Sprawa morderstwa Alexa Murdocka: byłego prawnika czeka drugi dzień przesłuchania w sprawie morderstw żony i syna w 2021 roku

(CNN) Zhańbiony były prawnik Alex Murdock powraca na trybunę Drugi dzień przesłuchań W piątek rano na sali sądowej w Południowej Karolinie, po tym, jak powiedział prokuratorom, że skłamał, że nie był tam, gdzie zmarli jego żona i syn, zanim został zabity.

Murdock nie przyznał się do dwóch morderstw i dwóch zarzutów dotyczących broni Śmiertelna strzelanina Ciała jego żony Margaret „Maggie” Murdock i syna Paula Murdocka znaleziono w ich rodzinnym ogrodzie 7 czerwca 2021 roku.

Śledź aktualizacje na żywo

W piątek prokurator Creighton Waters nadal koncentrował się na rzekomych przestępstwach finansowych, które motywowały Murdocha do popełnienia morderstwa, pytając byłego adwokata podczas przesłuchania krzyżowego, czy klienci, którym okradł, byli „prawdziwymi ludźmi”.

„To prawdziwi ludzie. To dobrzy ludzie. To wszyscy ludzie, na których mi zależy… i wielu z nich kocham i zostałem przez nich skrzywdzony” – powiedział Murdock.

„Wszyscy, czy chociaż raz spotkaliście się oko w oko? Czy to sprawiedliwe?” Waters zapytał w pewnym momencie.

„Każdemu klientowi, którego miałem w pewnym momencie, spojrzałem mu w oczy i wierzę, że cieszyłem się zaufaniem moich klientów” – powiedział Murdock.

„Czy wpadło mi to w oko, czy nie, nie mogę na to odpowiedzieć. Ale przyznaję, że patrzyłem w oczy każdemu klientowi i uważam, że ukradłem pieniądze każdemu, kto mi wierzył przez te lata”.

Murdock zajął stanowisko w czwartek, aby zaprzeczyć zabiciu ich i przyznał się do oszustwa w wywiadach z urzędnikami stanu Karolina Południowa na temat jego miejsca pobytu tego wieczoru.

„Okłamałem ich”, powiedział śledczym o swoich komentarzach, dodając, że nie przyszedł do bud dla psów w ogrodzie, gdzie znaleziono ciała Maggie i Paula, dopóki nie został znaleziony martwy. Powiedział, że kłamał z powodu swojego „idealnego myślenia”. Uzależnienie od opioidowych środków przeciwbólowych.

Paul nagrał swoim telefonem wideo z pobytu w budzie o 20:44 w dniu morderstwa. Świadkowie zeznali, że głos Alexa Murdocka można usłyszeć w tle wideo, a Murdock potwierdził, że to on w czwartkowym zeznaniu.

READ  Turniej NCAA mężczyzn: Houston awansuje do 1/8 finału

Murdock zeznał, że po wizycie w budach wszedł do swojego domu i położył się na chwilę do łóżka, zanim zdecydował się odwiedzić swoją chorą matkę w pobliskim mieście. Murdock zeznał, że tego dnia rozmawiał z jednym ze swoich opiekunów, który poprosił go, aby przestał. Więc tej nocy na krótko odwiedził matkę, po czym wrócił do domu, gdzie w końcu znalazł ciała w łóżeczkach, zeznał.

Śledczy Wydziału Egzekwowania Prawa Karoliny Południowej zeznawał Murdock zadzwoniła pod numer 911 ze swojej rezydencji o 22:06

Prokuratorzy powiedzieli, że Murdoch znajdował się pod silną presją finansową w czasie morderstw, a Murdoch przyznał się do kradzieży funduszy swojej kancelarii i klientów. Prokuratorzy twierdzą, że domniemane wykroczenie wyjdzie na jaw i oskarżają Murdocha o zabicie żony i syna, aby zapobiec tym rewelacjom.

4 września 2021 roku, prawie trzy miesiące po morderstwach, Murdock ogłosił, że on został zwolniony Przydrożna ofiara została opatrzona z powodu „powierzchownej rany postrzałowej głowy” – poinformowały władze.

Następuje seria wydarzeń, w tym rezygnacja Murdocha z jego kancelarii, jego zwolnienie i rewelacje o jego zwolnieniu. Program ubezpieczeń na życie swojemu ocalałemu synowi i ostatecznie został aresztowany w związku z przestępstwami finansowymi i morderstwami.

Adwokaci wskazują, co opisują Fałszywe śledztwo policjiMurdock jest niespokojnym, ale kochającym ojcem i mężem czyje inne występki Nie zaliczaj go jeszcze do mordercy.

„Nigdy, nigdy, przenigdy nie zastrzeliłem mojej żony ani syna” – powiedział Murdock na trybunie w czwartek.Alex Murdock zeznawał w czwartek w sądzie hrabstwa Colleton w Walterboro w Południowej Karolinie.

Emocjonalny Murdoch przyznaje się do nadużyć finansowych

Zanim Murdock mógł zeznawać w czwartek, wniosek obrony o ograniczenie zakresu przesłuchania, z którym miał do czynienia, został odrzucony przez sędziego Cliftona Newmana – w szczególności zarzuty niewłaściwego postępowania finansowego.

Murdoch przyznał się w czwartek do kradzieży milionów dolarów od swoich klientów i firmy prawniczej, a następnie zadzwonił do PMPED i zmienił nazwę na Parker Law Group, mówiąc adwokatowi Creightonowi Watersowi: „Wziąłem pieniądze, które nie były moje i nie powinienem był tego robić”.

READ  Tolerancja religijna kluczem do pokoju: dowództwo wojskowe Dżakarty

„Nienawidzę tego, że to zrobiłam. Wstydzę się tego. Wstydzę się mojego syna. Wstydzę się mojej rodziny” – powiedziała.

Murdoch powiedział, że był uzależniony od pigułki przez prawie dwie dekady, ale był w stanie kontynuować swoją praktykę prawniczą, dodając, że „żaden z moich partnerów nie wiedział, że jestem uzależniony”.

Murdock zeznał, że jego używanie opioidów było „z pewnością przyczyną” jego problemów finansowych, ale nie jedyną przyczyną. Powiedział, że część pieniędzy, które ukradł od klientów, wykorzystał na zakup tabletek, ale nie całość. Część pieniędzy została wykorzystana na sfinansowanie tego, co pozew nazwał „bogatym stylem życia”, terminem, z którym Murdoch powiedział, że nie będzie miał nic przeciwko.

Podczas czwartkowych zeznań były adwokat kilka razy załamał się, rozmawiając o żonie i synu.

„Nie możesz być w jego pobliżu i nie dobrze się bawić” – powiedział Alex Murdock o Paulu.

– Czy byłeś intymny z Paulem? – zapytał obrońca Jim Griffin.

Wciąż płacząc, Murdock odpowiedział: „Nie możesz być bliżej” niż z Paulem i jego ocalałym synem, Busterem.

Zapytano Murdocka, kiedy znalazł ciała w budach.

„Widziałem zdjęcia, które wszyscy widzieliście” – powiedział swojemu obrońcy, przerywając płacz, zanim dodał: „Szkoda”.

Elise Hammond z CNN, Alta Spells, Dianne Gallagher, Randi Kaye, Emma Tucker i Dakin Andone przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *