Sąd Najwyższy twierdzi, że komisja House 6 stycznia może uzyskać zapisy telefonu i wiadomości tekstowych Kelly WardCNN

Sąd Najwyższy Poniedziałek led Do Komisji Specjalnej Izby Reprezentantów zajmującej się śledztwem w sprawie ataku z 6 stycznia na Kapitol w celu uzyskania danych telefonu i wiadomości tekstowych republikanina z Arizony Kelly Warda.

Oddziały służyły jako fikcyjni wyborcy dla Donalda Trumpa w Arizonie, jednym ze stanów, które stracił były prezydent, ale Republikanie zjednoczyli się w kierunku wyborców popierających Trumpa.

Ward twierdził, że wezwanie do sądu było zbyt nachalne i naruszało jego prawa wynikające z Pierwszej Poprawki, ujawniając powiązania polityczne. Panel szukał również zeznań Warda. Powołał się na swoje prawa do Piątej Poprawki podczas składania zeznań.

Sędziowie odrzucili wniosek Warda o zamrożenie nakazu sądowego, a sędzia Elena Kagan, która nadzoruje sąd apelacyjny, który orzekał w sprawie, uchyliła tymczasowy nakaz sądowy.

Sędziowie Clarence Thomas I Samuel Alito Sąd uznał, że powinien był zgodzić się na odparcie wezwania.

Posunięcie to jest ostatnią kontrowersją, która pojawiła się przed sądem o skłaniach konserwatywnych 6 stycznia. W styczniu zeszłego roku sąd najwyższy zezwolił komisji na ujawnienie akt prezydenckich z Białego Domu Trumpa. Tylko Thomas zagłosował na Trumpa.

Wezwanie sądowe House Select Committee nakazuje T-Mobile USA, Inc. ujawnić zapisy rozmów z telefonu Warda za okres od 1 listopada 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. Wyborca ​​Trumpa.

Rekordy nie zawierają treści ani informacji o lokalizacji. Sędzia sądu okręgowego orzekł przeciwko Wardowi i 9. Okręgowemu Sądowi Apelacyjnemu w USA Potwierdzony.

„Wezwanie do sądu jest w znacznym stopniu związane z istotną troską rządu o zbadanie przyczyn ataków z 6 stycznia i ochronę przyszłych wyborów przed podobnymi zagrożeniami” – powiedział sąd apelacyjny.

„Śledztwo nie dotyczy polityki Warda; Zajmuje się jego zaangażowaniem w wydarzenia poprzedzające atak z 6 stycznia i stara się dowiedzieć, z kim się kontaktował w związku z tymi wydarzeniami” – dodał sąd apelacyjny. „Niektóre z osób, z którymi skontaktował się Ward, mogą być członkami partii politycznych, a w wezwaniu sądowym nie ustalono, że „prawdopodobnie ujawnią poufne informacje”. [the party’s] Członkowie i zwolennicy”.

READ  Wynik Georgia CFP National Championship Score przeciwko Alabamie: Ogłoszenia na żywo

W Pilna aplikacja W zgłoszeniu do Kagana adwokaci Warda argumentowali, że sprawa była „bezprecedensowa”, z „głębokimi precedensowymi implikacjami dla przyszłych dochodzeń w Kongresie i praw do zrzeszania się politycznych na mocy Pierwszej Poprawki”.

Jeśli telefon i wiadomości tekstowe Warda zostaną ujawnione, dodali: „Śledczy Kongresu skontaktują się z każdą osobą, która miała kontakt z Wardem podczas i po wstrząsach wyborczych w 2020 roku”.

W odpowiedzi adwokaci Zarządu Selectmen szukali zapisów rozmów telefonicznych, ponieważ Ward był w centrum kilku prób podważenia powszechnego głosowania, pomagając w „próbie zamachu stanu”.

„Te zapisy rzucają światło na to, w jaki sposób dr Ward przyczynił się do pokojowego przejścia władzy i wielostronnych wysiłków mających na celu przerwanie ataku na stolicę USA” – napisali prokuratorzy.

House zauważył, że Ward powiedział urzędnikom w Arizonie, aby przestali liczyć głosy po wyborach w 2020 roku; Zachęcał lokalnych urzędników do skontaktowania się z prawnikiem Trumpa, Sidneyem Powellem; Próba zorganizowania rozmowy telefonicznej między Trumpem a przewodniczącym rady nadzorczej hrabstwa Maricopa; Był jedną z grup, które wysyłały Trumpowi fałszywe głosy wyborcze do Kongresu.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *