Strzelanina w Des Moines: 2 studentów nie żyje, personel w stanie krytycznym, policjaCNN

Dwóch studentów nie żyje, a członek personelu jest w stanie krytycznym po strzelaninie w programie edukacyjnym w Des Moines w stanie Iowa, według Departamentu Policji w Des Moines.

O 12:53 policja i straż pożarna odpowiedzieli na zgłoszenie o strzelaninie na 455 SW 5th Street, gdzie mieści się organizacja non-profit o nazwie Start’s Right Here, podała policja w komunikacie prasowym.

Odnaleźli rannych i przewieźli ich do szpitala. Wiek ofiar i podejrzanych nie został ujawniony.

Policja otrzymała opis pojazdu związanego ze strzelaniną i przeprowadziła zatrzymanie ruchu około 20 minut po strzelaninie sierż. — powiedział na konferencji prasowej Paweł Parysek.

W pojeździe pozostały dwie osoby, a jedna wysiadła i uciekła – powiedział Baricek. Dodał, że policja znalazła podejrzanego z psem tropiącym.

Parisek nie zidentyfikował podejrzanych ani nie powiedział, czy usłyszeli zarzuty.

„Dwie osoby nie żyją, więc stawiamy bardzo poważne zarzuty” – powiedział.

Powód tego nie został jeszcze ujawniony przez policję.

„Incydent był zdecydowanie ukierunkowany” – powiedział. „To nie jest przypadkowe. Nie ma w tym nic przypadkowego. To zdecydowanie ukierunkowany incydent. Ale jeśli chodzi o motywację, spróbujemy się dowiedzieć.

Według strony internetowej Starts Right Here, „Starts Right Here (SRH) jest zajęty inspirowaniem zagrożonej młodzieży w szkołach publicznych w Des Moines i wzmacnianiem pozycji młodzieży poprzez przemówienia”.

Gubernator stanu Iowa Kim Reynolds jest wymieniony w radzie doradczej serwisu.

READ  Projekt Regulaminu Praw Wydawcy wkrótce zostanie zatwierdzony: Minister

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *