Rząd Indonezji wzywa młodych ludzi do sadzenia większej liczby drzew, aby przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych

Tempo.co, Północna MinahasaIndonezyjskie Ministerstwo Środowiska i Leśnictwa (LHK) zachęca młodych Indonezyjczyków do sadzenia większej liczby drzew w celu ochrony środowiska i ziemi przed niekorzystnym wpływem. Zmiana klimatu.

Dyrektor ds. rewitalizacji lasów w Ministerstwie LHK Nicholas Nugrojo Surjobasuindro powiedział w środę, że rząd zamierza zachęcać uczniów i studentów do udziału w sadzeniu drzew poprzez działania harcerskie i program Zielonych Ambasadorów.

„Naszym celem jest budowanie silnej świadomości (środowiska) wśród młodych ludzi, ponieważ w przyszłości będziemy musieli stawić czoła poważnym wyzwaniom związanym ze zmianami klimatycznymi” – powiedział po akcji sadzenia drzewek w Północnym Minahasa w prowincji Północny Sulawesi.

Urzędnik podkreślił, że młodsze pokolenie będzie pionierami w kraju w działaniach na rzecz ochrony środowiska, zaznaczając, że może przyczynić się do tych wysiłków sadząc drzewa.

Podkreślił także, że Indonezja powinna współpracować z innymi krajami w walce ze zmianami klimatycznymi. Na szczeblu krajowym zauważył, że wszystkie elementy indonezyjskiego społeczeństwa muszą podjąć wspólne działania, aby osiągnąć konkretne rezultaty.

„Zachęcamy młodych ludzi (do sadzenia drzew), ponieważ wierzymy, że mogą zaprosić szerszą populację, aby zrobiła to samo. Indonezja potrzebuje naszego zaangażowania w podejmowanie zbiorowych działań na rzecz ochrony środowiska” – powiedział.

Tymczasem Quenency Alou, lokalna młoda działaczka na rzecz ochrony środowiska, wyraziła nadzieję, że sadząc drzewa namorzynowe ludzie przyczynią się do ochrony ekosystemu morskiego Indonezji.

„Sadzenie drzew polega na ochronie różnorodności biologicznej. To właśnie przekonanie motywuje mnie do udziału w sadzeniu namorzynów” – zauważył Alo.

Młoda aktywistka, obecnie uczennica liceum, od sierpnia ubiegłego roku uczestniczy w programie Zielonego Ruchu Młodzieżowego Ministerstwa LHK.

Zielony Ruch Młodzieży to projekt, którego celem jest wzmocnienie indonezyjskiej młodzieży w zakresie podstawowych wartości ruchów ekologicznych.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Malezja i Indonezja uważają EUDR za szkodliwą dla eksportu CPO

Kliknij tutaj dostać Najnowsze wiadomości Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *