Johnny Mitchell cytuje „kłamstwa” i planuje naśladować Neila Younga ze Spotify

Johnny Mitchell ogłosił w piątek, że usuwa swoją muzykę ze Spotify, Szczepionka Covit-19 dołącza do Neila Younga w jego proteście przeciwko usłudze przesyłania strumieniowego za udostępnianie platformy do dezinformacji.

Mitchell, ceniony piosenkarz i autor tekstów piosenek, takich jak „Big Yellow Taxi” i Jej flagowy album „Blue” obchodził 50-lecie, Wysłany Krótki raport Na swojej stronie internetowej powiedział w piątek, że usuwa swoją muzykę z serwisu streamingowego. „Nieodpowiedzialni ludzie rozpowszechniają kłamstwa, które rujnują ludzkie życie” – napisał. „W tej kwestii solidaryzuję się z Neilem Youngiem oraz światową społecznością naukową i medyczną”.

Jego oświadczenie dodaje paliwa do małej, ale rosnącej rewolty na Spotify, z kilkoma świetnymi artystami wypowiadającymi się, ale fanami szeroko komentującymi w mediach społecznościowych. Debata przyniosła również pytania z ulgą o to, ile władzy wykorzystują artyści, aby kontrolować dystrybucję swoich prac, oraz o nieustanną kwestię wolności słowa w Internecie.

Spotify Muzyka Younga zwolniła w środęDwa dni później opublikował list otwarty wzywający do jego usunięcia w proteście przeciwko „Joe Rogan Experience”, najpopularniejszemu podcastowi Spotify, który był krytykowany za rozpowszechnianie dezinformacji na temat wirusa Corona i szczepionek.

Zrobił to po panelu setek naukowców, profesorów i ekspertów zdrowia publicznego Zapytano Spotify grudzień Aby wziąć odcinek programu Rogana z 31, w którym dr Robert Malone, epidemiolog. Naukowcy Napisał w liście ogólnym Plan promuje „wiele kłamstw na temat szczepionki Govt-19”.

Po kilku dniach spekulacji i plotek w mediach społecznościowych, Mitchell był pierwszym dużym artystą, który śledził Younga.

Young i Mitchell mają głęboką historię. Obaj Kanadyjczycy pomogli poprowadzić rewolucję piosenkarzy i autorów piosenek w południowej Kalifornii pod koniec lat 60. i 70. XX wieku.

W serwisie Spotify Mitchell ma 3,7 miliona słuchaczy miesięcznie, a jego dwie piosenki – „Big Yellow Taxi” i „A Case of You” – odbierają ponad 100 milionów streamów.

READ  Real Madryt 2-3 Chelsea (5-4 agg.), Liga Mistrzów: reakcja po meczu, oceny

Podczas gdy do tej pory wypowiedzieli się inni wybitni artyści, stanowisko Younga odbiło się szerokim echem wśród fanów. Na Twitterze słuchacze umieścili powiadomienia o rezygnacji z subskrypcji Zrzuty ekranu Procesor Spotify pokazał wiadomość od swojego zespołu obsługi klienta, że ​​„uzyskuje dużo kontaktów, więc reakcja może być powolna”. Spotify nie podał, ilu klientów zrezygnowało z subskrypcji.

Rywale technologiczni również byli uwikłani w kontrowersje związane z ponownym uruchomieniem kanału Sirius XM Neil Young i Apple Music. Wzywa się „Dom Neila Younga”.

A Raport Na swojej stronie internetowej w piątek Young powtórzył swoje zastrzeżenia do podcastu Rogana i poprawił jakość dźwięku Spotify. Powiedział również, że popiera wolność słowa.

„Popieram wolność słowa. Nigdy nie opowiadałem się za cenzurą ”- powiedział. „Prywatne firmy mają prawo decydować o tym, czy są dochodowe, czy nie, a ja mogę zdecydować, że nie będę wspierał muzyki w witrynie, która rozpowszechnia szkodliwe informacje”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *