Islamski Nowy Rok; Minister ds. wyznań wzywa do samodoskonalenia

Tempo.co, Djakarta – Minister spraw religijnych Jakut Solil Kumas nalegał, aby wszyscy muzułmanie w Indonezji obchodzili rok 1446. Islamski Nowy Rok Poprzez refleksję nad samooceną i samodoskonaleniem.

Kalendarz islamski, znany również jako kalendarz Hidżry, został ustanowiony w 622 r. n.e. dla upamiętnienia Hidżry – migracji Proroka i jego wyznawców z Mekki do Medyny.

„W tej cennej chwili wzmocnijmy wszyscy naszą wdzięczność za niezliczone błogosławieństwa Boże. Niech Hidżra w dalszym ciągu dodaje nam sił i inspiruje do wnoszenia znaczącego wkładu w nasz naród i religię” – powiedział Kumas w sobotnim oświadczeniu.

Gomas podkreślił, że hidżry nie należy postrzegać jedynie jako fizycznego przemieszczania się między miastami. Do tego ważnego wydarzenia zaliczają się także zmagania i wyrzeczenia podejmowane w celu uzyskania Bożego błogosławieństwa.

Zachęcał muzułmanów, aby uczyli się od niezłomnej cierpliwości i uczciwości proroka Mahometa. Pomimo znaczących wyzwań i przeszkód Prorokowi udało się stworzyć sprawiedliwe i dostatnie społeczeństwo w Medynie.

Kumas podkreślił, jak nieustępliwość proroka Mahometa zainspirowała indonezyjskich duchownych do aktywnego udziału w walce o niepodległość i postęp narodowy.

Przytoczył Hashima Asyariego i Ahmada Dahlana jako Ulamę, którzy poświęcili swoje życie szerzeniu nauk islamskich i postępowi narodu.

„Pomimo napotkania wielu przeszkód, dzięki swojej silnej determinacji i pasji udało im się wprowadzić znaczące zmiany w indonezyjskich muzułmanach i narodzie” – powiedział.

Miał nadzieję, że islamski Nowy Rok 1446 przyniesie całej ludzkości błogosławieństwa, pokój i szczęście.

„Przywitajmy ten nowy rok z odnowionym duchem, odnowioną nadzieją i mocnym zobowiązaniem, aby stać się najlepszą wersją siebie” – zapewnił.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: 10 najbardziej wpływowych muzułmanek w historii islamu

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

READ  Akcje wzrosły trzeci dzień z rzędu, ponieważ inwestorzy oczekiwali na wyniki wyborów w połowie kadencji, a Dow zyskał 400 punktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *