Do agroturystyki wybrano 50 wsi Alborz

TEHRAN – Irańska prowincja Alborz, położona 10 km na zachód od Teheranu, wybrała 50 swoich wiosek jako nowe miejsca docelowe dla turystyki wiejskiej.

IRNA zacytowała w czwartek urzędnika prowincji, który powiedział, że obecność turystów w wioskach docelowych otwiera odpowiednie możliwości zatrudnienia i lokalnej gospodarki, a szansę tę należy rozumieć we właściwy sposób.

Prowincja, obejmująca 277 wiosek, obejmuje około 40 eko-domków, które oferują komfortowe i niedrogie zakwaterowanie miłośnikom przyrody, czytamy w raporcie.

W ciągu ostatnich kilku lat rosnąca liczba odwiedzających szukała czegoś innego, na przykład spędzenia dnia w spokojnej okolicy, zbierania świeżych owoców, obserwowania zbiorów ryżu, wędkowania w morzu, jedzenia tradycyjnych potraw lub pobytu u miejscowej ludności.

Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) uważa turystykę wiejską za kategorię działalności, w której doświadczenie odwiedzającego jest zazwyczaj związane z szeroką gamą produktów związanych z przyrodą, rolnictwem, wiejskim stylem życia, kulturą, rybołówstwem i działalnością związaną z turystyką. Ten rodzaj turystyki charakteryzuje się również niską gęstością zaludnienia, krajobrazem głównie rolniczym i leśnym, strukturą społeczną i tradycyjnym stylem życia.

Sekretarz generalny UNWTO Zurab Pololikashvili powiedział, że „wyjątkowość” każdej wioski sprawia, że ​​turystyka jest motorem dalszego rozwoju obszarów wiejskich.

„Chcieliśmy zidentyfikować wyjątkowość każdej wioski i podkreślić najlepsze wysiłki, aby turystyka stała się narzędziem lepszej przyszłości na obszarach wiejskich. Wznawiając turystykę, staramy się nie pozostawiać nikogo – żadnej wioski – w tyle.

AFM

READ  Minister obiecuje indonezyjską współpracę zawodową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *