Cztery amerykańskie firmy technologiczne, IKN Authority, współpracują przy Nusantara Capital Development

Tempo.co, DjakartaWładze stolicy Nusantary (OIKN) współpracują z czterema amerykańskimi firmami z branży technologii informatycznych (IT), aby wspierać rozwój Nusantara, nowej stolicy Indonezji (IKN).

„Ta współpraca pokazuje zainteresowanie świata i pewność rozwoju Nusantary jako nowoczesnego, inteligentnego, zrównoważonego, odpornego, zielonego i włączającego miasta” – powiedział w niedzielę 19 listopada 2023 r. Prezydent OIKN Bambang Susandono.

Według niego OIKN podpisał pięć protokołów ustaleń z czterema instytutami technicznymi i jednym instytutem akademickim.

Cztery amerykańskie firmy technologiczne, które podpisały protokoły ustaleń z OIKN, to Cisco, Autodesk, Microsoft i Instytut Badań nad Systemami Środowiskowymi (ESRI).

Cisco zajmuje się instalowaniem urządzeń inteligentnych miast, takich jak technologia czujników i sieci Internetu rzeczy (IoT), służących do gromadzenia, przesyłania i wykorzystywania danych i informacji w terenie.

Poprawa obiektów i infrastruktury technologii sieci łączności jest przydatna w przypadku różnych inteligentnych rozwiązań technologicznych, takich jak zarządzanie wodą i energią, zarządzanie ruchem, inteligentne budynki i zarządzanie miastami.

Inna firma, Autodesk, wspiera OIKN w projektowaniu przyjaznego i pożądanego miasta.

Technologia Autodesk pomaga poprawić efektywność planowania urbanistycznego poprzez wizualizację, optymalizację i planowanie budynków, przestrzeni publicznych i infrastruktury, zwiększając efektywność i trwałość zarządzania projektami deweloperskimi.

Tymczasem ESRI uczestniczy w rozwoju technologii analityki przestrzennej. Technologia ta wykorzystywana jest do celów mapowania, monitorowania, teledetekcji i zarządzania danymi przestrzennymi.

Technologia geoprzestrzenna może wesprzeć OIKN w planowaniu przestrzennym i terenowym nowej stolicy. Pomaga władzom w planowaniu, rozwoju i administracji miasta.

Wykorzystanie danych i informacji geoprzestrzennych można wdrożyć w celu zarządzania zasobami naturalnymi, takimi jak woda, lasy, dzika przyroda i różnorodność biologiczna, a także w celu zmniejszenia ryzyka klęsk żywiołowych.

Później Microsoft uczestniczy w procesie cyfrowej transformacji w Nusantara.

Dodał, że wraz z przyspieszeniem transformacji cyfrowej można poprawić produktywność i konkurencyjność poprzez świadczenie szybszych, łatwiejszych i bardziej wydajnych usług.

Microsoft bierze udział w procesie cyfrowej transformacji Nusantary poprzez rozwój rozwiązań smart city w różnych aspektach zarządzania miastem oraz rozwój bezpiecznego i elastycznego centrum danych oraz infrastruktury cyfrowej przetwarzania w chmurze.

READ  SF DA wydaje nakaz aresztowania właściciela galerii oskarżonego o ukrywanie kobiety

Dodał, że Microsoft zwiększa także liczbę inicjatyw edukacyjnych w zakresie umiejętności cyfrowych i umiejętności obsługi komputera dla społeczności.

OIKN nawiązał współpracę ze Szkołą Zrównoważonego Rozwoju Stanford Doerr przy Uniwersytecie Stanforda w celu stworzenia centrum badań i innowacji w Nusantara. Rozważana będzie także możliwość budowy kampusu Stanford w nowej stolicy.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Jokowi potwierdził, że w projekcie IKN nie ma jeszcze zagranicznych inwestorów

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *