #Jak Picadilly Circus już tu jest #To jak Piccadilly Circus ♬ Dźwięk oryginalny – Pimlicopil

Pełniący obowiązki gubernatora Bali Sang Mat Mahendra Jaya powiedział reporterom, że także jego zdaniem Bali potrzebuje nowoczesnej sieci transportu zbiorowego, aby znacznie zmniejszyć problemy z ruchem drogowym na wyspie.

W tym tygodniu powiedział reporterom: „W pewnych momentach ruch jest bardzo duży, zwłaszcza na trasie z lotniska I Gusti Ngurah Rai do Kuta lub Canggu”.

Jeśli kwestie te nie zostaną wkrótce rozwiązane, istnieje ryzyko, że Bali będzie zagrożone okrążeniem, podobnie jak Dżakarta, stolica Indonezji.

Pełniący obowiązki Wojewody wyraził wdzięczność za wsparcie Rządu Centralnego dla nadchodzących projektów infrastrukturalnych.

Dodał: „Bali naprawdę potrzebuje nowoczesnego transportu turystycznego… dlatego chcemy podziękować prezydentowi i ministrowi za skupienie się na rozwoju turystyki na Bali”.

@lauralhrx Spędzanie godzin w korku to moja nowa codzienność #Podróż samotna #Zatrzymanie ruchu #balindonezja #polilife #solowomenttravel ♬ Oryginalny dźwięk – Terrence Jones

Rząd prowincji Bali będzie miał 51% głównych udziałów w projekcie, natomiast rząd centralny sfinansuje pozostałe 49% w pierwszej fazie.

READ  TNI pomaga rozwijać Kudai Kartanegara jako magazyn żywności dla Nusantharas

Oczekuje się, że rozpoczęcie pierwszej fazy wielofazowego projektu nastąpi na początku 2024 r., a szczegółowe szczegóły są nadal przedmiotem dyskusji.

Pierwsza faza sieci LTR na Bali będzie przebiegać z międzynarodowego lotniska I Gusti Ngurah Rai do ośrodka Seminyak Beach Resort przez parking centralny w Denpasar.

Chociaż Bali posiada publiczne połączenia autobusowe, jego sieć nie jest powszechnie wykorzystywana przez mieszkańców i turystów. Choć na horyzoncie widać Bali LTR, nie jest to rozwiązanie ani szybkie, ani tanie – twierdzą eksperci ds. transportu.

@gregoire.rssd Transport na Bali #Poli Bali, Indonezja –

„Zejście pod ziemię jest trzy razy droższe niż na powierzchnię” – powiedział na początku tego roku Erwan Maxam, zastępca dyrektora ds. obiektów i infrastruktury w Ministerstwie Transportu.

„Na przykład z lotniska Ngurah Rai do Kuta, jeśli nie 4,9 km, to 5 bilionów IDR, proszę pana. Ponieważ zejście na dół jest zbyt kosztowne.

Rozbudowana sieć transportu publicznego na Bali nie tylko pomoże skrócić czas i koszty podróży turystów, ale także pomoże zapewnić im bezpieczeństwo.

Metro-LTR-kolej

Tylko w ciągu ostatniego miesiąca pojawiły się dziesiątki doniesień o turystach uczestniczących w poważnych, a nawet niebezpiecznych kolizjach drogowych na Bali.

Turyści powinni, jeśli to możliwe, wynająć taksówkę lub prywatnego kierowcę podczas zwiedzania wyspy i, jeśli to możliwe, przestrzegać indonezyjskich przepisów ruchu drogowego, aby unikać jazdy nocą.

Jednak nawet jeśli turyści przestrzegają wszystkich zasad i priorytetowo traktują własne bezpieczeństwo, drogi na Bali są obiektywnie niebezpieczne, a kierowcy na całej wyspie słyną z podejmowania ryzyka, które zagraża życiu innych.

Motorower motocyklowy leży na ziemi po nocnym wypadku

21-letni holenderski turysta zmarł we wtorek wieczorem po uderzeniu w tył ciężarówki na skrzyżowaniu Jalan Pemogan i Jalan Kriya Anyar.

Motocyklista zginął w wypadku i najwyraźniej nie miał na sobie kasku ani sprzętu ochronnego.

READ  Ważny impuls gospodarczy w ciągu najbliższych 10-13 lat: Minister

W Internecie krąży bardzo drastyczny i niepokojący materiał filmowy z miejsca zdarzenia, co jest szokującą koncepcją dla wielu turystów i bardzo częstym zjawiskiem w Indonezji.

Policja drogowa-urzędnik-samochody i motorowery-Direct w Pali

Ponieważ nierzadko zdjęcia i filmy przedstawiające wypadki i ofiary są publikowane w Internecie przed powiadomieniem rodzin ofiar, wiele osób wzywało do wprowadzenia większych ograniczeń dla lokalnych stacji informacyjnych i szacunku dla ofiar kolizji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *