Mandat na maskę: Filadelfia przywraca mandat w pomieszczeniach zamkniętych wraz ze wzrostem liczby przypadków Covid-19

Miasto jest pierwszym dużym obszarem metropolitalnym Stanów Zjednoczonych, który przywrócił wymagania dotyczące maskowania po tym, jak wiele miast i stanów zniosło ograniczenia, ponieważ liczba przypadków zaczęła spadać w styczniu.

Miasto przejdzie na drugi poziom ograniczeń Covid-19, co wymaga od mieszkańców Filadelfii noszenia masek w wszystkie wewnętrzne miejsca publicznew tym szkoły, firmy, restauracje i budynki rządowe.

„Od dzisiaj proszę wszystkie firmy i instytucje w Filadelfii o wykopanie tych starych tabliczek z maseczkami i rozpoczęcie ich wieszania w oknach” – powiedział Bettigole na konferencji prasowej.

Liczba przypadków w poniedziałek jest o ponad 50% wyższa niż 10 dni temu, powiedział Bettigole, zauważając, że liczba hospitalizowanych osób jest nadal niska. Miasto ma obecnie średnio 142 przypadki dziennie.

„Dzięki konsekwentnemu noszeniu masek możemy kontynuować codzienne życie i nadal brać udział w życiu naszego miasta, nie przyczyniając się do zwiększania transmisji Covid-19” – powiedział Bettigole.

W zeszłym tygodniu urzędnicy ds. Zdrowia miasta ogłosili, że rozważają wprowadzenie maski i zalecili, aby ludzie zaczęli nosić maski w pomieszczeniach publicznych, mimo że miasto było na Poziom ograniczenia „Poziom 1: Wyczyść wszystko”. Aby pozostać na poziomie 1, miejskie wskaźniki Covid-19 muszą spełniać co najmniej dwa wymagania: nowe dzienne przypadki muszą pozostać poniżej 100 średnich nowych dziennych przypadków, hospitalizacje muszą być poniżej 50, a liczba przypadków musi wzrosnąć o mniej niż 50% w poprzednie 10 dni.”

Miasto przekroczyło teraz wymagania poziomu 1, chociaż Bettigole uważa, że ​​maskowanie środków ostrożności może zapobiec zwiększeniu liczby przypadków do poprzedniego poziomu.

„Podejrzewam, że ta fala będzie mniejsza niż ta, którą widzieliśmy w styczniu” – powiedziała. „Ale jeśli będziemy czekać, aby się dowiedzieć i ponownie założyć nasze maski, stracimy szansę na zatrzymanie fali”.

2 marca miasto przeszło do najniższego poziomu „All Clear”, co spowodowało zniesienie mandatu na maskę wewnętrzną. W tym czasie główne miasta i stany w USA rezygnowali ze swoich mandatów.

Wiele stanów odnotowuje wzrost przypadków

W skali całego kraju liczba przypadków wykazuje tendencję wzrostową w ponad połowie stanów, chociaż liczba przypadków jest nadal stosunkowo niska. Średnio około 34 000 nowych spraw dziennie, dzienny wskaźnik spraw w USA pozostaje jednym z najniższych od połowy lipca.

READ  Festiwal Tysiąca Świątyń Slemana; Promowanie światowego dziedzictwa

Oczekuje się, że liczba przypadków Covid-19 będzie rosła i spadała w trakcie pandemii, dr White House Covid-19 Response Coordinator. Ashish Jha powiedział CNN w New Day Monday i powiedział, że wytyczne Centers for Disease Control and Prevention dotyczące działań, które należy podjąć, są we właściwym miejscu.

„Jeśli chodzi o to, co z tym zrobić, naprawdę chcemy być kierowani przez CDC w tej sprawie” – powiedział Jha. „Polityka CDC jest w tym słuszna i śledzę ją od miesięcy i właśnie to powinniśmy robić”.

Według CDC poziom społeczności Covid-19 w hrabstwie Filadelfia – gdzie znajduje się miasto Filadelfia – jest niski. W takich społecznościach CDC zachęca ludzi, aby byli na bieżąco ze szczepieniami przeciwko Covid-19 i testowali, czy mają objawy Covid-19, ale nie sugeruje noszenia masek.

Jha powiedział również, że CDC podzieli się w tym tygodniu ramami naukowymi dla federalnego mandatu masek transportowych, który ma wygasnąć 18 kwietnia. Mandat federalny wymaga masek w transporcie publicznym, takim jak samoloty, pociągi, autobusy i węzły komunikacyjne, takie jak lotniska i terminale autobusowe.

W poniedziałek, w programie Today Show NBC, Jha powiedział, że rozszerzenie federalnego mandatu masek transportowych jest „absolutnie na stole”, dodając, że CDC podejmie decyzję w oparciu o ramy naukowe, które tworzy.

Raja Razek z CNN, Naomi Thomas i Amanda Watt przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *