KPU zakończy sondaże za granicą 4 marca

JAKARTA (Antara) – Generalna Komisja Wyborcza (KPU) postawiła sobie za cel ukończenie uchwały w sprawie krajowego przeglądu głosów za granicą do poniedziałku (4 marca) po południu.

„Wszystko postanowiliśmy. Zostało tylko kilku, mam nadzieję, że skończymy to jutro po południu, jeśli nie dziś wieczorem” – powiedział w niedzielę w budynku KPU członek KPU Idham Holik.

Wyjaśnił, że w niedzielne popołudnie liczba głosów za granicą osiągnęła 90 procent.

„Dzięki Bogu, prowadzony przez KPU proces przywracania głosów zagranicznych przebiegł sprawnie. Do dzisiejszego popołudnia ponad 90 proc. Zagranicznych Komisji Wyborczych (PPLN) zapoznało się z formularzem Modelu D” – powiedział.

Tymczasem zapoznał się z dynamiką głosowania wyborczego, liczenia i przeliczania głosów poza Indonezją.

„Ale ogólnie rzecz biorąc, można je rozwiązać i obecnie ponad 90 procent (PPLN) zapoznało się z formularzem Modelu D” – powiedział.

W środę (28 lutego) KPU rozpoczęła w Atenach w Grecji, gdzie po raz pierwszy odczytano wyniki głosowania, z udziałem PPLN, ogólnokrajowe przeliczenie głosów za granicą.

Wybory powszechne w 2024 r. obejmują wybory na prezydenta i wiceprezydenta, wybory do organów legislacyjnych członków Izby Reprezentantów (DPR) i delegacji regionalnych (DPD) oraz członków sejmików okręgów i miast.

KPU ustaliła, że ​​na Stałej Liście Wyborców (DPT) znajduje się 204 807 222 wyborców.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło, że głosowanie w wyborach powszechnych w 2024 r. w lokalach wyborczych za granicą przebiegło sprawnie.

Zgodnie z rozporządzeniem KPU ogólnokrajowe liczenie głosów rozpocznie się 15 lutego i zakończy 20 marca 2024 r.

Powiązane wiadomości: Bawazlu uznany za winnego naruszeń administracyjnych w Islamabadzie BPNL
Powiązane wiadomości: Indonezyjski Bawaslu bada zarzuty dotyczące kupowania głosów w Malezji
Powiązane wiadomości: Wybory zagraniczne podlegają jurysdykcji KPU: Minister Spraw Zagranicznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *