Góra Semeru we Wschodniej Jawie wybuchała pięciokrotnie

LUMAJANG, Jawa Timur (Antara) – Góra Semeru we wschodniej Jawie wybuchła w piątek pięć razy, wyrzucając popiół na wysokość 900 metrów od szczytu.

Oficer placówki monitorującej Mount Semeru Liswando powiedział w piątek w pisemnym oświadczeniu, że szara kolumna ma kolor od białego do szarego i przemieszcza się w kierunku południowo-zachodnim z umiarkowaną intensywnością.

Wulkan nadal jest w stanie alarmowym (etap III). Centrum Łagodzenia Zagrożeń Wulkanicznych i Geologicznych (PVMBG) zaapelowało do mieszkańców, aby unikali prowadzenia działalności w promieniu do 13 kilometrów od szczytu rzeki Besuk Cobogan po południowo-wschodniej stronie wulkanu.

Poproszono ich również o nieprowadzenie działań w promieniu 500 metrów wzdłuż brzegów rzeki Besuk Kobokan.

Mieszkańcom zabrania się również podejmowania działań w promieniu 5 km od krateru lub szczytu góry Semeru ze względu na ryzyko obrażeń spowodowanych skałami wyrzuconymi przez wulkan.

Poproszono ich o zachowanie czujności w związku z możliwością wystąpienia gorących chmur i lawin wulkanicznych ze szczytu góry Semeru, zwłaszcza z Besuk Kobogan, Besuk Bang, Besuk Khembar i Besuk Chat, w przepływach rzek lub dolinach.

Besuka poproszono także o zachowanie czujności ze względu na możliwość wypływu lawy w małych rzekach będących dopływami rzeki Kobokan.

Powiązane wiadomości: Wulkan Mount Semeru doświadcza kolejnej erupcji wyrzucającej popiół
Powiązane wiadomości: Góra Semaru wybuchła czterokrotnie, wyrzucając prawie kilometr pyłu wulkanicznego

READ  Ceny domów w Chinach gwałtownie spadły w grudniu: ankieta dotycząca nieruchomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *