Quantum przygotowuje inwestycję w technologię czystej energii w IKN

JAKARTA (ANTARA) – Quantum Power Asia Pte Ltd (Quantum) wyraziła zainteresowanie rozwojem i finansowaniem dużych projektów energii słonecznej (PLTS) w Nusantara Capital City (IKN) oraz rozwojem technologii czystej energii. 2045.

Podczas wizyty w IKN w piątek (2 czerwca) dyrektor zarządzający i CEO firmy Quantum, Simon G. Bell potwierdził gotowość Quantum do wspierania rozwoju IKN Ministrowi Koordynującemu ds. Gospodarki Morskiej i Inwestycji Luhudowi Panjaitanowi oraz Ministrowi Robót Publicznych i Mieszkalnictwa Publicznego. PUPR) Basuki Hadimuljono.

„Podczas naszej dzisiejszej wizyty byliśmy świadkami zaangażowania rządu Indonezji w rozwój Nusantary. Inicjatywa rozwoju archipelagu poprzez czystą energię jest formą naszych działań, opartą na podstawowej zasadzie Quantum „Indonesia First”” – powiedział Bell w oficjalnym oświadczeniu. w sobotę.

„Od ekologizacji łańcucha dostaw niklu w Indonezyjskim Parku Przemysłowym Morowali (IMIP) w Sulawesi po redukcję emisji dwutlenku węgla w sektorze wydobywczym, jesteśmy katalizatorem przejścia na czystą energię w Indonezji. Trzymaj się naszych zobowiązań” – potwierdził Bell.

Biznesowa wizyta inwestycyjna w nowej lokalizacji nowej stolicy Indonezji jest efektem współpracy różnych firm z Indonezji i Singapuru, po marcowym spotkaniu przywódców obu krajów.

Uczestnicy to wybrana grupa regionalnych i globalnych firm działających w sektorach energii, transportu, logistyki, ochrony zdrowia i finansów.

Wejście na dużą skalę PLTS w Nusantara zwiększy rozmiar aktywnych projektów Quantum w Indonezji do ponad 5 GWp, przynosząc 7 miliardów USD bezpośrednich inwestycji kapitałowych do Indonezji.

Wcześniej w tym roku Quantum podpisało wiążącą umowę z Nickel Industries Ltd na dostawę 500 MW energii słonecznej jako pierwszej fazy większego projektu o mocy 1 GW.

Quantum rozwija również projekt PLTS o mocy 3,5 GWp i 12 GWh pojemności akumulatorów, który zostanie zbudowany w Indonezji przy bezpośredniej inwestycji kapitałowej w wysokości 6 mld USD.

Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, zapewni energię elektryczną lokalnym społecznościom na wyspach Riau, a wynikający z tego nadmiar czystej energii zostanie wyeksportowany do Singapuru.

READ  Quinnipiac jest na dobrej drodze do zdobycia pierwszego tytułu NCAA

Ponadto Quantum i jego partner joint venture, ib vogt, przygotowują się do budowy w Indonezji fabryki paneli fotowoltaicznych (PV) o mocy 1 GW, która spełnia wymagania dotyczące komponentów krajowych (TKDN).

Zgodnie z polityką „Indonesia First”, Quantum i ib vogt zobowiązały się do zakupu co najmniej 1 GWp paneli fotowoltaicznych produkowanych w Indonezji każdego roku przez co najmniej trzy lata.

Początkowe zobowiązanie do zakupu paneli słonecznych wyprodukowanych w Indonezji zostanie zwiększone po pomyślnym zbudowaniu elektrowni słonecznych w Nusantara.

Singapurski program Clean Power Export był kluczowym czynnikiem napędzającym Anantara, spółkę joint venture utworzoną przez Quantum i ib vogt, w celu przyspieszenia produkcji fotowoltaiki na dużą skalę z międzynarodowymi standardowymi produktami w Indonezji.

Obie firmy poinformowały również, że w miarę jak jakość, cena i postęp technologiczny paneli wyprodukowanych w Indonezji poprawią się i staną się konkurencyjne na całym świecie, partnerzy będą kupować panele wyprodukowane w Indonezji w innych krajach do swoich międzynarodowych projektów.

Eksportowy projekt Anantary utoruje drogę do budowy w Indonezji pierwszej fabryki paneli fotowoltaicznych na skalę GW od marki Tier 1 i będzie miał zrównoważony wpływ na rozwój światowej klasy produkcji paneli fotowoltaicznych w Indonezji.

Powiązane wiadomości: Ministerstwo PUPR przyspiesza budowę domów ministerialnych w IKN
Powiązane wiadomości: IKN ma zostać przekształcony w zrównoważone miasto leśne: Komisja

Przetłumaczone przez: Alviansya Pasaribu, Cindy Frishanti Octavia
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *