Indonezyjskie ministerstwo twierdzi, że nie wszystkie produkty muszą posiadać certyfikat halal

Tempo.co, DjakartaAgencja ds. zapewniania produktów halal (BPJPH) przy Ministerstwie Spraw Religijnych stwierdziła, że ​​nie wszystkie produkty lub produkty krążące w Indonezji powinny posiadać certyfikat. Halal.

BPJPH wydało Dekret Religijny nr 1360 z 2021 r. dotyczący produktów zwolnionych z obowiązku certyfikacji Halal.

Przewodniczący BPJPH Muhammad Akil Irham powiedział w sobotę w Dżakarcie, że rozporządzenie ma zapewnić wytyczne i pewność prawa w odniesieniu do produktów, które nie wymagają certyfikacji halal.

Reguluje to Rozporządzenie Rządowe (PP) nr 62, ust. (2) z dnia 39 z 2021 r. w sprawie wdrożenia Działu Zapewnienia Produktu Halal.

Ministerstwo wskazuje trzy kategorie produktów, które są zwolnione z obowiązku posiadania certyfikatu halal. Pierwszą z nich są produkty, które pochodzą z natury i nie podlegają obróbce w postaci roślin i minerałów.

„Dotyczy to produktów uzyskanych z roślin lub zwierząt, które nie zostały poddane ubojowi, bez przetwarzania lub fizycznego przetwarzania oraz bez dodatku dodatków, dodatków lub innych substancji” – zauważył Irham.

Z certyfikacji Halal wyłączone są świeże owoce, świeże i suszone warzywa, zboża, bulwy, orzechy, świeże wodorosty, ryż kukurydziany, wiórki kokosowe, czysty kokos, świeże mleko, świeże jaja, ryby słodkowodne, ryby mrożone, suszone lub marynowane.

Substancje należące do drugiej kategorii klasyfikowane są jako nie zawierające substancji zabronionych, do których zaliczają się substancje i substancje pochodzące z natury oraz substancje chemiczne lub substancje i substancje chemiczne powstałe w wyniku syntezy nieorganicznej i organicznej.

Trzecia kategoria to substancje, które nie są klasyfikowane jako niebezpieczne i nie wchodzą w interakcję z substancjami niehalalowymi, czyli chemikaliami powstającymi w procesach wydobycia i/lub rafinacji substancji naturalnych oraz syntezy nieorganicznej i organicznej.

Pełną listę produktów zwolnionych z obowiązku posiadania certyfikatu Halal znajdziesz na stronie halal.go.id.

pomiędzy

Wybór redaktora: Indonezja zajęła drugie miejsce pod względem trendów konsumpcji produktów przemysłowych halal

READ  Najlepsze oferty laptopów do gier w Czarny piątek w Dell, Amazon, Best Buy i Walmart

Kliknij tutaj do zrobienia Dostawać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *