Korea Południowa: Urzędnicy Seulu twierdzą, że mężczyzna, który wjechał do Korei Północnej, prawdopodobnie opuścił Koreę Północną.

W poniedziałkowym oświadczeniu Ministerstwo Obrony poinformowało, że na podstawie materiału z kamer CCTV spekulowali, że człowiek, który w niedzielę dokonał rzadkiego przejścia na północ, po raz pierwszy wjechał na południe w listopadzie 2020 r. Zainteresowane władze nadal weryfikują fakty – dodało ministerstwo.

Osoba została znaleziona na elewacji wschodniej Strefa zmilitaryzowana (DMZ) o 21:20 czasu lokalnego w sobotę, poinformował Połączony Sztab Korei Południowej (JCS). Osoba została zidentyfikowana przez wojsko za pomocą monitora ciepła.

Żołnierze zostali wysłani, ale JCS powiedział, że nie mogą zlokalizować człowieka, który przekroczył granicę wojskową do Korei Północnej o 22:40.

Oficer wojskowy powiedział, że kamery bezpieczeństwa wcześniej zarejestrowały mężczyznę wspinającego się po ogrodzeniu z drutu kolczastego o 6:40 w sobotę, ale strażnik z monitoringu go przegapił. Funkcjonariusz powiedział, że obecnie jest w trakcie identyfikacji osoby i nie wiadomo, czy osoba jeszcze żyje.

„Wczoraj wysłaliśmy zawiadomienie do Korei Północnej, aby chronić naszych ludzi, ale nie było odpowiedzi ze strony Korei Północnej” – powiedział w poniedziałek rzecznik południowokoreańskiego Ministerstwa Obrony Boo Chiung-chan.

Dodał, że „nie było żadnych niezwykłych ruchów wojsk północnokoreańskich” w związku z niedzielnym incydentem.

Północnokoreańskie media państwowe nie zgłosiły żadnych skrótów w DMZ z dnia na dzień.

READ  Jak przypadkowe przypadkowe spotkanie uczyniło z tego Indonezyjczyka milionera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *