Buffalo Blizzard 2022: Efekt jeziora zakopuje śnieg w Buffalo w stanie Nowy Jork

Buffalo, Nowy Jork — Stosy śniegu pokryły części zachodniego i północnego Nowego Jorku, w niektórych miejscach bardziej niż większość ludzi, gdy burza z efektem jeziora uderzyła w obszary na wschód od jeziora Erie i jeziora Ontario przez trzeci dzień w sobotę, a może nadejść więcej.

Do 77 cali (196 centymetrów) śniegu odnotowano na przedmieściach Buffalo w Orchard Park, siedzibie NFL Buffalo Bills. W całym stanie, miasto Natural Bridge, w pobliżu bazy wojskowej Fort Drum, zgłosiło poniżej 6 stóp (1,8 metra).

Opady śniegu w niektórych miejscach dorównywały oszałamiającym ilościom, które spadły podczas podobnych burz w 2014 i 1945 roku, najwyższych w historii w tym regionie.

Opady śniegu, które zaczęły gromadzić się w niektórych miejscach w czwartek wieczorem, „będą historyczną serią nie tylko dla każdej pory roku, ale dla dowolnej części kraju” – powiedział meteorolog National Weather Service Frank Pereira w siedzibie NWS w College. Park, Maryland.

Burza z efektem jeziora, spowodowana przez zimne powietrze zbierające wilgoć z cieplejszych jezior, stworzyła wąskie pasma napowietrzonego śniegu, który zrzucał śnieg na stopy w niektórych społecznościach, pozostawiając miasta stosunkowo nietknięte.

Spowodowało to spustoszenie na niektórych drogach, ponieważ ciężarówki, które wybrały krótkie objazdy, aby uniknąć zamknięcia części autostrady międzystanowej w okolicy, znalazły się w masowym korku, który dyrektor hrabstwa Erie, Mark Bolancarz, opisał w mediach społecznościowych jako „dzień demonstracji ciągnika z przyczepą”. „

Pokrzyżowało też plany ślubne Roberta Junga i Marii Czekłowskiej, którzy wybrali ten dzień na swój ślub po zaręczynach dokładnie rok wcześniej.

Miejsce ich przyjęcia zostało odwołane i przełożone na następny tydzień. Muzyk, którego zatrudnili na ceremonię kościelną, nie mógł nadążyć za ponad połową spodziewanych 180 gości.

Ale Junge prowadził sam, korzystając z jednej z dwóch limuzyn, które wynajął, aby zawieźć pannę młodą do kościoła.

READ  Mieszkańcy Jokowi od dawna apelują o kolejne podwyżki myta

„Nic nie powstrzyma mnie przed poślubieniem jej” – powiedział agencji Associated Press 35-letni Jung z North Tonawanda w stanie Nowy Jork.

Z drugiej strony śnieg „stworzy kilka pięknych zdjęć” – powiedział.

Snow zmusił National Football League do przeniesienia niedzielnego meczu pomiędzy Bills i Cleveland Browns do Detroit.

Gdy pas śniegu przesuwał się na północ, w sobotę w niektórych mocno dotkniętych obszarach na południe od centrum Buffalo nastąpiła przerwa z częściowym nasłonecznieniem i śniegiem.

Prognozy przewidywały, że z soboty na niedzielę może spaść kilka cali więcej, chociaż Pereira powiedział, że różne części regionu prawdopodobnie zostaną dotknięte bardziej niż ogółem na obszarach, które już nawiedziły obfite opady śniegu.

Gubernatorka Kathy Hochul wysłała około 70 członków Gwardii Narodowej do pomocy w odśnieżaniu niektórych najbardziej dotkniętych obszarów.

Pollencarz napisał na Twitterze, że dwie osoby zmarły w rejonie Buffalo, „związane z incydentami sercowo-naczyniowymi związanymi z wysiłkiem fizycznym podczas deptania / padania śniegu”.

Efekt jeziora spowodował zrzucenie do 2 stóp (0,6 metra) śniegu w niektórych społecznościach w stanie Michigan.

Kierowca pługa śnieżnego zginął w piątek w Hamlet w stanie Indiana, kiedy jego pług wypadł z chodnika i przetoczył się – poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Stark. Wioska znajduje się około 30 mil (48 kilometrów) od jeziora Michigan.

Buffalo doświadczyło dramatycznych zamieci śnieżnych z efektem jeziora, gorszych niż ta, która nawiedziła listopad 2014 r. Ta epicka burza zrzuciła 7 stóp (2 metry) śniegu w ciągu trzech dni na niektóre społeczności, zawaliła dachy i uwięziła kierowców w ponad 100 pojazdach wzdłuż odcinka New York State Thruway nad jeziorem.

Zobacz też: Pogoda czy nie: prognoza pogody na zimę z Lee Goldbergiem

———-

* Pobierz aplikację AccuWeather

* Również AccuWeather

* Śledź nas na YouTube

* Więcej lokalnych wiadomości

* Zapisz się, aby otrzymywać bezpłatne biuletyny

READ  Szefowie Anglii chcieli czterodniowego tygodnia w największym teście na świecie

* Pobierz aplikację abc7NY, aby otrzymywać najświeższe wiadomości

Przesyłaj zdjęcia i filmy pogodowe

Masz zdjęcia pogodowe lub filmy do udostępnienia? Wyślij do Eyewitness News za pomocą tego formularza. Obowiązują warunki użytkowania.

Copyright © 2022 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *