Heru Budi twierdzi, że zanieczyszczenie powietrza i natężenie ruchu w Dżakarcie mogą różnić się od sytuacji w stolicy

Tempo.co, DjakartaPrzewidział pełniący obowiązki gubernatora Dżakarty Heru Budi Hardono Zanieczyszczenie powietrza Zatory komunikacyjne będą się utrzymywać, chociaż miasto nie będzie już miało statusu stolicy, ponieważ krajowa działalność gospodarcza będzie skoncentrowana w Dżakarcie. Działalność gospodarcza jest nierozerwalnie związana z przepływem osób.

„[Will pollution disappear?] Nie sądzę, że tak się stanie, bo udoskonalenie miasta wymaga czasu. Infrastruktura miasta wymaga czasu. Nie wiem, ile czasu to zajmie Indonezji” – powiedział Heru Budi w piątek 25 sierpnia 2023 r. w ratuszu w Dżakarcie.

Według niego Dżakarta jest miastem kompletnym, co widać po istnieniu MRT, LRT i zintegrowanego transportu zbiorowego. W Dżakarcie znajdują się wiadukty, metro, branże usługowe i nieruchomości.

„Myślę, że jest tego więcej [air pollution]. Może numer ASN się zmniejszy, ale korki nie? Cóż, ludzie czują się komfortowo, robiąc interesy w Dżakarcie. Być może, jeśli Bóg da, w Dżakarcie jest wielu kupców. Zapytany o korki odpowiedział, że tak, drogi mogą być nadal zakorkowane” – ocenił.

Wcześniej, 10 kwietnia 2023 r., Heru Budi powiedział, że Dżakarta planuje stać się miastem globalnym i centrum rozwoju gospodarczego kraju po przeniesieniu stolicy kraju do IKN Nusantara we wschodnim Kalimantanie.

Mudia Yuanthisya

Wybór nauczyciela: Rozwiązanie problemu zanieczyszczenia osób dojeżdżających do pracy w Dżakarcie

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Dżakarta przygotowuje się do obchodów Nowego Roku dzięki ulepszonemu wsparciu opieki zdrowotnej i postępowi biomedycznemu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *