Znakomita tenisowa kariera Sereny Williams prawdopodobnie dobiegnie końca po przegranej w trzeciej rundzie singli na US Open

23-krotny mistrz Wielkiego Szlema w singlu pozostawił niezatarty ślad nie tylko w tenisie, ale we wszystkich dyscyplinach sportowych.

Tomlajanovic wygrał 7-5 6-7(4) 6-1 w nieco ponad trzy godziny, aby po raz pierwszy awansować do 1/8 finału US Open.

W rozmowie na korcie z ESPN po meczu Williams została zapytana, czy przyjrzy się swojej ewolucji z dala od tenisa. Założyła to.

– Nie sądzę, ale nigdy nie wiadomo – powiedziała.

W radosnym, pełnym łez wywiadzie podziękowała rodzicom, mówiąc, że jest im bardzo wdzięczna za rozpoczęcie tego wszystkiego.

Za swój sukces przypisuje swojej starszej siostrze Venus Williams.

– Nie byłabym Sereną bez Wenus – powiedziała. „Serena Williams to jedyny powód, dla którego istnieje”.

– Kocham Serenę tak jak ty – powiedział z żalem Tomlajanovic.

„To, co dla mnie zrobiła, dla gry w tenisa, jest niewiarygodne” – powiedział w wywiadzie na sali sądowej. „Kiedy pamiętam, jak oglądałem ją jako dziecko we wszystkich tych finałach, nigdy nie sądziłem, że będę miał okazję zagrać z nią w jej ostatnim, więc to był dla mnie surrealistyczny moment”.

Domljanovic został zapytany, jak poradził sobie z tą elektryzującą atmosferą na stadionie Arthura Ashe’a.

– Wiesz, myślałem, że mnie pokona – powiedział Tomlajanovic. „Presja nie jest na mnie. Ona jest Sereną. Ja – nawet pod koniec meczu, kiedy przegrywała 5-1, wiedziałem, że jest na dobrej pozycji, aby wygrać. Nie wiem. Ile punktów meczowych zajęło mi ukończenie to, ale ona jest tym, kim jest. Cały czas. „Jest najlepsza”.

Po jej nieprawdopodobnej drugiej rundzie Pokonaj Anett KontaveitSerena Williams, lat 40, podsumowuje swoje niesamowite występy My otwarci Lepiej niż ktokolwiek inny.

– Jestem Serena – zauważyła w jednym z najbardziej pamiętnych momentów gry.

READ  3 minuty na sprzeciw kandydatów na prezydenta w trakcie debaty: KPU

Umiejętność znalezienia innego sprzętu i głębszego kopania w najtrudniejszych momentach była podstawą sukcesu Williamsa na trasie od ponad 20 lat.

Światowy numer 46 Domljanovic wykazał się tym samym hartem i determinacją, które sprawiły, że jego gra w piątek była świetna.

Williams, najlepsza tenisistka wszech czasów, oddała pięć punktów meczowych, zanim strzał do siatki zakończył mecz.

„Próbowałem” – powiedział Williams. „Ajla grała trochę lepiej.”

Nocny tłum 23 859 osób na stadionie Arthur Ashe dopingował Williamsa do kolejnego zwycięstwa, ale tej nocy zwycięzca 847 meczów w karierze i 73 tytułów był drugi najlepszy.

Biorąc pod uwagę jej formę wchodząc do US Open – tylko jedno zwycięstwo od powrotu na tor w czerwcu po rocznej przerwie z powodu kontuzji – można śmiało założyć, że mecz otwarcia rundy Williams z Tanką Kovinic będzie niczym więcej niż emocjonalnym pożegnaniem . 23-krotny mistrz Wielkiego Szlema z tenisa.

Ale będąc „tylko Sereną”, Williams wyprodukowała najlepszy tenis sezonu, aby całkowicie pokonać Kovinja i przedłużyć swój ostatni taniec w Nowym Jorku o dwa dni.

Potem przyszedł Kontaveit, numer 2 na świecie i jeden z najtwardszych graczy na Tour. Estończyk zapewni znacznie sztywniejszy test niż Kovinic, a Williams bez wątpienia znajdzie się w znacznie gorszej sytuacji.

Serena Williams poprawiła swoją grę podczas US Open.

Z pewnością, po dwóch błyskotliwych dekadach, tutaj zakończy się kariera Williamsa? Oczywiście, że nie. W końcu jest „tylko Sereną”.

W trzyetapowym zwycięstwie nad Kontaveitem Williams podniosła swój poziom tenisa do poziomu, który wielu myślało, że nigdy więcej nie osiągnie. Wydaje się, że do jej budzącego strach serwisu powróciła celność i siła, podobnie jak jej szybkość na korcie.

Tomlajanovic osiągnął w tym sezonie 38 miejsce i ma na swoim koncie kilka znaczących zwycięstw, w tym ćwierćfinały na Wimbledonie w 2022 roku i niedawny Cincinnati Open.

READ  W oczekiwaniu na szczyt ASEAN Dżakarta wdraża kształcenie na odległość

W piątek był konsekwentny, ponieważ miał 30 niewymuszonych błędów do 51 Williamsa.

Zmierzy się z Rosjanką Ludmiłą Samsonową w 1/8 finału. Samsonova pokonała Serbkę Aleksandrę Krunic 6-3, 6-3.

Matias Grez z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *