Raport: George Santos okłamał sędziego z Seattle w sprawie Goldman Sachs

Komentarz

Jorge Santos okłamał sędziego w Seattle w 2017 roku, że pracował w Goldman Sachs, donosi Politico w piątek, dodając do długiej listy nowojorskich republikanów kłamstwa Kongresu.

Opublikowano politykę Nagranie audio części rozmowy Santosa z sędzią podczas procesu Gustavo Ribeiro Trelha, powiedział Santos, jest takie, że sędzia jest przyjacielem rodziny. Trelha później przyznał się do oszustwa, poszedł do więzienia i został deportowany do Brazylii, donosi Politico.

Ślad kłamstw republikańskiego przedstawiciela George’a Santosa. Oto lista.

„Więc, jaką pracę wykonujesz?” Sędzia Sądu Najwyższego Hrabstwa King, Sean P. O’Donnell mówi w transkrypcji procesu Drelha z 15 maja 2017 r.

„Jestem aspirującym politykiem i pracuję w Goldman Sachs” – odpowiedział Santos.

„Pracujesz dla Goldman Sachs w Nowym Jorku?” mówi O’Donnell.

– Tak – odparł Santos.

Było to kłamstwo, które Santos powtórzył pięć lat później podczas kampanii w Kongresie i jedna z kilku części jego biografii, którą reporterzy uznali za sfabrykowaną. W listopadzie został wybrany do Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, ale jego życiorys legł w gruzach. Chociaż tymczasowo wycofał się z komisji Izby Reprezentantów, Santos odrzucił wezwania do rezygnacji. Nie pchnięty Powinni to zrobić prezydenci RP.

Santos był przedmiotem licznych dochodzeń lokalnych, stanowych i federalnych, a republikanie z Nowego Jorku i niektórzy członkowie Izby GOP wzywali do jego rezygnacji.

Jednym z jego wielu kłamstw było to, że pracował w Goldman Sachs; Firma powiedział New York Times nie ma żadnej wzmianki o tym, że tam pracował.

Farmerzy amiszów twierdzą, że George Santos zabrał szczeniaki i zostawił złe czeki

Santos powiedział również sędziemu, że jego rodzice i rodzice Trelhy byli przyjaciółmi w Brazylii. Trelha powiedział Politico, że poznał Santosa za pośrednictwem grupy Brazylijczyków na Facebooku na Florydzie, co oznacza, że ​​Santos kłamał na temat tego, jak się znali, donosi Politico.

READ  Ryzyko pożaru wzrasta, gdy pożary McKinney rozprzestrzeniają się w północnej Kalifornii

Kłamstwa Santosa wahały się od twierdzenia, że ​​ma stopnie naukowe na uniwersytetach, na które nigdy nie uczęszczał, do twierdzenia, że ​​jego matka pracowała w jednej z wież World Trade Center 11 września 2001 r., kiedy dane imigracyjne wykazały, że był w Brazylii. W poniedziałek Santos powiedział w „Piers Morgan Uncensored”, że jest „okropnym kłamcą”, chociaż podwoił niektóre ze swoich twierdzeń, w tym historię z 11 września.

Adwokat Santosa, Joe Murray, nie odpowiedział natychmiast na prośbę The Washington Post. Murray nie odpowiedział na prośby organizacji, donosi Politico.

Washington Post nie zweryfikował niezależnie raportu opublikowanego przez Politico.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *