Johnny Mitchell cytuje „kłamstwa” i planuje naśladować Neila Younga ze Spotify

Johnny Mitchell ogłosił w piątek, że usuwa swoją muzykę ze Spotify, Szczepionka Covit-19 dołącza do Neila Younga w jego proteście przeciwko usłudze przesyłania strumieniowego za udostępnianie platformy do dezinformacji.

Mitchell, ceniony piosenkarz i autor tekstów piosenek, takich jak „Big Yellow Taxi” i Jej flagowy album „Blue” obchodził 50-lecie, Wysłany Krótki raport Na swojej stronie internetowej powiedział w piątek, że usuwa swoją muzykę z serwisu streamingowego. „Nieodpowiedzialni ludzie rozpowszechniają kłamstwa, które rujnują ludzkie życie” – napisał. „W tej kwestii solidaryzuję się z Neilem Youngiem oraz światową społecznością naukową i medyczną”.

Jego oświadczenie dodaje paliwa do małej, ale rosnącej rewolty na Spotify, z kilkoma świetnymi artystami wypowiadającymi się, ale fanami szeroko komentującymi w mediach społecznościowych. Debata przyniosła również pytania z ulgą o to, ile władzy wykorzystują artyści, aby kontrolować dystrybucję swoich prac, oraz o nieustanną kwestię wolności słowa w Internecie.

Spotify Muzyka Younga zwolniła w środęDwa dni później opublikował list otwarty wzywający do jego usunięcia w proteście przeciwko „Joe Rogan Experience”, najpopularniejszemu podcastowi Spotify, który był krytykowany za rozpowszechnianie dezinformacji na temat wirusa Corona i szczepionek.

Zrobił to po panelu setek naukowców, profesorów i ekspertów zdrowia publicznego Zapytano Spotify grudzień Aby wziąć odcinek programu Rogana z 31, w którym dr Robert Malone, epidemiolog. Naukowcy Napisał w liście ogólnym Plan promuje „wiele kłamstw na temat szczepionki Govt-19”.

Po kilku dniach spekulacji i plotek w mediach społecznościowych, Mitchell był pierwszym dużym artystą, który śledził Younga.

Young i Mitchell mają głęboką historię. Obaj Kanadyjczycy pomogli poprowadzić rewolucję piosenkarzy i autorów piosenek w południowej Kalifornii pod koniec lat 60. i 70. XX wieku.

W serwisie Spotify Mitchell ma 3,7 miliona słuchaczy miesięcznie, a jego dwie piosenki – „Big Yellow Taxi” i „A Case of You” – odbierają ponad 100 milionów streamów.

READ  Bullard z Fed mówi, że „wiarygodność banku centralnego jest zagrożona”, musi „załadować” podwyżki stóp procentowych

Podczas gdy do tej pory wypowiedzieli się inni wybitni artyści, stanowisko Younga odbiło się szerokim echem wśród fanów. Na Twitterze słuchacze umieścili powiadomienia o rezygnacji z subskrypcji Zrzuty ekranu Procesor Spotify pokazał wiadomość od swojego zespołu obsługi klienta, że ​​„uzyskuje dużo kontaktów, więc reakcja może być powolna”. Spotify nie podał, ilu klientów zrezygnowało z subskrypcji.

Rywale technologiczni również byli uwikłani w kontrowersje związane z ponownym uruchomieniem kanału Sirius XM Neil Young i Apple Music. Wzywa się „Dom Neila Younga”.

A Raport Na swojej stronie internetowej w piątek Young powtórzył swoje zastrzeżenia do podcastu Rogana i poprawił jakość dźwięku Spotify. Powiedział również, że popiera wolność słowa.

„Popieram wolność słowa. Nigdy nie opowiadałem się za cenzurą ”- powiedział. „Prywatne firmy mają prawo decydować o tym, czy są dochodowe, czy nie, a ja mogę zdecydować, że nie będę wspierał muzyki w witrynie, która rozpowszechnia szkodliwe informacje”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *