WSCHODNIA PALESTYNA, Ohio: Urzędnicy z Teksasu i Michigan narzekają, że woda i ziemia z wraków pociągów nie zostały poinformowane, że zostaną przetransportowane do ich jurysdykcji.

(CNN) Urzędnicy w Teksasie i Michigan narzekają, że nie otrzymali żadnego ostrzeżenia o zanieczyszczonej wodzie i glebie. Pociąg się wykoleił W East Palestine, Ohio, zostaną wysłane do ich jurysdykcji w celu utylizacji.

Oczekuje się, że około 2 miliony galonów wody gaśniczej zostanie usunięte z miejsca wykolejenia pociągu w hrabstwie Harris w Teksasie, po tym jak około pół miliona galonów będzie już dostępne, powiedział dyrektor naczelny hrabstwa.

„To prawdziwy problem, powiedziano nam wczoraj, że przedmioty przyjdą dzisiaj tylko po to, by dowiedzieć się, że są tu od tygodnia” – powiedziała w czwartek sędzia Lina Hidalgo.

Zanieczyszczona gleba z miejsca wykolejenia jest transportowana do US Ecology’s Wayne Disposal w Belleville w stanie Michigan, powiedziała w piątek przedstawicielka stanu Michigan Debbie Dinkel w USA.

„Nie otrzymaliśmy żadnej interwencji w związku z tą zgłoszoną działalnością” – powiedział Dinkel Informacja prasowa W piątek. „Naszym priorytetem jest zawsze zapewnienie bezpieczeństwa ludziom, których reprezentujemy”.

Gubernator Ohio, Mike DeWine, powiedział, że z ziemi we Wschodniej Palestynie usunięto 4832 jardów sześciennych ziemi, a sześć ciężarówek jest w drodze do Michigan.

Reklamacje pogłębiają kontrowersje 3 lutego wykolejenie pociągu Zostawił to Mieszkańcy narzekają O zachorowaniu po przedostaniu się niebezpiecznych chemikaliów do powietrza, wody i gleby.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu Raport wstępny Według przewodniczącej rady ds. Bezpieczeństwa, Jennifer Homandy, jeden z wagonów pociągu przewożącego plastikowe granulki został nagrzany przez gorącą formę.

Mieszkańcy obawiają się, że chemikalia z katastrofy pociągu mogą powodować wysypkę i bóle głowy

Gdy temperatura łożysk wzrosła, pociąg minął dwa detektory uszkodzeń torów, które nie uruchomiły alarmu dźwiękowego, ponieważ próg termiczny nie został wówczas osiągnięty, wyjaśnił Homandy. Trzeci detektor ostatecznie wykrył wyższą temperaturę, ale wtedy było już za późno.

„Można było temu w 100% zapobiec. … Nie było wypadku” – powiedział Homandy podczas czwartkowej konferencji prasowej.

READ  Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywoUrzędnik z Teksasu dowiedział się o przesyłce z wiadomości

Na czwartkowej konferencji prasowej Hidalgo wyraził frustrację, że po raz pierwszy dowiedział się o spodziewanej dostawie wody w środę z mediów informacyjnych – a nie z agencji rządowej lub Texas Molecular, firmy wynajętej do utylizacji wody.

Hidalgo powiedział, że firma Texas Molecular poinformowała swoje biuro w czwartek, że w hrabstwie znajduje się już pół miliona galonów wody, a dostawy zaczęły napływać w ubiegłą środę.

Dodał, że chociaż nie ma prawnego wymogu powiadamiania jego biura, „po prostu nie wydaje się to właściwe”.

Texas Molecular odbiera wodę z ciężarówek, ale nie jest jasne, czy ciężarówki są używane przez całą podróż, powiedział Hidalgo. Agencja poinformowała w swoim biurze, że dziennie otrzymuje około 30 ciężarówek wody.

Texas Molecular powiedział w piątek, że wszystkie dostawy do tej pory przyjechały ciężarówkami na całą podróż.

„Texas Molecular nie prowadzi ani nie wybiera systemu transportu wody” – powiedział Jimmy Bracher, wiceprezes ds.

„Firma, która wytwarza odpady, określa/wybiera, kto wysyła ścieki i muszą to być przewoźnicy zatwierdzeni przez DOT i EPA” – powiedział Bracher.

W czwartek firma Texas Molecular powiedziała CNN, że została zatrudniona do usuwania niebezpiecznej wody z wykolejonego pociągu w Ohio. Firma powiedziała, że ​​są ekspertami z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem w bezpiecznym zarządzaniu wodą.

Powiedział, że biuro Hidalgo poszukuje informacji na temat utylizacji, w tym składu chemicznego wody gaśniczej, podjętych środków ostrożności i powodu, dla którego hrabstwo Harris zostało wybrane jako miejsce.

„Teraz nie ma nic do powiedzenia, że ​​​​jest wypadek w ruchu drogowym, robią to w sposób, który nie szanuje studni, istnieje nikczemny powód zalegania wody. Jadąc tutaj, nie do najbliższej bazy” – powiedział Hidalgo. „Ale naszym zadaniem jest przeprowadzenie podstawowej analizy due diligence tych informacji”.

READ  Dow stracił 300 punktów po dużym rajdzie wcześniej tego dnia

Według czwartku z bezpośredniego miejsca wykolejenia usunięto ponad 1,7 miliona galonów skażonej cieczy. Informacja prasowa Z Agencji Zarządzania Kryzysowego Ohio. Z tego ponad 1,1 miliona galonów „zanieczyszczonej cieczy” ze Wschodniej Palestyny ​​zostało do tej pory przetransportowanych poza teren zakładu, z czego większość trafia do Texas Molecular, a reszta do zakładu w Vickery w stanie Ohio.

CNN nie otrzymało jeszcze odpowiedzi od agencji z Ohio z prośbą o lokalizację pozostałych 581 500 galonów, które zostały „usunięte”, ale „nie wyciągnięte”.

„Dowiedzieliśmy się o tym pocztą pantoflową” — mówi Tinkel

Przedstawiciele hrabstwa Wayne w stanie Michigan kontaktowali się z różnymi agencjami federalnymi i stanowymi, w tym z firmą kolejową zaangażowaną w wykolejenie, odkąd dowiedzieli się o transporcie zanieczyszczonego materiału, powiedział Warren C. Evans, dyrektor hrabstwa Wayne. Konferencja prasowa w piątek wieczorem. Powiedział, że hrabstwo Evans nie otrzymało telefonu od nikogo, kto powiedziałby, że to się dzieje.„Wydaje mi się po prostu źle robić to obywatelom hrabstwa Wayne, nie wiedząc, że to nadchodzi” – powiedział Evans.

Evans powiedział, że urzędnicy nie wiedzą, czy ruch był „złośliwy, czy nie”, ale „są rozłączenia”.

„Dowiedzieliśmy się o tym pocztą pantoflową, a potem zobaczyliśmy, jak gubernator DeWine ogłasza to na swojej platformie” – powiedział Dingell na konferencji prasowej.

Według Dingle do tej pory przetransportowano na ten obszar pięć ciężarówek, 99% ze skażoną wodą i 1% ze skażoną glebą. Dingle dodał, że ciężarówka zawierająca ziemię mogła zostać przywieziona na ten obszar do połowy tygodnia.

Dostawy do zakładu w Michigan zostały zawieszone i można znaleźć inne miejsce, powiedzieli Dingle i Evans.

CNN skontaktowało się z EPA i właścicielem wykolejonego pociągu, firmą Norfolk Southern, w celu uzyskania komentarza.

Pracownicy kolei nie są winni, mówi przewodniczący NTSP

Homendi powiedział w czwartek Jake’owi Tapperowi z CNN, że 149-wagonowy pociąg, obsługiwany przez Norfolk Southern, miał trzech pracowników: mechanika, konduktora i woźnicę, wszyscy na czele lokomotywy.

READ  Nowe Centrum Zasobów dla Pracowników Migrantów wspiera bezpieczną migrację indonezyjskich rybaków migrujących

Jak dotąd dochodzenie wykazało, że załoga nie zrobiła nic złego przed wykolejeniem, mimo że katastrofie można było „w 100% zapobiec” – powiedział.

Następna faza dochodzenia zbada zestaw kołowy i łożyska pociągu oraz uszkodzenia spowodowane wykolejeniem, czytamy w raporcie NTSP. Oprócz praktyk i procedur konserwacyjnych, firma skupi się również na projektach cystern i wagonów kolejowych.

Śledczy dokonają również przeglądu wykorzystania przez operatora pociągu procedur wykrywania wad torów i kontroli wagonów firmy. Mówiąc dokładniej, ustalenie, co spowodowało awarię łożyska koła, będzie kluczowe dla dochodzenia, powiedział Homandy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *