Dziękuję Kanjarowi za wezwanie dochodzenia w sprawie oszustwa wyborczego Gibrana Rakabuminga

Tempo.co, oddzielnyKandydat na wiceprezydenta nr 2 Gibrana Rakabuminga Raka wyraził swoje uznanie dla kandydata na prezydenta nr 3 Kanjara Pranovo za wezwanie do wszczęcia śledztwa Izby Reprezentantów (DPR) w sprawie oszustw wyborczych.

„Dzięki pak Kanjarowi za pańskie rekomendacje” – powiedział 21 lutego Gibran reporterom w ratuszu Solo w środkowej Jawie, zapytany o rzekome oszustwo wyborcze Kanjara.

Burmistrz Solo powiedział, że jego strona w pierwszej kolejności zajmie się tą sprawą. „Przyjrzymy się temu. Tak, niech tak będzie” – powiedział nonszalancko.

Powiedział także, że przedmiotem oceny będą propozycje związane ze śledztwem Izby w sprawie wyborów, uwagi krytyczne, oceny, skargi czy demonstracje.

Jak powszechnie wiadomo, Kanchar Branovo zachęcał swoją partię polityczną do zaproponowania śledztwa w sprawie rzekomych oszustw podczas wyborów prezydenckich w 2024 roku. Poprosił członków II Komisji Izby Reprezentantów o przeprowadzenie śledztwa lub pociągnięcie organizatorów wyborów do odpowiedzialności.

Na spotkaniu ze swoim sztabem wyborczym 15 lutego Kanjar podkreślił potrzebę zajęcia się nieprawidłowościami wyborczymi. Jeżeli Izba nie chce prowadzić śledztwa, były gubernator Jawy Środkowej nalegał, aby Izba zadzwoniła do rządu w celu wyjaśnienia przebiegu wyborów.

Septia Rianthi

Wybór nauczyciela: Gibran Rakabuming odpowiada na wirusową kwestię rządu 2024-2029

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

READ  Kawa Tanulo / Studio Simbul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *