Kontrakty terminowe na akcje były płaskie, ponieważ inwestorzy rozważali kolejny ruch w polityce banku centralnego

Traderzy na parkiecie NYSE, 12 października 2022 r.

źródło: NYSE

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły w poniedziałek, ponieważ inwestorzy rozważali możliwe spowolnienie lub pauzę ze strony Rezerwy Federalnej.

Kontrakty futures powiązane ze średnią przemysłową Dow Jones wzrosły o 75 punktów, czyli o 0,22%. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,15%, a Nasdaq 100 o 0,2%.

W piątek główne średnie wzrosły, zamykając tydzień po krótkiej utracie rozpędu po styczniowym rajdzie. Nasdaq odnotował niewielki wzrost w ciągu tygodnia. Jednak Dow i S&P straciły swoje własne tygodnie. Wszystkie główne średnie w danym miesiącu są zaznaczone na zielono. Nasdaq prowadzi w zestawieniu z rocznym wzrostem o 6,44%.

Inwestorzy rozważają możliwość, że bank centralny przygotowuje się do spowolnienia tempa podwyżek stóp procentowych w celu walki z inflacją po danych ekonomicznych opublikowanych w zeszłym tygodniu. Spadek cen hurtowych i sprzedaży detalicznej.

W piątek inwestorzy podchwycili komentarze prezesa Fed Christophera Wallera, który opowiadał się za podwyżką stóp o ćwierć punktu procentowego na następnym posiedzeniu. A — donosi Wall Street Journal Tymczasem w niedzielę pojawiła się możliwość wiosennej przerwy w podwyżkach stóp – znak, że bank centralny zbliża się do końca kampanii podwyżek stóp.

„Ponieważ inwestorzy nabierają pewności co do inflacji, jasne jest, że patrzą teraz poza obecny cykl podwyżek i ostatecznie pauzę i możliwe cięcie linii” – napisał w notatce dla klientów Henry Allen, strateg Deutsche Banku. „Ale ponieważ inwestorzy są teraz wyceniani na dobre wieści na temat inflacji, istnieje ryzyko, że jeśli inflacja będzie się utrzymywać, możemy mieć kolejny rajd na rynku bessy, jak widzieliśmy zeszłego lata”.

Rynki Ustalili cenę Szanse na podwyżkę o 25 punktów bazowych wynoszą 99,7%. Dane grupy CMESpowoduje to sprowadzenie oprocentowania do docelowego przedziału 4,5%-4,75%.

READ  Hartardo, ministrowie ASEAN omawiają kwestie pracy w ramach współpracy IPEF

W kalendarzu przed posiedzeniem politycznym banku centralnego 31 stycznia i 1 lutego nie ma przemówień przedstawicieli banku centralnego. Inwestorzy będą jednak monitorować inny zestaw danych ekonomicznych, w tym preferowaną przez bank centralny miarę inflacji, czyli wskaźnik cen konsumpcyjnych. , w piątek.

Tymczasem raporty o zarobkach Może utrzymać rynek na krawędzi, około 40% Dow ma opublikować swoje najnowsze wyniki finansowe i zapewnić dodatkowy wgląd w to, jak firmy radzą sobie z inflacją i stopami procentowymi. Microsoft, IBM, Tesla, Visa i MasterCard to tylko niektóre z wielkich nazwisk na pokładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *