Tom Brady przechodzi na emeryturę po 22 sezonach, siedem zwycięstw w Super Bowl z New England Patriots, Tampa Bay Buccaneers, podają źródła

Tom Brady odchodzi z futbolu po 22 sezonach, w których zdobył siedem historycznych tytułów Super Bowl, poinformowały źródła ESPN.

Kiedy Brady, powszechnie uważany za najlepszego rozgrywającego w historii NFL, opuścił boisko po przegranej w zeszły weekend Tampa Bay Buccaneers z Los Angeles Rams, wiedział, że to prawdopodobnie jego ostatni występ jako piłkarz, podają źródła. Od tamtej pory spędził czas na przetrawianiu tego sposobu myślenia i przygotowuje ogłoszenie o emeryturze wraz z kolejnym rozdziałem swojego życia i kariery, podają źródła.

Źródła podają, że decyzja Brady’ego o przejściu na emeryturę opiera się na kilku czynnikach, w tym rodzinie i zdrowiu. Chociaż jest to mniej znaczące, Brady przyznaje również, że Buccaneers prawdopodobnie będą mieć znaczną rotację w składzie, podają źródła.

44-letni Brady od tygodni był nieugięty, że nigdy nie chciał „sezonu pożegnalnego”, a wielu, którzy go znają, wierzyło, że pragnie podjęcia decyzji bez większego dramatu, który do tego prowadzi. Skupi się na nowych przedsięwzięciach i wierzących, że jest to właściwy moment, aby zakończyć karierę piłkarską, podają źródła.

Nie wiadomo, kiedy Brady sformalizuje swoje plany przejścia na emeryturę, ale ten ruch zostanie wykonany z myślą o tym, aby nie przesadzać z meczami NFL po sezonie, w tym Super Bowl. Firma Brady’ego, TB12 Sports, wysłała tweeta, który wydawał się potwierdzać jego decyzję, ale później usunęła post.

Don Yee, agent Brady’ego, odłożył wszelkie uwagi dotyczące przyszłości rozgrywającego samemu Brady’emu.

„Rozumiem wcześniejsze spekulacje na temat przyszłości Toma” – powiedział Yee w oświadczeniu. „Bez wchodzenia w dokładność lub niedokładność tego, co jest zgłoszone, Tom będzie jedyną osobą, która przedstawi swoje plany z pełną dokładnością. Zna realia futbolowego biznesu i kalendarza planowania tak dobrze, jak wszyscy, więc powinno to nastąpić wkrótce”.

READ  Syn Senatu O'Connor zmarł 17 zaginionych | Senat O'Connor

Kierownictwo i trenerzy Buccaneers szykowali się na odejście Brady’ego na emeryturę w ostatnich tygodniach, uznając, że bardziej prawdopodobne jest, że rozłączy się po sezonie, powiedział ESPN źródła zespołu. Jedno ze źródeł podało jeszcze w tym tygodniu, że „wszystkie znaki wskazują” na odejście Brady’ego na emeryturę.

The Buccaneers mieli nadzieję, że uda im się zdecydowanie przekonać Brady’ego do gry jeszcze przez rok, ale Tampa Bay zdaje sobie sprawę, że wysiłek nie powinien mieć żadnego wpływu, a zespół jest zrezygnowany z wyzwań, które teraz czekają.

Trener Buccaneers Bruce Arians powiedział w sobotę Tampa Bay Times, że nie wiedział o decyzji Brady’ego o przejściu na emeryturę.

Mimo to, koledzy z drużyny Buccaneers Mike Evans oraz Chris Godwin byli wśród tych, którzy reagowali na wiadomości, a szeroka publiczność dziękowała Brady’emu na Twitterze.

Kiedy Brady podejmie decyzję o przejściu na emeryturę, były rozgrywający New England Patriots zakończy długą karierę, która trwała trzy dekady na drodze z Foxborough przez Tampa do Canton.

Zdobył siedem trofeów Lombardi, najwięcej mistrzostw zdobytych przez jednego gracza w historii NFL, a także pięciu MVP Super Bowl. Zdobył rekordy kariery, takie jak najwięcej podań przyziemienia (624) i najwięcej podań (84 250) w swoich 22 sezonach.

Jego występ w ostatnim roku swojej kariery – kończąc sezon zasadniczy jako lider NFL w przyłożeniach i mijanych jardach – sugerował, że Brady mógł kontynuować grę na elitarnym poziomie mistrzowskim. Ale rozpoznał poświęcenie, jakie wymagałoby od niego i jego rodziny, i uznał, że nadszedł czas, aby stawić czoła innym wyzwaniom, podają źródła.

READ  McCarthy przegrał głosowanie na piątego mówcę

Wcześniej w tym tygodniu, pojawiając się w swoim podcaście „Let’s Go” z gospodarzem Jimem Grayem, Brady użył słowa „zadowolony”, aby opisać swoje odczucia związane ze swoją karierą w NFL, co przykuło uwagę wielu, którzy znają człowieka, który rzadko był zadowolony z jego osiągnięcia. Brady wymienił pragnienia swojej rodziny jako poważny czynnik w swojej nadchodzącej decyzji.

„Powiedziałem to kilka lat temu, o to chodzi w związkach” – powiedział Brady w podkaście. „Nie zawsze tego pragnę. Tego chcemy jako rodzina. Spędzę z nimi dużo czasu i w przyszłości wymyślę, co będzie dalej”.

Brady i jego rodzina budują dom na południowej Florydzie na północ od Miami.

„Dowiem się, kiedy będę wiedział”, powiedział Brady podczas podcastu. „Myślę, że dla nas wszystkich, wiesz, wszyscy możemy się trochę zdekompresować. To było sześć miesięcy z rzędu futbolu. moją rodzinę i spędzić trochę czasu z moimi dziećmi.”

Brady zostanie drugim przyszłym rozgrywającym Hall of Fame, aby nazwać to karierą po sezonie. W czwartek, Ben Roethlisberger ogłosił przejście na emeryturę z Pittsburgh Steelers.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *