Prezydent zainaugurował Tjahjanto, AHY jako nowych ministrów w Pałacu Państwowym

Dżakarta (Antara) – Prezydent Joko Widodo (Jokowi) złożył w środę w Pałacu Państwowym w Dżakarcie zaprzysiężenie w Hadi Janto na ministra koordynującego ds. politycznych, prawnych i bezpieczeństwa, a Agus Harimurthy Yudhoyono (AHY) na stanowisko ministra ds. rolnictwa i planowania przestrzennego.

Obaj zostali powołani zgodnie z Dekretem Prezydenta nr 34 P z 2024 r. w sprawie odwołania i powołania rządu Indonezji na lata 2019–2024 z dnia 20 lutego 2024 r.

Podczas ceremonii zaprzysiężenia Dijajanto i AHY złożyli przysięgę na polecenie Prezydenta Jokowi.

„W imię Boga ślubuję dochować wierności Konstytucji z 1945 r. i wiernie wykonywać wszystkie obowiązujące przepisy w ramach mojego oddania i służby narodowi” – ​​obaj złożyli przysięgę.

Wcześniej Tjahjanto był ministrem rolnictwa i planowania przestrzennego, a minister spraw wewnętrznych Tito Karnavian był ministrem koordynującym ds. politycznych, prawnych i bezpieczeństwa.

Tjahjanto był dowódcą Indonezyjskich Sił Obronnych (TNI) w latach 2017–2021, a następnie w czerwcu 2022 r. został mianowany na urząd Ministra Rolnictwa i Planowania Przestrzennego.

Tymczasem AHY, pierwszy syn Susilo Bambanga Yudhoyono, szóstego prezydenta Indonezji, wstąpił do akademii wojskowej w 1997 r. i rozpoczął karierę wojskową.

Studia ukończył jako najlepszy absolwent w 2000 roku i otrzymał prestiżową nagrodę Ati Mahayasa.

Podczas służby wojskowej AHY zdobył wyższe wykształcenie i w 2006 roku uzyskał trzy stopnie magisterskie na Uniwersytecie Technologicznym Nanyang w Singapurze; Uniwersytet Harvarda, USA, w 2010 r.; i Webster University w Stanach Zjednoczonych w 2015 r.

AHY zdecydował się opuścić TNI pod koniec 2016 roku, aby pójść w ślady ojca i wejść do świata polityki.

Później został kandydatem w wyścigu na gubernatora Dżakarty w 2017 r. Przy wsparciu Partii Demokratycznej, Partii Świadomości Narodowej (PKB), Partii Mandatu Narodowego (PAN) i Zjednoczonej Partii Rozwoju (PPP).

15 marca 2020 r. AHY został powołany na stanowisko generalnego przewodniczącego Partii Demokratycznej na kadencję 2020-2025.

Powiązane wiadomości: Prezydent Jokowi podpisuje rozporządzenie o prawach wydawców
Powiązane wiadomości: Prezydent Jokowi spodziewa się ożywienia inwestycji po pokojowych wyborach

READ  Bardzo mocny Mac. Trzęsienie ziemi 6.3 - 105 km na północ od Balu, Środkowy Sulawesi, Indonezja, w sobotę 9 września 2023 r. o 22:43 (GMT +8).

Tłumacz: Ranga Pandu, Raga Adji
Autor: Ari Novarina
Prawa autorskie © ANTARA 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *