Jokowi odpowiada na obawy dotyczące ingerencji SBY w wybory w 2024 roku

Tempo.co, Djakarta6. prezydent Indonezji Susilo Bambang Yudhoyono (SBY) wydał książkę 26 czerwca 2023 r. Prezydent nie może zrobić nic złego, wybory prezydenckie 2024 i prezydent Jokowi’dobranoc’ (niedziela – niedziela To oznacza interwencję)

27-stronicowa książka z czerwoną cegłą i czarnymi okładkami to osobista opinia generała armii urodzonego w Pasitan we wschodniej Jawie. Na pierwszej stronie jest wspomniane: „To, co wyrażam w tej publikacji, jest wyłącznie moim poglądem i opinią. Szanuję tych, którzy się nie zgadzają.

W swojej książce były prezes i założyciel Partii Demokratycznej artykułuje swoje stanowisko w odpowiedzi na wypowiedź Jokowi. niedziela – niedzielaJawajski termin określający ingerencję w nadchodzące wybory prezydenckie, zwłaszcza w selekcję kandydatów.

SBY wyraził zaniepokojenie, że obecny prezydent będzie promował pewnego kandydata na prezydenta i wiceprezydenta, jednocześnie uniemożliwiając innym kandydatom udział w wyborach.

Tydzień po wydaniu książki Jokowi odpowiedział. Podkreślił, że rząd będzie nadal wspierał wybory 2024, zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i logistyki.

„Myślę, że wiele razy mówiłem, że KPU jest organizatorem wyborów parlamentarnych. Rząd zapewnia wsparcie zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i logistyki” – powiedział w bazie lotniczej Halim Pertana Kusuma w Dżakarcie. pomiędzy poniedziałek, 3 lipca 2023 r.

Podkreślił też neutralność armii indonezyjskiej (TNI) i policji narodowej (Polri) oraz Państwowej Służby Cywilnej (ASN). „Chcemy, aby nasza biurokracja była neutralna. Nie ma więc powodu do zmartwień” – powiedział Jokowi.

Silny S. Vibo

Wybór nauczyciela: Jokowi pojedzie do Australii i Papui-Nowej Gwinei, aby wziąć udział w dorocznym spotkaniu przywódców

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  BNPB rozmieszcza świąteczne punkty ostrzegawcze i przygotowuje się na katastrofy monsunowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *