Stwierdzono, że obiekt zanieczyszcza część malezyjskiej rzeki w ramach projektu przeciwdziałania zanieczyszczeniom promowanego przez amerykański przemysł tworzyw sztucznych

Według dochodzenia przeprowadzonego przez ABC News wydaje się, że zakład produkujący tworzywa sztuczne wymieniony jako członek Programu Ochrony Środowiska utworzonego przez amerykańskie grupy producentów tworzyw sztucznych regularnie zrzuca tworzywa sztuczne do malezyjskiej rzeki, w której się znajduje.

„Widzimy, jak wypływają co dwa dni” – powiedział Saravanan Kumar, który od pokoleń łowi wzdłuż rzeki. „Czasami widzimy plastik i wszystko. Wokół pływa mnóstwo plastiku”.

Kumar twierdzi, że obiekt regularnie zrzuca do rzeki ścieki zawierające plastik, co według niego zniszczyło ekosystem, z którego niegdyś czerpali utrzymanie rybacy tacy jak on.

Lokalny rybak Saravanan Kumar powiedział ABC News, że urządzenie do śledzenia toreb plastikowych, na którym jego rodzina polega od pokoleń, regularnie odprowadza do rzeki ścieki zawierające plastik.

wiadomości ABC

„To smutne, że życie w wodzie umarło i teraz boimy się jeść ryby, które kiedyś były pyszne. Boimy się, że jedząc je, zrobimy krzywdę naszym dzieciom” – powiedziała ABC News.

Zakład produkuje torby plastikowe, czasem między innymi z materiałów pochodzących z recyklingu, i znajduje się bezpośrednio nad malezyjską rzeką Langkat. ABC News obserwowało fabrykę przez miesiące i odkryło kilka rowów melioracyjnych wychodzących z obiektu zawierających ścieki bogate w tworzywa sztuczne i prowadzących bezpośrednio do rzeki.

Zdjęcie: Ścieki odprowadzane z malezyjskiej fabryki tworzyw sztucznych, gdzie ostatnio zasygnalizował czujnik toreb plastikowych używany przez ABC News.  Ścieki spływają do rowu melioracyjnego prowadzącego bezpośrednio do pobliskiej rzeki.

Ścieki odprowadzane z malezyjskiej fabryki tworzyw sztucznych, gdzie ostatnio zasygnalizował czujnik toreb plastikowych używany przez ABC News. Ścieki spływają do rowu melioracyjnego prowadzącego bezpośrednio do pobliskiej rzeki.

wiadomości ABC

Firma deklaruje członkostwo na swojej stronie internetowej Operacja Czyste Zamiatanie (OCS), założona i zarządzana przez amerykańskie grupy handlowe ds. tworzyw sztucznych, nazywa siebie „największym na świecie programem dobrowolnego zarządzania, mającym na celu zapobieganie przedostawaniu się żywic plastikowych do środowiska”. The Malezyjskie Stowarzyszenie Producentów Tworzyw Sztucznych Wskazuje także, że obiekt jest członkiem Operacji Clean Sweep. W programie na swojej stronie internetowej podano, że „ponad 3300 firm na całym świecie uczestniczy w OCS” i „zobowiązało się do przestrzegania zobowiązania OCS do wyeliminowania strat żywicy w działalności operacyjnej”.

Zdjęcie: Zdjęcie promocyjne „Operational Clean Sweep” ze strony internetowej Stowarzyszenia Przemysłu Tworzyw Sztucznych.

Obraz promocyjny „Operational Clean Sweep” ze strony internetowej Stowarzyszenia Przemysłu Tworzyw Sztucznych.

Funkcjonalne czyszczenie

Podczas trzeciej rundy negocjacji w sprawie historycznego Porozumienia Narodów Zjednoczonych w sprawie zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi, która odbyła się w zeszłym roku w Kenii, przedstawiciele Stowarzyszenia Przemysłu Tworzyw Sztucznych (Plastiki) Przesłał dokument Zachęcanie negocjatorów do „koordynowania udziału w programach zarządzania przemysłem, takich jak operacja Clean Sweep” objętych umową.

READ  OIKN przygotowuje plan działania mający na celu rozwój edukacji w nowej stolicy, Nusantara

W tym tygodniu w Ottawie rozmowy traktatowe weszły w kluczową czwartą rundę z pięciu rund rozmów, których celem jest sfinalizowanie porozumienia do końca roku. ONZ obwinia się za powolne tempo negocjacji i jawną obecność lobbystów branżowych. Raport Międzynarodowe Centrum Prawa Ochrony Środowiska podało, że branża tworzyw sztucznych zarejestrowała na ostatnią sesję 143 lobbystów, czyli więcej niż 38 naukowców z Porozumienia Naukowców na rzecz Traktatu o Skutecznych Tworzywach Sztucznych.

Zdjęcie: W Ottawie w Kanadzie trwa czwarta sesja Międzyrządowego Panelu ONZ ds. Zanieczyszczenia Tworzywami Sztucznymi.

W Ottawie w Kanadzie trwa czwarta sesja Międzyrządowego Panelu Narodów Zjednoczonych ds. Zanieczyszczenia Tworzywami Sztucznymi.

Arden Jama/UNEP

Plastik, tak jest na nim napisane Strona internetowa Zostało „założone w 1937 r.” i jest „jedynym stowarzyszeniem wspierającym cały łańcuch dostaw tworzyw sztucznych” i brało udział w kilku negocjacjach ONZ. Firma odrzuciła kilka próśb ABC News o udzielenie wywiadu na potrzeby tego raportu lub udzielenie odpowiedzi na pisemne pytania przesłane przez ABC News pocztą elektroniczną. A Raport za rok 2022 Jeśli chodzi o negocjacje Traktatu Narodów Zjednoczonych w sprawie zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi, Part of Plastics stwierdziło, że „z zadowoleniem przyjmuje debatę w Radzie ONZ ds. Środowiska mającą na celu rozwiązanie problemu zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi” oraz że „członkowie podzielają cel, jakim jest posiadanie czegoś”. Wytworzone przez nich produkty nie trafią do środowiska.”

„Plastik poprawia jakość życia. Ponadto, jeśli jest używany i utylizowany w sposób odpowiedzialny, odgrywa ważną rolę w zapewnieniu bardziej zrównoważonego świata” – dodano w oświadczeniu.

„Wiele słyszałem od członków, którzy są zaniepokojeni tym, co to oznacza dla przemysłu tworzyw sztucznych” – powiedział Patrick Krieger, wiceprezes ds. tworzyw sztucznych. Powiedział blog branżowy z kontraktu. „Myślę jednak, że każdemu dobrze będzie odetchnąć i nie panikować. Wciąż jesteśmy na bardzo wczesnym etapie procesu i jestem pewien, że zainteresowane strony wyjdą naprzeciw różnicy między wstępnymi propozycjami a ostatecznie przyjętym dokumentem. poparcie branży oparte na prawdzie.”

Zdjęcie: Podsekretarz ds. Rozwoju Gospodarczego, Energii i Środowiska Jose Fernandez podczas wywiadu dla ABC News w Departamencie Stanu USA.

Podsekretarz ds. Rozwoju Gospodarczego, Energii i Środowiska Jose Fernandez podczas wywiadu dla ABC News w Departamencie Stanu USA.

Paula Dougherty’ego/ABC News

Według grupy badawczej non-profit z siedzibą w Waszyngtonie Departament Stanu USA, który reprezentuje USA w negocjacjach dotyczących traktatów, był w 2023 r. główną agencją rządową stowarzyszenia przemysłu tworzyw sztucznych. Otwarte tajemnice. Jak dotąd Stany Zjednoczone odmówiły przyłączenia się do koalicji tak zwanych „krajów o wysokich ambicjach”, które chcą ograniczyć produkcję tworzyw sztucznych w drodze porozumienia, zamiast tego pozycjonują się jako mediator między krajami produkującymi tworzywa sztuczne, które chcą skupić się na porozumieniu w sprawie recyklingu. Inne kraje uciekają się do cięć produkcji.

READ  Minister Luhut twierdzi, że Indonezja przejęła przestrzeń powietrzną Netuny od Singapuru

W wywiadzie dla ABC News podsekretarz stanu Jose Fernandez, najwyższy urzędnik w administracji Bidena w ambasadzie USA, powiedział ABC News, że nie jest gotowa na ograniczanie produkcji tworzyw sztucznych. Naszym celem jest globalne członkostwo w porozumieniu” – powiedział Fernandez.

Większość krajów, w tym Kanada, Meksyk i Unia Europejska, zgodziła się na ustanowienie w drodze porozumienia limitów produkcji tworzyw sztucznych. Największe kraje produkujące ropę i tworzywa sztuczne, takie jak Rosja, Iran i Arabia Saudyjska, również sprzeciwiają się temu pomysłowi. Oskarżony Zaprzestanie rozmów za pomocą środków praktycznych.

Zdjęcie: Podsekretarz ds. Rozwoju Gospodarczego, Energii i Środowiska Jose Fernandez podczas wywiadu dla ABC News w Departamencie Stanu USA.

Podsekretarz ds. Rozwoju Gospodarczego, Energii i Środowiska Jose Fernandez podczas wywiadu dla ABC News w Departamencie Stanu USA.

Paula Dougherty’ego/ABC News

„Wyzwaniem będzie połączenie kilku odmiennych grup” – Fernandez powiedziała ABC News. „Istnieją grupy, które uważają, że zasadniczo należy kontynuować produkcję i recykling, aby wyjść z problemu. Uważamy, że potrzebne jest bardziej realistyczne i praktyczne podejście na każdym etapie. Należy podjąć pewne kroki w celu koło życia.”

Chociaż Fernandez nie określił, jakie działania podejmie w związku z produkcją tworzyw sztucznych, opowiedział się za ograniczeniem produkcji poprzez indywidualne cele wyznaczone przez każdy naród.

„Naszym celem jest podjęcie zobowiązań i umożliwienie każdemu krajowi decydowania, w jaki sposób zamierzają je wypełnić” – powiedział Fernandez.

Dobrowolny, dostosowany do potrzeb system opisany przez Fernándeza jest podobny do stanowisk przedstawionych przez grupy producentów tworzyw sztucznych, które zapobiegają obowiązkowym cięciom produkcji we wszystkich krajach i zachęcają do porozumienia w sprawie przyjęcia dobrowolnych programów, takich jak Operacja Clean Sweep.

Zdjęcie: ABC News Ostatni malezyjski zakład zajmujący się przetwórstwem tworzyw sztucznych wskazany przez Plastic Bag Tracker nie ma licencji na import odpadów z tworzyw sztucznych.

Ostatni malezyjski zakład zajmujący się przetwórstwem tworzyw sztucznych, o którym poinformował ABC News Plastic Bag Tracker, nie miał pozwolenia na import odpadów z tworzyw sztucznych.

wiadomości ABC

ABC News po raz pierwszy dowiedziała się o malezyjskim zakładzie Riverside Plastics, który reklamuje się jako członek Operacji Clean Sweep podczas dochodzenia w sprawie międzynarodowego handlu odpadami z tworzyw sztucznych, w ramach którego zabezpieczono ukryte urządzenia śledzące plastikowe torby, które następnie wrzucono do pojemników na śmieci w głównych szkołach detaliści. Przez Amerykę

READ  Trump Live News: Ostatnie ogłoszenia wiszą w wywiadzie dla byłego prezydenta NPR

Jedno z 19 urządzeń monitorujących w pojemnikach na śmieci Walmart w całym kraju – to w Wichita w stanie Kansas – zostało ostatnio wysłane sygnałem z malezyjskiego zakładu nad rzeką Langat. Oprócz obaw związanych z zanieczyszczeniem, zgodnie z listą licencjobiorców na rok 2023 uzyskaną przez ABC News od malezyjskiego parlamentarzysty, obiekt nie wydaje się mieć pozwolenia na import.

Zdjęcie:

Ścieki bogate w tworzywa sztuczne z systemu „Akcji Czyste Zamiatanie” odprowadzane są do kanału prowadzącego do pobliskiej rzeki.

wiadomości ABC

Placówka nie odpowiedziała na wielokrotne prośby o komentarz ze strony ABC News.

Osoba śledząca ABC News nie jest w stanie ustalić, w jaki sposób substancja znalazła się w zakładzie, ale malezyjska zwolenniczka przeciwdziałania tworzywom sztucznym, Pua Lay Peng, twierdzi, że jest powód do niepokoju.

„Wierzę tropicielom [were] „Te wystawione przez ABC stanowią dowód przemytu” – stwierdził Bua Le Peng. „Nie mają pozwolenia na import, ale mogą sprowadzać odpady z zagranicy”.

Zdjęcie: ABC News Ostatni malezyjski zakład zajmujący się przetwórstwem tworzyw sztucznych wskazany przez Plastic Bag Tracker nie ma licencji na import odpadów z tworzyw sztucznych.

Ostatni malezyjski zakład zajmujący się przetwórstwem tworzyw sztucznych, o którym poinformował ABC News Plastic Bag Tracker, nie miał licencji na import odpadów z tworzyw sztucznych.

wiadomości ABC

W odpowiedzi na raport ABC News na temat malezyjskiego zakładu malezyjskie Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Środowiska napisało we wstępnym oświadczeniu, że „bardzo poważnie podchodzi do kwestii nielegalnego handlu odpadami z tworzyw sztucznych podniesionej przez ABC News”, obiecując „przeanalizować i zbadać”. Informacje podaje ABC News.

„Pod koniec śledztwa każde niewłaściwe postępowanie może mieć poważne konsekwencje” – napisali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *