Chiny poruszają się po akcjach, aktywach, gdy ostrzeżenie Fed uspokaja

  • Waller Fed obniża CPI do jednej wartości
  • Pekin oferuje wsparcie nieruchomości, Covid Steps
  • Biden spotyka Xi na spotkaniu G20

Sydney/Londyn, listopad 14 (Reuters) – Chińskie akcje zyskały dzięki wsparciu dla krajowego sektora nieruchomości po tym, jak amerykański bankier centralny ostrzegł inwestorów, aby nie dawali się zwieść jednej wartości inflacji. .

Niewielki brak inflacji w USA wystarczył, aby dolar stracił prawie 4% na dwuletnich obligacjach skarbowych, co oznacza spadek o 33 punkty bazowe w ciągu tygodnia — czwarty największy tygodniowy spadek od początku ery płynnych kursów walutowych 50 lat temu.

Jednak Rezerwa Federalna nie w pełni z zadowoleniem przyjęła wynikające z tego złagodzenie warunków finansowych w USA, powiedział w niedzielę gubernator Christopher Waller, dodając, że potrzebne będą łagodniejsze raporty, aby bank mógł zdjąć nogę z hamulców.

Waller powiedział, że rynki wyprzedzają się na osi inflacji, chociaż przyznał, że Fed może teraz zacząć myśleć o podwyżkach w wolniejszym tempie.

Kontrakty terminowe obstawiają wyższe o pół punktu, wynoszące 4,25-4,5% w grudniu, a następnie szczyt o wartości dwóch czwartych punktu w przedziale 4,75-5,0%.

Dwuletnia rentowność spadła do 4,39% po głębokim spadku do 4,29% w piątek.

„Negatywna niespodzianka CPI jest spójna z szerokim zakresem wskaźników wskazujących na spowolnienie globalnej inflacji, które może sprzyjać spowolnieniu tempa zacieśniania polityki pieniężnej w Fed i innych krajach” – powiedział Bruce Gassman, szef badań ekonomicznych w JP. Morgana.

„Ten pozytywny przekaz powinien zostać złagodzony przez uznanie, że spadek inflacji oznacza, że ​​banki centralne będą zbyt niskie, aby ogłosić, że zadanie zostało wykonane, i że prawdopodobne jest dalsze zaostrzenie”.

Główny europejski indeks STOXX wzrósł o 0,37% (.STOXX)oraz najszerszy indeks MSCI dla akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią (.MIAPJ0000PUS) Dodał 0,73%, po wzroście o 7,7% w zeszłym tygodniu.

READ  iPhone 14: Czego można się spodziewać na imprezie Apple „Far Out”

Kontrakty terminowe na e-mini S&P spadły o 0,26%, a rynki amerykańskie otworzyły się niżej.

Oczy na Chiny

Dealerzy czekali również, aby zobaczyć, czy chińskie akcje mogą przedłużyć swój wielki wzrost, z ograniczeniami nakłaniającymi instytucje finansowe do zapewnienia większego wsparcia zestresowanym deweloperom. Czytaj więcej

Indeks nieruchomości w Chinach (.CSI000952) 3,5% wzrost odpowiedzi. Niebieskie żetony (.CSI300) Wzrostowi o 1% pomogło kilka zmian w chińskich ograniczeniach Covid, ponieważ kraj zgłosił więcej przypadków w weekend. Czytaj więcej

„Trudno jest postrzegać wiadomości jako negatywne z ekonomicznego punktu widzenia, ale jest to oznaka rozpędu, a rynki z radością przyjmują bezsensowną strategię zerowej covid” – powiedział Ray Adrill, dyrektor ds. strategii walutowej. W NAB.

Wsparcie dla chińskiego sektora nieruchomości, który konsumuje większość metali, podniosło poziom miedzi do najwyższego poziomu od pięciu miesięcy. Miedź trzymiesięczna na Londyńskiej Giełdzie Metali (LME) wzrosła o 0,3% do 8 519 USD za tonę do 0725 GMT.

Prezydent USA Joe Biden spotka się w poniedziałek osobiście z prezydentem Chin Xi Jinpingiem po raz pierwszy od objęcia urzędu, wśród obaw USA związanych z wojną Rosji na Tajwanie, na Ukrainie i ambicjami nuklearnymi Korei Północnej.

Wiadomość o regułach Covida wywołała odbicie kursu juana na krótkich dystansach, zwiększając presję na dolara wraz ze spadkiem rentowności. W poniedziałek juan umocnił się o 1,4% – największy taki ruch od 2005 roku.

Indeks dolara spadł w poniedziałek o ułamek do 106,69, wciąż poniżej szczytu z zeszłego tygodnia 111,280.

Euro osłabiło się nieznacznie do 1,0308 USD po wzroście o 3,9% w zeszłym tygodniu, podczas gdy dolar umocnił się do poziomu 139,56 jena po spadku o 5,4% w zeszłym tygodniu.

Dolar stracił w stosunku do franka szwajcarskiego po części z powodu ostrzeżeń Szwajcarskiego Banku Narodowego, że wykorzysta kursy i zakupy walut do kontrolowania inflacji.

READ  Rząd w dalszym ciągu stara się zdobyć zaufanie Papuasów: Amin

Funt powrócił do 1,1755 USD przed jesiennym oświadczeniem brytyjskiego kanclerza w czwartek, w którym oczekuje się, że ogłosi podwyżki podatków i cięcia wydatków.

Kryptowaluty były pod presją, ponieważ co najmniej 1 miliard dolarów w funduszach klientów zniknęło z upadłej giełdy kryptograficznej FTX.

Bitcoin stracił prawie 22% w zeszłym tygodniu, aby odzyskać 2,9% przy 16 785 USD.

Ceny ropy spadły w poniedziałek, niwelując wcześniejsze wzrosty, ponieważ nadzieje na wzrost chińskiego popytu zostały zniwelowane przez mocniejszy dolar amerykański. Kontrakty terminowe na ropę Brent spadły o 32 centy, czyli 0,3%, do 95,67 USD za baryłkę do 07:25 GMT po wzroście o 1,1% w piątek.

Reportaż Wayne’a Cole’a i Lawrence’a White’a; Redakcja: Sri Navaratnam, Kenneth Maxwell, William McLean

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *