Texas Air Show: Sześciu zabitych po katastrofie pary zabytkowych samolotów wojskowych w DallasCNN

6 zabitych w dwóch katastrofach samolotów wojskowych podczas II wojny światowej Rozbił się w powietrzu Podczas pokazu lotniczego w sobotę po południu na lotnisku Dallas Executive wszyscy na pokładzie zginęli. Biuro Medyczne Okręgu Dallas poinformowało w niedzielę.

„Możemy potwierdzić, że jest sześć (zgonów)”, powiedziała CNN rzeczniczka biura lekarskiego hrabstwa Dallas w rozmowie telefonicznej.

Ponad 40 jednostek ratowniczo-gaśniczych zareagowało na scenę po tym, jak dwa zabytkowe samoloty — Boeing B-17 Flying Fortress i Bell B-63 Kingobra — spadły podczas pokazu lotniczego Wings Over Dallas.

Nagranie wideo z katastrofy, opisanej jako „łamiące serce” przez burmistrza Dallas, pokazuje samoloty rozpadające się w powietrzu po kolizji, a następnie rozbijające się o ziemię kilka sekund później i stające w płomieniach.

Oto najnowsze wydarzenia, gdy śledczy z Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu przybywają na miejsce w niedzielę.

Katastrofa wydarzyła się około 13:20 w sobotę, podała Federalna Administracja Lotnictwa.

Alianci Piloci — związek zawodowy reprezentujący pilotów American Airlines — zidentyfikowali dwóch pilotów emerytów i byłych członków związku zawodowego wśród zabitych w katastrofie.

Byli członkowie Terry Barker i Len Rudd pracowali nad B-17 Flying Fortress podczas pokazu lotniczego. APA powiedział w mediach społecznościowych.

„Nasze serca są skierowane do ich rodzin, przyjaciół i współpracowników, byłych i obecnych”, powiedział związek. APA świadczy profesjonalne usługi doradcze w swojej siedzibie w Fort Worth po incydencie.

Terry Parker zginął w katastrofie lotniczej w Dallas w sobotę

Śmierć Barkera, byłego członka rady miejskiej w Keller w Teksasie, została ogłoszona przez burmistrza Keller Armin Misani w poście na Facebooku w niedzielę rano.

„Keller ze smutkiem dowiaduje się, że mąż, ojciec, weteran wojskowy i były radny miasta Keller, Terry Barker, był wśród ofiar tragicznej katastrofy na Dallas Air Show” – napisał Misani.

„Terry Barker był kochany przez wielu. Był przyjacielem i często korzystałem z jego wskazówek. Nawet po przejściu na emeryturę w Radzie Miejskiej i lotach dla American Airlines, jego miłość do społeczności była niewątpliwa.

READ  Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Major z ponad 30-letnim doświadczeniem w oddziale cywilnego patrolu lotniczego Ohio. Curtis J. Rowe był jednym z zabitych w strzelaninie, powiedział w niedzielę dowódca agencji, pułkownik Pete Bowden.

Rowe służył na kilku stanowiskach w całej swojej karierze w cywilnym patrolu powietrznym, od oficera bezpieczeństwa do oficera operacyjnego, a ostatnio był oficerem utrzymania ruchu Ohio Wing, powiedział Bowden. Dowódca dodał, że rodzina Rowe’a została powiadomiona o jego śmierci w sobotę wieczorem.

„Kiedy umierają wielcy piloci, tacy jak Kurt, pociesza mnie fakt, że robili to, co kochali. Kurt dotknął życia tysięcy swoich kolegów-członków CAP, zwłaszcza życia kadetów, którymi latał podczas lotów orientacyjnych lub uczył w akademiach lotniczych. , za co musimy być zawsze wdzięczni” – powiedział Bowden w poście na Facebooku.

„Żegnaj wspaniałemu pilotowi, koledze i koledze z lotnika” – powiedział.

Na sobotniej konferencji prasowej Hank Coates, prezes i dyrektor generalny Air Force Memorial, organizacji zajmującej się konserwacją i konserwacją starych samolotów wojskowych, powiedział dziennikarzom, że B-17 „zazwyczaj ma załogę od czterech do pięciu osób. To był samolot”, podczas gdy P-63 był „myśliwcem z jednym pilotem”.

Wrak dwóch samolotów, które rozbiły się podczas pokazu lotniczego.  B-17 jest jednym z zaledwie 45 zachowanych kompletnych egzemplarzy modelu wyprodukowanego przez Boeinga i innych producentów samolotów podczas II wojny światowej.

Siły Powietrzne zidentyfikowały oba samoloty jako stacjonujące w Houston.

Chociaż stadion lotniska Dallas Executive Airport, autostrada 67 i pobliski pasaż handlowy były zaśmiecone gruzami po kolizji, żaden z widzów ani innych osób na stadionie nie został ranny.

B-17 był częścią pamiątkowej kolekcji Air Force, nazywanej „Poszukiwacze z Teksasu” i mieścił się w hangarze w Conroe w Teksasie, niedaleko Houston.

Jest to jeden z zaledwie 45 zachowanych kompletnych egzemplarzy tego modelu, z których tylko dziewięć jest zdatnych do lotu.

P-63 był jeszcze rzadszy. Wiadomo, że przetrwało około 14 egzemplarzy, w tym cztery należące do samolotów w Stanach Zjednoczonych. Pamięci Sił Powietrznych.

Wyprodukowano ponad 12 000 B-17 Boeing, Douglas Aircraft i Lockheed straciły prawie 5000 podczas wojny w latach 1936-1945, a większość pozostałych została zezłomowana na początku lat sześćdziesiątych. Około 3300 samolotów P-63 zostało wyprodukowanych przez Bell Aircraft w latach 1943-1945 i były używane głównie przez sowieckie siły powietrzne podczas II wojny światowej.

READ  Austin Riley z Braves dokonuje niedorzecznego połowu, który oszałamia Phillies

Kadr z filmu lotniczego pokazuje kłęby dymu po katastrofie.

FAA prowadziło śledztwo w sprawie katastrofy w sobotę, ale NTSB przejęło śledztwo, gdy jego zespół przybył na miejsce zdarzenia, podała agencja na niedzielnej konferencji prasowej. Zespół wysyłkowy NTSB składa się z techników, którzy są regularnie wysyłani do miejsc katastrofy w celu zbadania kolizji, powiedział NTSB.

„Nasz zespół systematycznie i metodycznie przegląda wszystkie dowody i rozważa wszystkie możliwe czynniki w celu określenia prawdopodobnej przyczyny” – powiedział członek NTSB Michael Graham.

Według Grahama śledczy zaczęli zabezpieczać nagrania dźwiękowe z wieży kontroli lotów oraz przeprowadzać wywiady z innymi załogami formacji i stewardesami.

Żaden samolot nie jest wyposażony w rejestrator parametrów lotu lub rejestrator rozmów w kabinie, często nazywany „czarną skrzynką”.

Śledczy zbadali miejsce katastrofy za pomocą drona NTSP i zdjęcia sceny z ziemi, zanim wrak został przeniesiony w bezpieczniejsze miejsce, powiedział Graham. Oczekuje się, że wstępny raport z wypadku zajmie od czterech do sześciu tygodni, ale pełne dochodzenie może potrwać od 12 do 18 miesięcy, zanim zostanie wydany raport końcowy.

Graham zaapelował do świadków, jeśli ktoś ma zdjęcia lub filmy z incydentu, aby podzielić się nimi z NTSB.

„Ponieważ nie mamy danych z rejestratorów danych lotu, rejestratorów rozmów w kabinie ani niczego w tym rodzaju, będą one naprawdę bardzo ważne. [those devices]Graham powiedział. „Będą bardzo ważne, aby przeanalizować kolizję i połączyć ją z zapisami kontroli ruchu lotniczego, aby ustalić, dlaczego oba samoloty się zderzyły i, w zasadzie, ustalić, w jaki sposób i dlaczego doszło do katastrofy, a ostatecznie, miejmy nadzieję, zrobić coś takiego. Zalecenia dotyczące bezpieczeństwa, aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości”.

Według Coatesa, ludzie, którzy latają samolotem na pokazach lotniczych CAF, są wolontariuszami i przechodzą rygorystyczny proces szkoleniowy. Wielu z nich to piloci linii lotniczych, emerytowani piloci linii lotniczych lub emerytowani piloci wojskowi.

READ  Propekińscy „patrioci” wygrali wybory w Hongkongu niewielką przewagą

„Nie wszystkie manewry, przez które przechodzili (samolot), były dynamiczne” – zauważył Coates. „Nazywamy je bombowcami na paradzie”.

„Nie chodzi o samolot. To nie tylko to – powiedział Coates. „Mogę powiedzieć, że samoloty są super samolotami, są bezpieczne. Są bardzo dobrze utrzymane. Piloci są bardzo dobrze wyszkoleni. Więc trudno mi o tym mówić, ponieważ znam tych wszystkich ludzi, oni są rodzina, są dobrymi przyjaciółmi.

Burmistrz Johnson powiedział w tweecie po katastrofie„Jak wielu z was już widziało, podczas pokazu lotniczego w naszym mieście wydarzyła się dziś straszna tragedia. Wiele szczegółów jest obecnie nieznanych lub niepotwierdzonych.

„Filmy łamią serce. Proszę, zmów modlitwę za dusze, które wstąpiły dzisiaj, by bawić i edukować nasze rodziny” – powiedział Johnson w osobnym tweecie.

Impreza Wings Over Dallas, która miała potrwać do niedzieli, została odwołana, jak informuje strona internetowa organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *