Chińskie marki kosmetyczne pachną w Indonezji-Xinhua

listopad 10 stycznia 2023 roku pracownik sortuje zamówienia internetowe w sklepie Beautiful Pearl w Dżakarcie w Indonezji. (Xinhua/Xu Qin)

Autor: Nurul Fitri Ramadani

JAKARTA, 11 czerwca (Xinhua) — Dla kobiety nie można pominąć produktów do pielęgnacji skóry zapewniających urodę i elegancję. Na targach kosmetycznych 26-letnia Devanti Aristianti Wardana, mieszkanka Dżakarty, zatrzymała się przy stoisku Skintific Cosmetics, chińskiej marki kosmetycznej produkującej zapachy w Indonezji.

Vardhana powiedziała Xinhua, że ​​od zeszłego roku zaczęła codziennie używać chińskiej marki do pielęgnacji skóry do mycia twarzy, serum do twarzy i nawilżania.

„Wcześniej używałam (południowo)koreańskich produktów do pielęgnacji skóry, ale przerzuciłam się na chiński Skintific, ponieważ jest wygodniejszy dla mojej twarzy” – powiedziała.

Podobieństwo między skórą Indonezji i Chińczyków odgrywa rolę w preferencjach, a zachodnie marki kosmetyków nie są dostosowane do tropikalnego klimatu Indonezji, co wyjaśnia rosnącą popularność chińskich marek na indonezyjskim rynku produktów do pielęgnacji skóry.

Nurul Komaria mieszkający w Bekasi w prowincji Jawa Zachodnia jest lojalnym konsumentem chińskiej marki produktów do pielęgnacji skóry Bioaqua. Na czterodniowych targach, które zakończyły się w niedzielę, kupił kilka serii Bioaqua.

Gomaria stwierdziła, że ​​po przejściu z niektórych zachodnich marek używa produktów Bioaqua od ponad dwóch lat. „Chińskie produkty do pielęgnacji skóry są tańsze niż zachodnie i (południowo)koreańskie marki kosmetyczne, a ponadto mają lepszą jakość i pełen asortyment. Wypróbowałam też Skintific” – powiedziała.

Wyraził zainteresowanie wypróbowaniem Sando, chińskiej marki premium, która zadebiutowała w Indonezji we wrześniu ubiegłego roku.

Chińskie marki produktów do pielęgnacji skóry cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem w Indonezji. Według lokalnych raportów chińskie produkty do pielęgnacji skóry są bestsellerami na indonezyjskim rynku e-commerce.

Instytut Rozwoju Gospodarczego i Finansowego z siedzibą w Dżakarcie podał, że od ubiegłego roku chińskie marki wyprzedziły pod względem popularności marki lokalne, a zmianę można wiązać z wpływem platform mediów społecznościowych, takich jak TikTok. Rola w promowaniu chińskich produktów.

READ  Rząd pozwala pracownikom rządowym na pracę z domu, aby ograniczyć liczbę powrotów do domu

Targi kosmetyczne zaprezentowały także nową markę kosmetyczną z Chin, Judidol, markę makijażową z Szanghaju, oferującą dziesiątki kategorii makijażu.

Menedżerka ds. marketingu Judidol Indonesia, Clarissa Merry, powiedziała, że ​​przed wprowadzeniem na rynek zespół Judidol przeprowadził dogłębne badania rynku indonezyjskiego, aby upewnić się, że jego produkty odpowiadają potrzebom konsumentów w tym kraju.

„Rozmawialiśmy z setkami indonezyjskich konsumentów i sprzedawców detalicznych, aby dokładnie zrozumieć wyjątkowe potrzeby i kulturę indonezyjskich użytkowników produktów kosmetycznych” – powiedział.

Wahab Afwan, ekspert w dziedzinie kulturoznawstwa na Uniwersytecie Padjadjaran w Indonezji, powiedział, że Indonezja jest największym rynkiem branży kosmetycznej w Azji Południowo-Wschodniej, charakteryzującym się ciągłym wzrostem, szybko rozwijającą się klasą średnią, rosnącą populacją miejską i świadomością piękna.

„Indonezja jest ważnym kierunkiem dla światowego marketingu kosmetyków” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *