Nazwiska 14 podejrzanych o podpalenie urn w Bimie; 10 prawdopodobnie będzie jeszcze większych i ukrytych w górach

Tempo.co, Djakarta – Śledczy z Beema Policja kurortu w West Nusa Tenggara zidentyfikowała 14 podejrzanych, którzy rzekomo zniszczyli i spalili skrzynki zawierające karty do głosowania w kilku lokalach wyborczych w dystrykcie Parado. Szef wydziału kryminalnego policji w Bhima, atty. Towarzysz Mastidin powiedział, że 10 z 14 podejrzanych uciekło i znajdują się obecnie na liście osób poszukiwanych przez policję.

Zatrzymaliśmy czterech z 14 podejrzanych. „Pozostali nadal są na wolności” – oznajmił, jak podano w poniedziałek 26 lutego pomiędzy.

Mastidin powiedział, że czterech podejrzanych przetrzymywanych obecnie w Policyjnym Areszcie Śledczym w Bimie oraz 10 podejrzanych, którzy pozostają na wolności, to cywile. Są to mieszkańcy wsi Parado Van i Parado Rado.

„Żaden z tych podejrzanych nie ubiega się o ochronę prawa, żaden z nich nie jest urzędnikiem wiejskim. Wszyscy są zwykłymi obywatelami” – powiedział.

Według Mastida po przeszukaniu przez policję nie odnaleziono 10 zaginionych podejrzanych w dystrykcie Barado w regionie Bima.

Dostaliśmy informację, że ukrywali się w górach.

Mastidin powiedział, że akta podejrzanych zostały przekazane prokuratorowi prowadzącemu śledztwo. Zostali oskarżeni o naruszenie podczas wyborów art. 517 ustawy nr 7 z 2017 r.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Około 1900 zagranicznych kart do głosowania nielegalnych w Malezji, opieka dla migrantów

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Indonezyjscy przywódcy wyruszają i zajmują się zmianami klimatycznymi w Dżakarcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *