Microsoft zachowa Call of Duty na PlayStation przez „nadchodzące lata”

Microsoft zobowiązuje się do utrzymywania Wezwanie do służby PlayStation na „wiele lat” poza kontraktem marketingowym Sony z Activision. Dyrektor generalny Microsoft Gaming i przewodniczący Xbox, Phil Spencer, złożyli obietnicę w liście do prezesa PlayStation Jima Ryana na początku tego roku i jest to wyraźny znak, że jest to więcej. Wezwanie do służby PlayStation nie zniknie nagle z platform Transakcja Microsoftu za 68,7 miliarda dolarów Zatwierdzone przez organy regulacyjne.

„W styczniu daliśmy Sony podpisaną umowę, aby to zagwarantować Wezwanie do służby „Na PlayStation, z równowagą funkcji i treści, oferta wykraczająca poza obecną umowę Sony przez co najmniej kilka lat, poza typowymi umowami w branży gier”, powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Microsoft Gaming, Phil Spencer. na krawędzi.

Ile dokładnie lat? Wezwanie do służby Gwarancja na PlayStation jest nadal niejasna, ale Bloomberg Pierwsze zgłoszenie Na początku tego roku Microsoft obiecał wydać Wezwanie do służby Umowa marketingowa Sony na prawa do PlayStation „na co najmniej kolejne dwa lata” może wygasnąć w 2024 roku. Microsoft później publicznie zobowiązana w lutym do zachowania Wezwanie do służby „Poza obecną umową i będzie dostępny na PlayStation w przyszłości”.

Call of Duty to jedna z najlepiej sprzedających się serii Activision.
Obraz: Aktywność

Wezwanie do służby Fani wciąż zastanawiają się, czy Microsoft może technicznie uczynić grę ekskluzywną dla Xboksa, jeśli umowa Activision z Blizzardem się skończy. Najnowsze oświadczenie Microsoftu nie precyzuje, co stanie się po tych „wielu kolejnych latach”, ale jasne jest, że firma jest gotowa udzielić gwarancji. Wezwanie do służby Dłużej niż zwykle na kontrakcie PlayStation.

W ramach tego zobowiązania Activision złagodzi obawy regulatorów analizujących za 68,7 miliarda dolarów umowę Microsoftu na zakup Blizzarda. Adwokaci Kłótnie o znaczenie Sony i Microsoftu Wezwanie do służby W dokumentach przedłożonych brazylijskiej Radzie Administracyjnej ds. Bezpieczeństwa Gospodarczego (CADE) jest to wyraźnie kwestia sporna.

Sony twierdzi, że innym deweloperom będzie trudno stworzyć franczyzę, która konkuruje z Activision Wezwanie do służby I wyróżnia się jako „gatunek gier”. Microsoft przekonuje, że nie jest tak ważny jak jego konkurent. Prawda leży gdzieś pośrodku. Microsoft argumentował w tych dokumentach, że nie dystrybuuje gier takich jak Gate Wezwanie do służby Konkurencyjne sklepy konsolowe są dla firmy „po prostu nieopłacalne”.

Microsoft twierdzi, że strategia nierozpowszechniania gier Activision Blizzard na konkurencyjnych konsolach będzie opłacalna tylko wtedy, gdy gry przyciągną dużą liczbę graczy do ekosystemu Xbox.

Nadchodząca gra Bethesdy Starfield jest teraz dostępna wyłącznie na Xbox i PC.
Zdjęcie: Bethesda

Obawy związane z ekskluzywną konsolą Xbox Wezwanie do służby a następnie są prowokowani! Microsoft kupił Bethesdę w zeszłym roku. Microsoft obiecał również utrzymanie istniejących umów umownych z Sony Pętla śmierci na Play Station, ale zaczął się rozwijać Czerwona Jesień I Starfield Wyłącznie na Xbox i PC.

Wezwanie do służby Obawy o konkurencję odgrywają dużą rolę w brytyjskim Urzędzie ds. Konkurencji i Rynków (CMA). Activision Microsoftu rusza, by zbadać umowę Blizzarda jeszcze bliżej. CMA przechodzi do fazy 2 dochodzenia, które wyznaczy niezależny panel w celu ustalenia, czy Microsoft ma kontrolę nad takimi grami. Wezwanie do służby I World of Warcraft Szkodliwy dla konkurencji.

Wojna się skończyła Wezwanie do służby Jeśli chodzi o własność między Xbox i PlayStation. Sony słynie z umowy Dodatkowy Wezwanie do służby Po tym, jak był tradycyjnym domem Xbox, zawartość do pobrania dla fanów PlayStation w 2015 roku Wezwanie do służby. Ta bitwa z pewnością będzie kontynuowana, ponieważ prawnicy Microsoftu i Sony nadal będą się kłócić Wezwanie do służbyA regulatorzy próbują określić, jak to naprawdę jest ważne.

READ  Gubernator wzywa finalistów Language Ambassador do poprawy umiejętności czytania i pisania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *