Bezpośrednie zapowiedzi zimowej burzy: Wschodnie Massachusetts będzie najbardziej dotknięte, mówi ekspert

Wczesnym sobotnim rankiem potężna zimowa burza zaczęła uderzać we wschodnie Massachusetts, przynosząc śnieg i silne wiatry do obszaru metropolitalnego Nowego Jorku i części Nowej Anglii.

W piątek wieczorem przed burzą gubernatorzy Nowego Jorku, New Jersey i Wirginii wydali zawiadomienia o nagłych wypadkach, a ponad 5000 lotów zostało odwołanych nad i pod wybrzeżem, z których wiele na lotniskach w Bostonie i Nowym Jorku.

Do 5 rano nie było żadnych poważnych doniesień o uszkodzeniach lub przerwach w zasilaniu na północnym wschodzie. National Weather Service Office na Long Island – tam opady śniegu Łącznie ponad 16 cali Przewidywany w dzielnicach Nassau i Suffolk – podobno spadł tam o cal od 1 w nocy.

Ostrzeżenie przed zamiecią obowiązywało na rozległych obszarach wschodniego wybrzeża. Ludzie w całym regionie byli narażeni na możliwość wystąpienia mrozów w ciągu jednego dnia, silnych opadów śniegu, zdradzieckich warunków podróży i powszechnych przerw w dostawie prądu.

Cztery godziny przed świtem, National Weather Service Przewidywane Oczekuje się, że ekstremalne burze śnieżne i silne wiatry spowodują „niebezpieczne warunki śnieżne” u wybrzeży Nowej Anglii i Środkowego Atlantyku w sobotę. Stwierdzono, że podróżowanie po tych obszarach w białych warunkach jest „prawie niemożliwe”.

Oczekiwano, że burza stopnieje do niedzieli, ale nie wcześniej niż stopa opadów śniegu na północno-wschodnim wybrzeżu i dwie stopy lub więcej śniegu we wschodniej części Massachusetts.

„Tam jest strzał w dziesiątkę”, powiedział Bryce Williams, meteorolog z Boston Meteorological Office. Trzy godziny później, jak powiedział, zgłoszono dwa do czterech cali u wybrzeży Rhode Island i Massachusetts.

Obfite opady śniegu we wschodnim Massachusetts przesuną się po wschodzie słońca i potrwają do godziny 16:00. Williams powiedział, że części wschodniego Massachusetts i Rhode Island prawdopodobnie będą miały wyższe stężenia na wschodnim wybrzeżu w sobotę.

Powiedział, że Wyspy Cape Cod i Nantucket oraz Martha’s Vineyard prawdopodobnie doświadczą silnych wiatrów, a także wiatrów o sile huraganu. W sobotę rano na wschodnim wybrzeżu Massachusetts obowiązuje ostrzeżenie przed powodzią.

READ  ScandAsia wybrała się na nurkowanie na Bali z Amed Jepun Divers

W Nowym Jorku deklaracja nadzwyczajna gubernatora Kathy Hochlin weszła w życie w piątek wieczorem dla Nowego Jorku, Long Island oraz hrabstw Rockland i Westchester. W mieście i centralnym regionie Hudson spodziewane jest od 5 do 10 cali śniegu.

Służba meteorologiczna poinformowała, że ​​gdy burza przeszła przez południową Nową Anglię, w częściach Massachusetts i Rhode Island mogą wystąpić warunki wybielania. Dwa do czterech cali śniegu na godzinę. Pan. Według Williamsa, silne opady śniegu i silne wiatry zwiększą prawdopodobieństwo przerw w dostawie prądu, zwłaszcza na obszarach przybrzeżnych południowo-wschodniego Massachusetts.

Ruch lotniczy został zakłócony przed uderzeniem burzy. Dane z Świadomy lotu, Witryna monitorująca loty i lotnictwo, międzynarodowy port lotniczy Boston Logan i trzy główne lotniska do Nowego Jorku, LaCordia, John F. Kennedy, gdzie w sobotę odbyło się kilka odwołanych lotów. Wykazał, że Kennedy i Newark mieli odlecieć z Liberty.

Delta Powiedział piątek Operacje na tych lotniskach zostaną zawieszone do niedzieli rano i wznowione w niedzielę po południu, jeśli pozwolą na to warunki.

Jeśli chodzi o warunki drogowe, Pan Służby Meteorologicznej. Według Williamsa śnieg, wiatr i słaba widoczność mogą być bardzo trudne dla każdego, kto planuje prowadzić samochód – w tym dla niego samego.

„Jeśli nie będziesz musiał wychodzić, postaramy się powiedzieć: zostań w domu do niedzieli” – powiedział. „Na szczęście niedziela wydaje się cicha, więc nadszedł czas, aby ludzie posprzątali i wrócili do normy na początku tygodnia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *